Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen tanácstalan vagyok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen tanácstalan vagyok. Mit kezdjek ezzel a sráccal, hogyan tudnám rendezni a viszonyunkat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már egy éve ismerjük egymást, én 22(L) ő 20(F) folyamatosan összegabalyodunk, azaz nem lehet kettesben hagyni minket mert szex lesz a vége. Én nagyon szeretem, pedig ritkán leszek szerelmes, közrejátszott abban is hogy szakítottam a párommal akivel két éve együtt voltam, sőt meg is csaltam vele. Emellett nagyon jó barátok vagyunk, szinte minden nap beszélgetünk, rengeteg időt töltünk egymás társaságában, sokkal többet mint bárki mással. az összes dolgomhoz tudja a jelszavaimtól kezdve minden hozzáférést, még a naplómhoz is, én is az övéihez. már mindenki azt hiszi hogy párkapcsolatban vagyunk, kb mi tudjuk csak hogy nem. ősztől ráadásul az ő kérésére lakótársak is leszünk. megállapodtunk abban hogy ezután mellőzzük a szex részét a dolognak, de a beszélgetésekben valahogy mindig erre terelődik a szó, azaz kétlem hogy bármelyikünk is be tudná tartani. egyikünknek sincs párkapcsolata, én a magam részéről egyszerűen képtelen vagyok kialakítani valamit mással. az ő okait nem tudom. Tud róla hogy szeretem, de eddig semmi értelmes dolgot nem sikerült megbeszélni ez ügyben, egyszerűen azt sem tudom mit gondol rólam, azon kívül hogy fontos vagyok számára mert azon kevesek, nagyon kevesek közé tartozom akivel el tud beszélgetni. a kapcsolatunkat azzal jellemezte hogy kaotikus, hát én se találtam rá jobb szót, mert hogy a barátin már rég túllépett az biztos. ha valaki tudna bármit mondani erre a helyzetre megköszönném.
2009. aug. 16. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad: "Én nagyon szeretem, pedig ritkán leszek szerelmes." Ezek szerint szereted, szerelmes vagy belé, akkor végülis mi a gond? Akár össze is jöhettek hivatalosan, feltéve, ha ő is eldönti mit akar tőled. Szerintem próbáld megbeszélni vele, ha ő is akar veled lenni akkor semmi probléma. Ha meg ő mégsem akar összejönni veled, akkor a külön lakás a járhatóbb út, mert egy lakásban gyakran lesztek kettesben és akkor valószínüleg elfelejthetitek az egyezséget.
2009. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Voltam már hasonló kapcsolatban, nagyjából ugyanez volt a helyzet. De mi meg tudtuk beszélni, mit érzünk egymás iránt, én szerettem őt, ő viszont megmondta őszintén, hogy fontos vagyok neki, de nem szerelmes belém. Szerintem mondd meg neki, hogy ha hivatalosan nem is jártok, de egy ilyen kapcsolatban akkor is "jogod" van tudni, hogy áll hozzád, mit érez irántad. Ha meg nem tudja, mi van, akkor javasold, hogy pár napig/hétig (vagy mondjuk szeptemberig, hiszen gondolom akkor költöztök össze) ne beszéljetek, próbáljon rájönni, mit érez, rendezze a gondolatait.

Szerintem egy ilyen kapcsolatban az a legnagyobb baj, hogy a pasi biztosnak érzi a helyzetét. Mi is egy évig voltunk így azzal a fiúval, aztán én elkezdtem járni valakivel, és ekkor persze tudatosult benne, hogy igenis kellek neki. Az a baj, hogy ezt nem lehet direkt így rendezni, de én nem tartom kizártnak, hogy ő is akkor világosodna meg, ha mást vinnél fel a lakásotokba. De még így is bonyolult marad a helyzet, mert kérdés, miért zavarná, mert szeret, vagy csak nem bírja elviselni, hogy aki az övé volt, most másé... Mert utólag kiderült, hogy nálunk csak az utóbbiról volt szó. Lényeg a lényeg, a fiút rá kéne bírni valahogy arra, hogy derítse ki, mit érez legbelül, és ezt ossza meg veled. Szerintem ehhez kéne az, hogy be tudjátok tartani, hogy nem szexeltek. Tudom, nehéz lesz, pláne így, hogy együtt laktok majd, de legyél te az erősebb, mert jelenleg úgy tűnik, a te szíved forog kockán. A tapasztalataim alapján azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd, hogy egy olyan kapcsolatban tartson, ami valójában neked nem okoz örömet. Te tudod mit akarsz; komoly kapcsolatot vele, de ő ezt nem adja meg, így akármilyen fontosak is vagytok egymásnak, próbálj kiszállni érzelmileg (és persze testileg is) ebből a kapcsolatból, mert nem fog boldoggá tenni! Ne válaszd a boldogtalanságot, csak mert nem vagy elég erős, hogy a pillanatra nemet mondj! Előbb-utóbb úgyis kihevered. Barátok pedig maradhattok, mi is azok maradtunk. Most már csak azt sajnálom, hogy én sem voltam elég erős korábban ahhoz, hogy visszautasítsam. Egy ilyen helyzetben előbb-utóbb betelik a pohár annál, aki tűr, és nekem úgy tűnik, nálatok is te vagy az, aki tűr, mert te tudod, mit érzel.

Én azért remélem, hogy a ti sztoritoknak boldog vége lesz!

2009. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm hogy válaszoltál,legalább tudom hogy nem csak én kerültem ilyen hülye helyzetbe:)

mégegyszer köszönöm a segítséget.

2009. aug. 16. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!