Szerintetek meg lehet bocsájtani egy férfinek, hogy megüt egy nőt?
Tudom, hogy nem ismeritek a körülményeket, de érdekelne a véleményetek. A párom már többször okozott nekem komoly fizikai fájdalmakat. Eleinte, amikor összevesztünk csak akkor nyúlt hozzám, amikor el- vagy meglöktem, és ilyenkor is csak (csak??) az rádobott az ágyra. Viszont mára már hozzá sem kell érjek, hogy egy vita alkalmával nekem ugorjon. Az este is például úgy leszorított és megszorította a nyakamat, hogy egy másodpercre komolyan bepánikoltam.
Már tudom, hogy így nem szeretnék tovább élni, mert ez lelkileg is ronccsá tesz. Ettől függetlenül kíváncsi lennék, más mit gondol erről.
21/L




válasza:



válasza:Én folyamatosan megbocsátok. 6 éve vagyunk együtt, engem is számtalanszor ledobott az ágyra, fojtogat, pofoz, üvölt velem.
Ha elfogadsz egy tanácsot, hagyd el, mert egyre durvább lesz.
21/L




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Te egyszer-kétszer meglökted, talán ez sem kellett volna, mert lehet, hogy ez csak tovább dühítette.Lehet, hogy egyébként nem bántott volna, ezt jó lenne tőle megkérdezned.
De minden esetre, jobb lenne, ha hagynád őt a francba, mert ez már csak rosszabb lesz, nincs közetetek igazi szeretet, tisztelet , így kár lenne folytatni.A fojtogatás meg már végképp nem megbocsájtható.




válasza:



válasza:Meg lehet bocsátani, persze, mindent meg lehet bocsátani, uram bocsá' egy gyilkosságot is meg lehet bocsátani.
Csakhogy NEM SZABAD megbocsátani. Ez a különbség. Ha megteszed, akkor ő is megteszi. Te megbocsátasz, ő meg újra bántalmaz, hiszen tudja, hogy megteheti - mert te úgyis megbocsátasz.
Na ezért nem. Aki ezt egyszer, egyetlen egyszer megteszi, azt el kell hagyni, akár férfi, akár nő az illető, mert ha szabad utat adsz neki azzal, hogy megbocsátod amit csinált, bekerülsz egy ördogi körbe, amiből csak nehezen lehet kikerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Ha valaki nagyon élvezi az életet,és jól kibulizza magát,meg apróbb kalandjai vannak,akkor mennyi idő után érdemes ebből "felnőni" és komoly kapcsolat után nézni? Majd családot alapítani?
Nekem még sose volt pasim, és kiskoromban rengeteget csúfoltak az orrom miatt, oldalról elég nagynak tűnik ilyesmi: Ha nevetek/mosolygok akkor még rosszabb. Plasztikára nincs pénzem de lehet ha lenne sem vállalnám be. Szerintetek nagyon ronda?Mindenkinek csak az ilyen...
Úgy értem, hogy ettől még lehet egészséges lélek? Vagy gáz, hogy eddig nem tudott/nem akart kapcsolatot kialakítani? Nem érzem, hogy furcsa, de ez a dolog azért zavar. 39L
Kb 1éve ismerem ezt a ferfit es 2 honapja jöttünk össze es fordult komolyabbra. Nagyon beleszerettem es szerintem ő ezt észrevette hogy tulsagosan kimutattam. Azt hiszem ez is egy dolog ami elijeszthette őt :(
Ezt így nem mondja ki,de heti 1szer elég neki, pedig ott fekszem mellette és azon az 1 alkalmon is nagyon nehezen élvez el. Nagyon minimum 1 óra kell neki! Nem hinném, hogy máshoz jár. Elég sokat füvezik már jó pár éve, azt gondolom talán ez lehet az oka. Mit...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




