Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olyan tanácstalan vagyok, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan tanácstalan vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet olvastam már itt, nem gondoltam, hogy én is leírom. Párommal pár hete jöttünk újra össze, közben mindkettőnknek volt kapcsolata. Amit megszakítottunk a mostani miatt.

Múlt héten nálam járt, használta a gépemet. Beléptem, és ő nyitva hagyta. Nem tudtam elenállni a kísértésnek (ezért való lecseszéseket mellőzzük, tudom, nem kellett volna, de a nagy többség nem bírta volna ki), megnéztem, levelezik-e az ex-szel, főleg, mióta megint együtt vagyunk. ELvileg az egy laza kapcsolat volt, de a nő taglalta, hogy a szakítás pilanatában azt gondolta, mégis kellett volna egy esélyt adni maguknak. Párom meg, hogy talán várnia kellett volna pár hónapot, és szóba jöhetett volna valami komolyabb. (Ez 2 hete volt.)

Meg hogy nem boldog és fél (erről én is tudtam, mert én is félek, de gondoltam, majd elmúlik).

Tegnap leveleztek (előtte 1 héttel is), hogy fura a nőnek, hogy most velem van a párom, mire a párom: neki is és még meg kell szokni.

Velem viszont hűvöskés 1-2 napja, és nem becézget, semmi. Idő kell, míg "bemelegszünk"? Idő kell míg elengedi? Ne áruljam el, hogy beleláttam a levelezésébe?


2011. okt. 25. 22:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
igen de menni fog
2011. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor fog menni, ha elfelejted, amiket olvastál, és leállsz a jövőbeni "nyomozással" is.

Azokat a gondolatokat nem neked szánta, hanem az exének, nyilván nem áll neki azt taglalni, hogy mennyire boldog veled és milyen jó, hogy őt otthagyta.

Másrészt persze, hogy bizonytalanok vagytok mindketten, hiszen egyszer már szakítottatok (ha jól vettem le).


Ami problémás, ha hűvösebb veled (bár simán lehet, hogy a levelezés miatt bebeszéled magadnak), de adj neki időt, hogy lezárja az exével azt, ami köztük volt, és ami köztük lehetett volna (azt is el kell "gyászolni"). Lehet, hogy ő meg úgy éli meg, te vagy hűvösebb vele (csak magad sem veszed észre, de tapintható a te félelmed is).


(Én nem szólnék neki az olvasgatásról. De állj le vele, tényleg, mert 1 hónapon belül idegronccsá teszed magad!)

2011. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképpen ne mondd el neki, hogy többször is belenéztél a levelezésébe.

Tulajdonképpen miért jöttetek újra össze? Van közös gyerek, vagy vagyon? Mit mondott akkor, miért szakít a barátnőjével, miért vagy Te ismét az "igazi?"?

Egy kicsit olyan, amit írsz, mintha lett volna valami kényszerítő körülmény, ami miatt jobbnak láttátok ismét együtt élni, nem pedig az ellenállhatatlan szerelem hozott össze.

2011. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Első: nem értem a válaszod!

Egyszer néztem bele. Megbántam, bár nem teljesen. Azt irogatta nekem 2 hónapja, hogy a szakítás óta gondolkodott rajtunk. Én is magunkon.

Szerintetek nem kellene teljesen lezárni a kapcsolatot ilyenkor? Én lezártam az enyémet.

A levelezésből kiderül, hogy találkoztak múlt héten, mert a nő búcsúölelést akart. (Egy Mekibe beszélték meg.)

Olyan fura, hogy vele beszél rólam. Én ezt nem tenném meg, hogy az exet beavatom, hogy épp most hogy érzek a kapcsolatban.

Ja, és azt ecsetelte a nőnek, aki közölte, hogy "elengedi, mert az ex mindig előnyt élvez", hogy ő milyen jó fej és rendes.

Én meg ha bármit szóba hozok, akkor nyögdécsel, hogy mit lovagolok ennyit a témán.

Mégis, mennyit kell várni, míg "elgyászolja"?

2011. okt. 25. 22:48
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a történeted mélységében, úgyhogy csak általánosságban:

Te is voltál az exe, úgy lettél ismét "jelen", hogy nem tudott lezárni. Lehet, hogy ő ilyen nem könnyen továbblépős.

Szerintem kicsit légy most nagyvonalúbb, hiszen előnyt élveztél egy bontakozó kapcsolathoz képest. Lehet, hogy a lány nagyon szerelmes (volt) belé és kapaszkodna még finom női praktikákkal. A barátodnak meg bűntudata van, amiért dobta őt, ezért törődik még mindig vele. (Sokszor a női exeket nehezebb kizárni, mint a pasi exeket. A nők nagyon trükkös módszerekkel tudnak jelen lenni, ismétlem magam, de pár hete még te is ex voltál.)


Tényleg ne lovagolj a témán, mert ezzel azt éred el, hogy az ex lesz a jófej, rendes, te meg a csatát nyert régi-új kedves, aki elveszti a háborút, mert féltékenykedik.


2-3 hetet bírj ki agyalás nélkül, és ha akkor is úgy érzed, hogy hűvös veled a fiú, akkor "indítsd be a gépezetet", addig hagyd élni, hogy a saját ütemében intézze a dolgait.

2011. okt. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mi kultúránkban döntő ez az egymás birtoklásának vágya. Hogy Ő az Enyém, és nem adom, nem engedem, stb. Megcsal, átvert, és így tovább. Ha szabad emberként godnolnál rá, (meg magadra is),mindketten jobban járnátok.
2011. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen, azt érzem, hogy mióta összejöttünk megint, azóta provokál, vagy tesztel. Nehéz lesz így. Nekem azt mondta, a nő még csak barátnő kategóriába sem tartozik - a nőnek meg hirtelen fontos lett a párom.

Esélytelennek érzem magam. Mintha nagyító alatt lennék.

2011. okt. 25. 23:53
 8/22 A kérdező kommentje:

Ha valaki idenéz még: ha nem zárja le végleg azt a kapcsolatot, az nem fogja megmérgezni a miénket? Egyáltalán mennyit kell elfogadni a búcsúzkodásból?

Mi amúgy 4 évet voltunk együtt, 6 hónapig tartott a szünet.

28/N

2011. okt. 26. 09:39
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

"Búcsúölelés"???


Ha egy kapcsolatnak vége van, akkor vége van, nincs helye semmiféle búcsúölelésnek kivéve akkor, ha még vannak érzelmek...

2011. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt a kapcsolatot hantolhatod is.


A párod most olyan helyzetben van, hogy 2 függő kapcsolat közül nem tudja mit válasszon. Ergo nem szeret igazán egyikőtöket sem. Evvel a tudattal maradj és küzdj a kapcsolatért.

2011. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!