Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy oldjátok meg az anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjátok meg az anyagi dolgokat, ha együtt éltek?

Figyelt kérdés
A párom kb. másfèlszer többet keres, mint én, és ő nem is annyira spórolós... Mindent felesben fizetünk. Menne többször nyaralni, síelni, stb. A lakásunk is elég dràga, de ő olcsóbb-ban nem érezné jól magát, mert az nem szép ( pedig én otthonossá tudnàm tenni fillérekből)(albérlet amúgy). Én viszont nem tudom követni ezt az életmódot, sőt valószínüleg ősztől már csak fele annyit fogok keresni, mint most. El kéne költözzek, vagy mit csinàljak?
2013. jan. 4. 00:01
 1/10 okoska31 ***** válasza:
100%

az szép, hogy rögtön a költözés jut eszedbe.


esetleg beszéltél már vele erről? vagy inkább lakótársnak, semmint társnak tekinted?

2013. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele. Nem lakótársnak tekintem, de egyszerűen ő úgy gondolja, hogy csak szórjuk a pénzt... Ami neki könnyű, mert marad belőle, nekem viszont semmi.
2013. jan. 4. 00:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem osszátok fel a lakást 2 részre, és a költségeket 2 féle módon meglehetne határozni: a lakásrészek légköbméteraránya szerint és a jövedelmek aránya szerint, mint a fűtésnél.
2013. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 okoska31 ***** válasza:

akkor rezsit felezzétek, esetleg az alapkaját, a többit meg mindenki úgy, ahogy tudja.


ő pedig eldönti, hogy amikor elmenne utazni, és Te szólsz neki, hogy nem tudod fizetni, akkor beszáll-e, vagy nem.


persze ha sokszor nem, és mégis elmegy nélküled, akkor nem lesz hosszú távú a kapcsolat.

bár nekem alapból furcsa továbbra is, hogy egyből a költözés jutott eszedbe..

2013. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem mindenki a keresetének megfelelően ad bele? Így te arányaiban sokkal többet adsz bele, mert ugye kevesebből gazdálkodsz. Valamit pl. a rezsit megtarthatjátok felesben, de egyébként ez nem korrekt. Vagy alkalmazkodjatok a te feltéleidhez, ha mindenből a felét kell befizetned.
2013. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért jutott eszembe a költözés, mert ő nem fogja lejjebb adni a színvonalat. Bár tèmyleg furcsa, mert ha ennyirese szàmítok, minek is vagyunk együtt..
2013. jan. 4. 00:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Voltam már én is úgy hgoy az akkori párom többet keresett mint én mi is felesben fizettük a dolgokat bár ő nem akart extra helyekre menni illetve ha olyan kívánság volt akkor mondtam neki hogy én mondjuk arra a hétvégi programra jószívvel ennyit tudok elkölteni és ő akkor segített a többiben. Szándékosan nem akartam élősködni rajta de ha azt szeretné hogy egy drágább helyen ott legyek vele és többet keres akkor ezt igazán megteheti. Szerintem is beszélj vele nem könnyű ez mert neveltetés szocializáció és felfogás no meg lehetőségek kérdése ez. De ha mondjuk egy nyaralásra pl azt mondaná hogy menjetek és amit te nem tudsz megfizetni arra ő meghív ezt elfogadnád?
2013. jan. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fizetéstől függetlenül én nem terveznék közös jövőt olyannal, aki ennyire máshogy áll a pénzhez, mint én...

A pazarlás, esztelen költekezés nem az én műfajom, és az sem szimpatikus, hogy a te véleményeddel nem törődik, ahogy az anyagi helyzeteddel sem.

2013. jan. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fizetésünk bizonyos %-át adjuk a közösbe, mert nem egyformán keresünk, a párom 1,4* annyit keres, mint én. Így ő többet ad bele, de több is marad neki. Közösből megy a lakbér, rezsi, kaja, drogériás dolgok (a smink nem, azt magamnak veszem természetesen) szórakozás, saját pénzből a mobilszámla, ruhák meg amit még szeretnénk. A % amit beadunk változó, attól függ mire kell számítani a hónapban. Az az igazság, hogy ha feleznénk mindent, nekem nem hogy nem maradna pénzem de ki sem jönnénk annyiból. Neki is ez a megoldás volt a legszimpatikusabb, mert nem szeretné ő sem, ha nekem semmi nem maradna.

Beszéld meg vele, és ha nem érti meg, hogy neked ez így nem megy, akkor szerintem nem vagy elég fontos neki.

2013. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de itt azon kellene elgondolkodni, hogy akarsz-e olyan pasival együtt élni, és közös jövőt, a későbbiekben pedig családot tervezni, aki ennyire nem törődik a Te jóléteddel?

Függetlenül attól, ki a férfi, vagy a nő, szerintem alap, hogy a többet kereső fél akarjon gondoskodni a társáról, anyagilag is.


Vagy legyetek abszolút, mindenben teljesen közös kasszán,

vagy, legyen ez az alap elv:

- összeadjátok a havi összes alap kiadást (lakbér, rezsi, közös költség, havi kaja, pia.) Aztán ami a kettőtök fizetéséből együttesen! megmarad, az felezzétek el. Így ugyanannyi pénz marad meg, függetlenül attól, ki, mennyit keres.

2013. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!