Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meghalt egy évfolyamtársam!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghalt egy évfolyamtársam! Hogyan tálaljam a páromnak?

Figyelt kérdés

Ma este értesültem róla, hogy egy egyetemista társam tegnap meghalt. Nem mondanám, hogy hatalmas barátok voltunk, de sok közös óránk volt együtt, ilyenkor mindig egymás mellett ültünk, elszórakoztattuk egymást. Sulin kívül csak neten tartottuk a kapcsolatot, azt is ritkán, de nagyon jókat beszélgettünk. Egy tiszta lelkű, jószívű ember, ámde nem éppen a kellemes múltjáról volt híres, a párommal nem igazán szimpatizáltak.

Összességében én nagyon kedveltem és nagyon meg is visel, hogy ilyen fiatalon, ennyire értelmetlenül... Órák óta csak sírok. Tudom, hogy a páromat baromira nem fogja megviselni a dolog én viszont nem tudom és nem is akarom leplezni, hogy engem nagyon is bánt. Félek a reakciójától, ugyanakkor az is bennem van, hogyha ezért vitázni kezd, akkor nem is tudom minek vagyunk együtt. Anno némi féltékenység is közrejátszott a párom részéről, nem tudom hogy fogja fogadni, hogy én meg most pont "érte bőgök". :'(



2012. aug. 24. 23:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

nézd, ha nem érti meg, hogy téged bánt, akkor azt a hapsit ott kell hagyni.


Én megkönnyeztem B. Kata és Dani halálát is, pedig még csak nem is ismertem őket. Teljesen érthető, hogy megérintett a dolog.

2012. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Hát... ha még itt is a féltékenységgel foglalkozna, akkor elég f@szfej.

Szerintem simán és egyszerűen mondd el, hogy mi történt.

Miért kezdene el vitázni? Mondom, ha ezen vitázik, akkor egy barom.

2012. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
A gyász reakció természetes dolog. Ha nem ért meg, akkor egy bunkó, főleg ha a féltékenység is közrejátszik. Egy halottnak azért jár annyi tisztelet, hogy a gyászolót megérti.
2012. aug. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Első: ki az a Dani?
2012. aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

első vagyok, először is, miért lettem lepontozva?


Dani - Pécsett ismét megöltek egy fiatalt, 22 éves kidobó srác volt egy klubban, fényes nappal, hátulról szúrták le

2012. aug. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért pontoztak le, mert kicsit túlérzékenység ismeretlen emberek halálán sírni. Ezzel az erővel egész nap sírhatnál, mert percenként halnak meg emberek...

[Én nem szavaztam a kommentedre.]

2012. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Biztos én vagyok érzéketlen de minek sírni egy olyan emberért akivel nem ápoltal szoros barátságot? Én is biztos sajnálnám, de nem bőgnék meg remegnék otthon érte.
2012. aug. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

első vagyok. nem csak a személyes halálukra értettem, hanem, hogy a városunkban (meg MO-on) ilyenek megtörténhetnek. A lány egy egyetemi tanárom párja volt, a srácot nincs kihez kötnöm, de szerintem akkor is borzalmas.

lehet, hogy túlérzékeny vagyok, de ez legyen a legnagyobb hibám! :)

2012. aug. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A párodnak nem kell gyászolni, sőt sajnálni se, csak téged támogatni, vigasztalni annyival, hogy rákérdez mit érzel, megölel. Ha csak simán jóban voltatok, elméletben kell annyi eszének lennie a párodnak, hogy nem "örül", mert csak anno magának generálta a féltékenykedést.

Szerintem ez elég kemény kapcsolat-próba lesz. Nézd, ha vitázni kezd vagy bunkó módon reagál erre, akkor el kell erősen azon gondolkodnod, minek vagy vele. Vagy lehet pont hogy vigasztalni fog és jól reagálja le. De el kéne mondjad minél előbb valami egyszerű verzióban. Pl.

"Borzasztó, xy meghalt. Nagyon sajnálom, olyan jó ember volt, jóban voltunk, hiányozni fog. De nagyon kivagyok."

vagy valami ilyen. Megkérdezhetem amúgy, hogy mi történt vele?

2012. aug. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm (csak látásból ismertem, meg közös barátok által váltottam vele valamikor 1-2 szót) néhány hete halt meg autóbalesetben. Nagyon fiatal volt, szép, okos, kedves, jószívű, stb. Semmi rossz tulajdonsága nem volt. Illetve nem ismertem annyira, hogy ezt biztosan kijelenthessem, de nekem úgy tűnt. Bevallom, megkönnyeztem. Ha a párod ennyire érzéketlen, hogy nem tudja szó nélkül megállni a te gyászodat, akkor szerintem nincs már keresnivalód mellette. Hiába volt rá egyszer féltékeny, az az ember most halott. Jó, hogy nem tapsikol örömébe, hogy többé "nem kavarhat be". Teljesen megértelek, én is érzékeny típus vagyok, és borzasztóan meg tudnak rázni az ilyenek, főleg ha ismerőssel történik.
2012. aug. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!