Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet boldog egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet boldog egy kapcsolat sex nélkül? Találhat valaki egy olyan partnert aki szex nélkül is kitart és szeretni?

Figyelt kérdés
Csak mert a mai világban esküszöm, hogy a szerelem lassacskán egyet jelent a szexel. De mi van ha valakinek nincsen rá szüksége,(pl. én) csak a másikat szeretné szeretni, a lelkét, stb. testi örömök nélkül. A mai világban ilyen létezik? Vagy mindenkit állati öszön vezérel?
2009. szept. 2. 00:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Szerintem hosszú távon nem lehet boldog, és működőképes egy kapcsolat jól működő szexuális élet nélkül. Egészséges, fiatal felnőtt embereknél különösen nem. Ez nem feltétlen "állati ösztön", ami elítélendő. Teljesen normális, egészséges emberi ösztön is. De persze egy ideig lehet boldog a kapcsolat szex nélkül is szerintem. Például, ha még szűzek a felek, és fokozatosan jutnak el az együttlétig. Vagy ha egyik, vagy másik fél megbetegszik egy időre valamilyen okból, és a pár emiatt nem tud együtt lenni. De szerintem hosszú távon nem lehet fenntartható szex nélkül a kapcsolat. És ezzel szerintem nincs is baj. Ha nagyon szeretsz valakit, akkor annak előbb-utóbb a testét is kívánod, nem "csak" a lelkét.
2009. szept. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Hadd idézzem ide a katolikus hittantanáromat, aki egyébként pap:

"A szeretkezés a szerelem legbensőségesebb nyelve. Ha két ember szerelmes egymásba, akkor jót akarnak a másiknak mind testileg, mind lelkileg."


Amiről te beszélsz, az nem szerelem, hanem barátság.

2009. szept. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
na hallod e, én is erre vágytam és hát sajnos nincs ilyen, sex nélkül senki sem fog veled járni hosszú távon,
2009. szept. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem jelent egyet vele, de fontos része. Bizonyos szintig még azoknál is akik a szüzességük tartogatják (ki meddig megy el)

Akik nem kívánják egymást azok általában nem illenek össze, de ha jól értem te a szexet magát nem kívánod. Az nem lehet hogy baj? Nem tudom, nem vagyok orvos, de az biztos hogy szokatlan. Egy egészséges szervezetnek szüksége van állati ösztönökre is.

2009. szept. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Már megint úgy állítja be egy nő a szexet, mint a szegény nő áldozatát a perverz férfival szemben, aki mindig csak kefélni akar.

Tudomásom szerint a nők jó része élvezi a szexet. egyenrangú partnerként.

Aki meg nem szereti a szarvasgombát, az egyen száraz kenyeret.

2009. szept. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom miért állítja be mindenki a szexet állatni ösztönként. Egyáltalán nem állati az emberi típusú szexualitás, sőt talán ez az egyik legemberibb dolog. Az állatoknál csak az utódnemzésről szól a dolog, na jó, talán a bonobo majmokat kivéve. Ne gondoljátok állati ösztönnek!
2009. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

hány éves is vagy? kamaszként el tudom képzelni hogy csak erre vágyik valaki, nem olyan régen kérdeztem mag a 13 éves lány unokatesómat mit jelent neki a szerelem: van vaki aki figyel rád, megért meghallgat, fogjátok egymás kezét, jó vele lenni. Na ennyi idősen szerintem is ez a normális, hogy nem szexre vágyik még!

Később azért ha szerelmes vagy vkibe annak a testét is kívánni fogod.

Mondjuk, ha már bőven elmúltál mondjuk 20, és még mindig nem kívánod a szexuális együttlétet, annak valószínűleg lelki oka van. Érdemes ezzel foglalkozni!

Mert én is úgy gondolom, mint az előttem szóló:

„A szeretkezés a szerelem legbensőségesebb nyelve. Ha két ember szerelmes egymásba, akkor jót akarnak a másiknak mind testileg, mind lelkileg."


ÉS A SZERETKEZÉS/SZERELMESKEDÉS NEM ÁLLATIAS DOLOG, NEM CSAK A TEST ÉLVEZETÉRŐL, HANEM A LÉLEKÉRŐL IS SZÓL

2009. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
61%
én is sex nélkül voltam együtt a barátommal 1 évig....én nagyon akartam, de ö nem..... iszonyatosan szerelmes voltam és nemérdekelt csak hogy velem legyen
2009. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, én megértelek, szóról szóra. Nekem sem hiányzik annyira, sokkal fontosabb a lelki része. De ilyen nőt még nem találtam, sajnos. Persze, most jön a "beteg vagy", h "hülye vagy", "gondjaid vannak", "prűd vagy".....lesz.raom, úgyis ez van ha valaki nem üvölt együtt a falkával
2009. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Egy kapcsolathoz hozzá tartozik a szex. Anélkül működik ideig óráig, de hosszú távon a kapcsolat ellaposodik, nem alakul ki az a fajta kötődés ami csak kettőtök között lehet, és előbb utóbb az egyik fél igényelni fogja az élvezetet is, és megcsalja a párját. A szeretet, a szerelem és a lelki örömök is kellenek egy kapcsolatba, de legalább iylen fontos a jó szex is. A kettő pedig nem zárja ki egymást. Nem kell lemondani egyikről sem. Ha pedig te nem szereted a szexet, és nem is akarod, hogy a kapcsolat része legyen, készülj fel, hogy nem lesz hosszú távú kapcsolatod, esetleg majdnem biztosan megcsalnak. Ez nem jelenti, hogy nem szeret, nincs lelki szeretet, de a megcsalás akkor fordul elő a legtöbbször, ha az egyik fél szeretne valamit, amit a másik nem ad meg neki. Persze találhatsz olyan embert, aki nem akar szexelni, de ilyen azért kevés van. Egyte nem értek veled, mert nem tudom miért kéne a szexet kizárni egy jól működő, komoly kapcsolatból. Elvégre ez egy kellemes dolog ami bensőséges kapcsolatot teremt két ember között akik szeretik egymást. Mellesleg pedig természetes dolog. Tehát ha valaki nem akar egyáltalán szexelni az tényleg beteg, mivel ennek természetes ösztönnek kéne lennie. ( A beteget nem bántásból írtam.)
2009. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!