Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom képtele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom képtelen elviselni, hogy valami nem úgy van, ahogy ő kitalálja?

Figyelt kérdés

Ma reggel mondta, hogy bevisz dolgozni. Mondtam, hogy köszönöm, de nem, mert szeretnék tornázni, mielőtt bemegyek (mindketten viszonylag kötetlen munkaidőben dolgozunk).

Erre ő teljesen kiakadt, hogy miért nem megyek be, és hogy ki fognak rúgni emiatt. Pedig egy óra ide vagy oda tényleg nem a világ.

Egy csomót szekált ezzel, hogy márpedig öltözzek és menjek vele, aztán meg fogta magát és nem volt hajlandó beszélni velem. Ez a tipikus lelki terror, amivel csak az a baj, hogy egy kicsit se bírom, most elment, én meg teljesen ki vagyok borulva.


Igazából az egész olyan volt, hogy szerintem nem is azzal van baja, hogy mit csinálok, hanem hogy amikor felajánlotta, hogy elvisz, ő magában eldöntötte, hogy együtt megyünk, és nem tudott mit kezdeni a helyzettel, hogy mégse. De ezzel mégis mit kezdjek?


2013. jan. 2. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Az elutasítást nem bírja, valószínű gyerekkorában sokat mondták neki, hogy nem. Párom detto ilyen volt. Ezen csak egy nagy beszélgetéssel vagy pszichológussal lehet segíteni.
2013. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ, megpróbálok beszélni vele. Bár vannak félelmeim.


Második, téged nem értelek. Adott egy probléma, ami engem zavar és megoldást keresek rá. Ha nem szeretnél segíteni, akkor miért írtál? Pláne miért ilyen stílusban? Nem vagyok diplomás és nem multinál dolgozom. De ha így is lenne, a probléma szempontjából számít ez? Bár a problémától függetlenül sem értem, miért kell így reagálni arra, ha valaki éppen egy multinál dolgozik diplomával, nem pedig két műszakban valahol.

2013. jan. 2. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Azért be ne sárgulj teljesen az irigységtől, mindenkinek joga van diplomát szerezni és kötetlen munkaidőben dolgozni ezáltal. Aki nem élt a lehetőségével, hanem mást választott az csinálja, amit csinál, de ne kössön bele másokba.


Kérdező, az elsőnek igaza van, valószínű tényleg ez az oka, vagy épp az ellenkezője, hogy sosem mondtak neki nemet.

2013. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egoista és uralkodó, aki azt szereti, hogy ugy táncoljál, ahogyan neki jól esik.

Az ilyen embereken nagyon nehéz változtatni, én is ismerek hasonló embereket.

2013. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

függsz tőle valamilyen szinten? legtöbbször akkor látom, hogy az ember enged a lelki zsarolásnak, illetve bántja, ha súlyos következményei vannak.


nálam is bepróbálkozik néha a párom, legutóbb pl. szilveszter este. nem tetszett neki a zene a helyen, ahová mentünk, viszont rajta kívül a társaság többi tagja nagyon is élvezte a bulit. azt mondta, h legszívesebben hazamenne. nem estem hasra, mondtam nyugodtan menj, ha ott jobban érzed magad, most már kifizettük a belépőt, próbálj kicsit lazulni. csirpogott, vágta az arcokat, mi pedig buliztunk. nem ültem fel a hisztijének, és láss csodát, a végén ő már ő is táncolt, beszélgetett, bulizott.

pedig meglett volna a lehetősége, h lelépjen, azt viszont nem akartam, h az én szórakozásomat is elrontsa, tehát csak azért nem mentem volna haza vele, mert a párom és juj, mit szól majd a világ.


ne függj tőle, tanítsd meg neki, h szabad ember vagy, jogod van nemet mondani, jogod van úgy beosztani az idődet, ahogy neked kényelmes. ettől még szereted őt, csupán nem az alkalmazottja vagy, hanem a párja.

2013. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!