Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt mát nem bírom tovább....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt mát nem bírom tovább. Bele lehet őrülni a szerelembe?

Figyelt kérdés
A barátommal szétmentünk, nem az én hibámból, sok rosszat kaptam tőle az utolsó szakaszban, főleg az anyjától, idegösszeomlást kaptam, szenvedek és ráadásul még én kerültem ki rosszul az egészből. Nem kapok magyarázatot. Elmondtam a legbelsőbb érzéseimet, hogy mennyire szeretem akkor még utoljára kihasznált és eldobott. Nem tudom hogyan tudott így bűntelenül megutalni :(Én mindent megtettem kettőnkért,amikor veszni láttam a helyzetet megbocsátottam neki, adtam esélyt. De ő nekem nem ad, még meg se magyarázza, hogy miért hagyott el, rendesen nem is szakított. Azt mondja időre van szüksége, de már 2hete várok rá és semmi. Tudom, hogy nem kellene de állandóan írogatok neki, még én ígérek meg mindent,hogy más lesz minden és semmi :( szerintem valaki befolyása alatt áll és nem értem miért dobott el így... :( Fáj nekem, több mint egy évig halálosan szeretett és most pár hete megutált? Ilyen nincs a szerelem nem múlik el egyik percről a másikra...
2009. júl. 28. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom és énis ugyanerre várom a válaszokat:( velem is ez történt szóval ebben énsem tudok segítségedre lenni..
2009. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De van ilyen. Saját tapasztalat. A szeretet más mint a szerelem. Az utóbbi tud jönni és menni pillanatok alatt.


Amit Te most érzel, az a kötődés. Ahogy leírod, egy nagyon erős kötődés. Valószínűleg az okozza, hogy nem lett lezárva rendesen ez a kapcsolat, és míg Te azt érzed, hogy Ő tartozik Neked még legalább egy eséllyel, magyarázattal, bármivel, addig nem is tudod rendesen lezárni magadban. Azt teheted, hogy elfogadod az Ő döntését, mert annak amúgy sem lenne sok értelme, hogy úgy legyetek együtt, hogy azt csak Te akarod kettőtök közül. És megpróbálod elengedni, és csak egy kicsi helyet adni neki a szívedben, ahol megőrzöd mindazt, ami szép volt ebben a kapcsolatban. Te pedig tovább lépsz.


Ha kell, menj el pszichológushoz is! Nem szégyen, nem jelenti azt, hogy bármi baj van veled, vagy dilis lennél. Egyszerűen csak azt jelenti, hogy szakértői segítségre van szükséged, és el tudod azt fogadni. (Valójában, akik nagyon félnek a pszichológustól, azokkal van inkább a baj, csak ezt Ők nem merik maguknak sem bevallani. Inkább ezt hangoztatják: "Velem minden rendben van, csak az őrültek járnak dilidokihoz!" A fifikásabbja meg ezt: "Az agykurkászok nem segítenek, csak a pénzedre hajtanak." Ez mind annak az álcázása, hogy nem képesek elfogadni a segítséget mástól, nem tudnak megbízni másokban, nem merik megosztani az érzéseiket, gondolataikat. Ehhez valóban nagy bátorság kell, és egy olyan személy, akiben meg tudsz bízni.) ;o)


Persze rohanni nem kell, ha megy e nélkül is, az még jobb. (Csak legyen ott, mint egy lehetőség!)


Ami nagyon fontos: Ha ekkora szenvedést okoz ez a helyzet Neked, mint amekkorát én kiolvasok a soraidból, inkább mondd ki TE, hogy vége van, mintsem benne maradj! Mert ez túl sok. Ha ki tudod mondani magadnak, hogy vége, akkor elkezdődhet a folyamat, amivel le tudod zárni ezt. Amíg tagadod, és új meg új esélyeket akarsz adni, amivel aztán a másik nem él, csak halogatod a lezárást. Pedig a gyászfolyamat, ami ilyenkor beindul, egyik legfontosabb lépése annak beismerése, hogy valaminek vége van. Ez nem jelenti azt, hogy soha többé nem lehet köztetek már semmi. De HA lesz, az nem ennek a folytatása lesz, hanem valami egészen más, valami új.

2009. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bele lehet őrülni a szerelembe! DE NEM ÉRDEMES!

Nem éri meg! Ezért ne is tedd!


Lehet, hogy sokáig fog tartani, mire kihevered, de összességében, az életed tekintve nem, csak egy kis rövid momentum marad ebből a nagy fájdalomból :( , amit most érzel! Csak az első pár hét-hónap nehéz, és minél előbb belevágsz újra az életbe, és folytatod a barátaiddal, elfoglaltságokkal, munkával, új ismeretségek kötésével, annál hamarabb leszel újra boldog :)!


Nyilvánvalóan van neki valaki más, hiszen te nem tettél ellene semmit, csak szeretted, ami jó volt neki, kényelmes, és ezt ok nélkül, a semmiért, a bizonytalanságért nem dobja el SENKI! De ezt úgysem fogja sosem bevallani, és ne is várj, hogy ő azt mondja neked, hogy: VÉGE. Ez így elhangzani már nem fog, de tudd, hogy most vége. Ha elfogadod tőlem én mondom neked, hogy VÉGE!!! Így már jobb? Tisztább?


Én is átéltem már ugyanezt. Tudom milyen, amikor rengeteg kérdés marad az emberben: miért? és hogyan? Hogy múlhat el a nagy szerelem egyik percről a másikra?


Kitartás! Fogadd meg a tanácsainkat! Túl fogod élni, és JOBBAT FOGSZ KAPNI, aki jobban megbecsül majd! :)

2009. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!