Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Talán velem van a baj, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Talán velem van a baj, hogy nem értek egyet ezzel a: "Ha szereted, elfogadod úgy, ahogy van. " mondattal?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élek, és nem tudok ezzel teljesen egyetérteni! A Párom alapvetően jó ember, de mindig sokat morgott, folyton elgédetlenkedett dolgokkal, nekem meg elegem lett, azt éreztem, hogy egy energiavámpír, mert hazaért, és kb. rögtön elpárolgott a jókedvem, már előre görcsöltem, most vajon épp min fog kiakadni, morogni, hisztizni. De ő ilyen. Szeretem, de nem, nem vagyok ezt hajlandó elfogadni. Pár héttel ezelőtt megint veszekedést generált egy apró butaságon, és elegem lett, közöltem vele, hogy nem viselem el tovább, ahogy velem bánik, és ahogyan viselkedik.

Úgy érzem, észbe kapott, mert azóta sokkal normálisabb, sőt, több mint két év után végre be is segít a házimunkában is.

Most akkor én vagyok a "szemét", meg nem szeretem, mert változásra "kényszerítettem"? Nem lehet teljesen elfogadni egy embert, mert hibái mindenkinek vannak, és szerintem a békés együttélés érdekében kisebb dolgokon lehet, sőt, kell is változtatni. Én is változtattam pár dologban a viselkedésemen, mikor jelezte, hogy az neki nem jó, rosszul esik stb.


2012. okt. 30. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan nem olvastam végig, de egyáltalán nem kell elfogadnod ugy, ahogy van. De legalább próbáld meg tolerálni, és esetleg nem tul rámenősen jelezi neki h változtasson...:)
2012. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj: neked van igazad (persze egy szintig). Az ilyen közhelyeket a lányregények szerzői találták ki, és a tinik és a húsz éves koruk elején járók szajkózzák ész nélkül. A felfogás alapeleme, hogy feltételezed, hogy ha az "igazit" találtad meg, akkor minden magától jön, nincs hiba, nem kell áldozatot hozni, egyszerűen úgy illetek egymásba, mint csavar az anyába. Na ilyen nem lesz sosem...


Nem formálhatod a párodat a saját képedre, de igenis változni és változtatni kell egy kapcsolatban, mindezt két oldalról egyenlő mértékben. Ha zavar valami, eldöntöm, tudom e és megéri e tolerálni. Ha nem, akkor elmondom, hogy zavar ő pedig eldönti, értem megpróbál e ezen változtatni, vagy sem. Mindez akkor működik, ha mindkét fél hajlik rá, és egyik félnek sem kell önmagán erőszakot tennie. Ez egy olyan optimum, amit elérni nem lehet, de igyekezni kell megközelíteni.

2012. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek a 2.hozzászólóval. Csak 2-3 dologról van szó egyébként, és természetesen én is hajlandó vagyok változtatni, ha ő szól valamiért. Nem akarom a saját szájízem szerint formálni, szeretem az egyéniségét, van hobbija, külön is töltünk időt, de közös programokat szervezünk. Szeretem őt, csak ez a dolog már tényleg elviselhetetlen volt, és bár többször jeleztem neki finoman, hogy ez engem bánt, nem foglalkozott vele, mostanra azonban betelt a pohár, és jeleztem neki, hogy ha ezt nem fejezi be, el fog veszíteni. Teleragasztotta utána a fürdőszobát "szeretlek" feliratokkal. :D Tudom, hogy szeret, és képes értem változtatni ezen.
2012. okt. 30. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk ez jött be:


Üljetek le és beszéljétek meg, hogy mi az ami a másikat idegesíti.

Ha mond egy olyat ami őt idegesíti, akkor ígérd meg, hogy változtatsz rajta, ha cserébe ő is változtat egy olyan dolgon ami téged zavar.

Szimpla üzlet, de működik.

2012. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak te, én sem értek egyet ezzel! Nyugi, nem vagy fordítva bekötve, nem kell minden hülyeséget elfogadni, mert akkor a fejedre nő, és az már nem egyenrangú kapcsolat...az meg semmit nem ér.
2012. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!