Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom depressziós, ürességet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom depressziós, ürességet érez irántam is, hogy tudnék neki segiteni?

Figyelt kérdés
Barátnőm pár napja elég fura,ideges,egyszerűen teljesen megváltozott, az egész külvilággal baja lett hirtelen,egyedül akar lenni, mindenkit elutasit,totális ürességet érez még irántam is,aztmondja hogy próbál ellene tenni, de valamiért aztérzi hogy most nemérez semmit ha vele vagyok de nemtudja miért! Szinte az összes depresszió tünetét észreveszem rajta,teljesen reménytelennek látom őt,rossz kedve van,lehangolt,van mikor nemis szól semmit és csak bámulja a földet,és olyan mintha fejben teljesen máshol járna! beszélgettünk a szakitásról is,azért mert lehet hogy ugyérzi hogy ez nemfog elmulni és ő igy nemtud velem lenni hogy nemérez semmit, de azthiszem feleslegesen mert ez szerintem csak átmeneti dolog...több mint 1 éve vagyunk együtt,és semmilyen oka nincs rá hogy ilyet gondoljon róllam! Szeretnék segiteni neki, de ahogy én látom ő nemtudja hogy most mitörténik vele és ezt valahogy közölni kellene vele,de ha ez megis történik utána sem tudom hogy mitévő legyek,mert rossz olyat hallani hogy most éppen "nemszeret" engem! Mit tudnék csinálni szerintetek?
2009. aug. 28. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát kérdezd meg tőle, hogy szerinte milyen érzés neked azt hallani, hogy nem szeret téged.De mégis mitől lett depis, valami oka csak van.Ha meg csak úgy hisztizik, mint egy hisztis pi..a, akkor ijessz rá, hogy elhagyod.Ne hagyd magad hülyévé tenni.Ő is tegyen azért, hogy együtt maradjatok, ne csak te törd magad.Depi ide vagy oda.
2009. aug. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel! Voltatok ti már depressziósak? Ha nem áll ki mellette kedvesen,aranyosan akkor ennél rosszabb is lehet! Jönnek a fizikális tünetei! Annál rosszabb nincs! Akkor muszáj orvoshoz menni! Szerintem tarts ki mellette! Ha tényleg depressziós,ne ellenkezz vele,mert csak rosszabb lesz!

Neked meg türelem,ha kitartasz mellette,együtt maradtok!

2009. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ez az állapot néhány napja tart, és nagyon hirtelen következett be, akkor nem biztos, hogy depresszióról van szó. Kiválthatta valamilyen külső esemény is, hogy a barátnőd hirtelen ilyen lett. Nem lehet valami, amit esetleg még nem mondott el neked? Nagyon fontos lenne ezt tudni. Viszont az is fontos, hogy ha úgy látjátok, nem szűnik ez az állapot, hanem tartósan ilyen, akkor minél előbb szakemberhez kell fordulni. Ha valóban depressziós a barátnőd, szakember ezt meg tudja állapítani. Ilyenkor az antidepresszánsok segítenek. Nagyon fontos a környezet támogatása is, de a gyógyszer nélkül nem érhető el minőségi változás, ha valóban súlyos depresszióról van szó. Mit értek támogató környezeten: család, barátok, és te, a párja egyaránt fontosak vagytok ilyen esetben. Fontos a jelenlét, érezze, hogy szükségetek van rá. Ha elutasító, akkor is hívjátok mindig magatokkal programokra. (Ha tényleg depressziós és elkezdi a gyógyszert szedni, úgyis lesz az állapotában javulás.) És amit te most még megtehetsz: beszélhetnél a szüleivel is, vagy más barátnőivel, hogy ők tudnak-e valamilyen külső okról, ami miatt a barátnőd ilyen lehet. Ha pedig rövidesen nem lesz változás, irány a szakemberhez. Pszichológus segíthet beszélgetéssel, a szavak erejével is, a pszichiáter pedig a felírt gyógyszerrel. Tán a kettő együtt segít a legtöbbet.
2009. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még valami. Úgy látom abból, amit leírtál, hogy a barátnőd nem veled megkülönböztetten ilyen, hanem a többiekhez is, és saját magához is. Így talán nem arra kell a kérdéseknek irányulni, hogy téged miért nem szeret, stb. (egyik előző válaszoló ezt írta) Ha tényleg depressziós a barátnőd, nem tehet az üresség-érzésről. A depressziónak biológiai okai (is) vannak. Változások következnek be az idegrendszer működésében, és erről ő nem tehet, nem szánt szándékkal került ebbe az állapotba.
2009. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt a helyzet. Leszámítva, hogy a barátom iránt ugyanúgy szerelmet éreztem. De mindenki más. Ha valaki depressziós annak nem feltétlenül van valami baja, egyszerűen csak belekerül ebbe az állapotba. Én leültem elgondolkoztam mindenen, még azon is, hogy talán véget kéne vetnem az életemnek, mert mindenkinek csak púp vagyok a hátán. Aztán eszembe jutott, hogy vannak mellettem emberek akik szeretnek, még annyi minden vár rám, és ha eddig kibírtam minden rosszat akkor ezután is ki fogom. Egy hosszabb gondolkodás után már nem akartam eldobni az életemet 17 évesen. Nem fordultam szakemberhez, mert nem akartam, hogy a szüleim miattam szégyenkezzenek és nem akartam plusz baj lenni. Értesd meg a barátnőddel, hogy mellette vagy, nem akarod, hogy vége legyen. És, hogy nem ő az egyetlen aki iylen helyzetben van. Minél előbb menjetek szakemberhez, amíg még antidepresszánsok nélkül lehet segíteni rajta. Ébreszd rá, hogy az élet nagyon rövid, és egyszer vége lesz. De azt a kis időt ne depresszióval töltse el, ha eltöltheti másképp is. A lényeg, hogy éreztesd vele, hogy mellette állsz és bárhogyan is de átvészelitek ezt az időt, és ne a szakításon gondolkozzon. Mert ha szakítotok akkor csak rosszabbul fogja magát érezni.
2009. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!