Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házasság előtti vagyoni szerződésről? Az abban foglaltakat bele lehet vonni az örökségbe később?

Figyelt kérdés
Én is tudom, hogy bizalom, meg minden. Szeretném összekötni az életemet egy elvált férfival, akinek felnőtt gyerekei vannak. Ha közösen veszünk házat, szeretném, ha az én nevemre kerülne, mert abból már ne örököljenek az ő gyerekei. Másrészről, ha vele valami történne, az száz, hogy a gyerekei azonnal követelnék a részüket az apjuk után. Azt pedig már megkapták a válás során a vagyonmegosztáskor. Nekünk nincsenek gyerekeink. Ha ő felhozza ezt a dolgot, hogyan álljak hozzá? Elég nagy közöttünk a korkülönbség, tehát még bármi történhet az életben?
2009. aug. 5. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha KÖZÖSEN vesztek házat, akkor abból az ő gyerekei miért ne kaphatnának? Egyébként tudtommal jogilag csak akkor zárhatók ki az örökrészből, ha "nem érdemlik meg", azaz olyan magatartást tanúsítottak a szülővel szemben, pl gondozás hiánya időskorban, és erre bizonyíték is van


egyébként meg beszéld meg a gyerekeivel akkor. Ha velük le tudod rendezni, akkor ők lemondhatnak az örökrészről a későbbi közös gyerekeitek javára :)


ha nem terheli meg a családi kasszát egyébként, érdemes felkeresni egy jogi tanácsadót ezzel kapcsolatban, nem tudom, mennyit kér érte, de elég sok infóval ellát :)

2009. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!