Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pár hete szakítottam a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár hete szakítottam a barátommal és kiderült, hogy terhes vagyok! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azóta mással nem voltam, biztos, hogy az övé. Óvszerrel védekeztünk, biztos előváladékos lett. Nem jött meg és csináltam tesztet. Fél évig voltunk együtt és én szakítottam, mert rájöttem, hogy nem is szeretem. Azóta nem is beszéltünk,azt mondta, hogy mostmár köszönni sem fog, és letöröl mindenhonnan, és felejtsem el. Mindketten egyetemre járunk én 20 vagyok, ő 22. Teljesen el vagyok keseredve, mit csináljak?
2009. szept. 3. 18:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is beszélj a volt barátoddal, és mondd el neki, hogy mi a helyzet. Neki is ugyanúgy joga van ahhoz a gyerekhez, mint neked, pláne úgy, hogy védekeztetek is.

Ha esetleg hallani sem akar a dologról, vetesd el. Nem pártolom az abortuszt, de ebben az esetben józan ésszel élve ez a legjobb megoldás. Ez nem gyilkosság, a jelen esetben [ha minden a legrosszabbul jön ki], még jobb is lesz a gyereknek...

2009. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Kankalin ***** válasza:
100%
A saját jövőd az elsődleges, babád még lehet, legyen olyantól akit szeretsz, s ha a babára nézel boldog vagy, ne csak egy elrontott múlt jusson eszedbe.
2009. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

Két út áll előtted: vállalod a felelősséget egy gyerekért, megszülöd, és felneveled. Hiába hiszik még azt a szüleid hogy szűz vagy, ha megtudják hogy terhes vagy, biztos, hogy segíteni fognak mindenben. Egy gyerek sok mindent megváltoztat, a szülőket is. Anyukád biztos segíteni fog felnevelni, nem kell egyedül csinálnod. Egy valamire való szülő kiáll a gyereke mellett.


A második lehetőséged az abortusz. De az abortusz sajnos gyilkosság. Akárhogy szépíthetjük, azt mondván hogy "jobb neki ha nem születik meg"... az attól még gyilkosság marad. Ha elveteted, azzal tudattal kell tovább élned, hogy megöltél egy gyereket, esélyt sem hagyva neki az életre. Hiszen nem biztos, hogy jobb neki ha nem születik meg. Tudod, én nem hiszek a véletlenekben. Én abban hiszek, hogy minden okkal történik. Úgy hiszem, hogy ez a váratlan terhesség is okkal történt. Annak az életnek ami benned növekszik, célja van ezen a világon. Okkal jött erre a világra. Kitudja... talán egy kutató orvos lesz felnőtt korában, és egy felfedezésével ezrek életét menti meg... Te meg vissza akarod küldeni a másvilágra? Szerintem ez nem helyes.

Csak azt szeretném, hogy felfogd ennek a súlyát, és hogy tudatosuljon, hogy benned bizony egy ember kezdett fejlődni.

[link]

[link]

2009. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
NE VETESD EL!beszélj a barátoddal,tudasd vele a dolgokat,igenis joga van együtt gondolkodni veled erről,és ne hagyd kibújni mert az az ő részéről önzőség lenn!ő is ugyanannyira "tehet róla" min te.Nem az abortusz az egyetlen megoldás.Bár nem modnom h tartsd meg.de nem hiszem h az abortusz okos döntsé lenne.Egy élet van benned,nő vagy:csodára vagy képes!Ha nem áll módodban megtartani,akkor rengetek pár van akinek nem lehet gyereke,add örökbe,de ne vetesd el!Tényleg meg fogod bánni,egy élettel játszol,felelős vagy érte,visszacsinálni nem tudod,de az abortuszt sem fogod tudni,nyugodtam lesz a lelked is,szerintem!Nem pártolom az abortuszt,hisz tényleg nagyon sokan végynak gyerekre,te nem vágytál és kaptál,kincs,de ha neked nem az másnak még lehet.Ez bárkivel előfordul,de te tudj okosan dönteni,annak a kisbabának,jó lesz olyan családnál,akik meg tudják becsülni hisz nekik nem lehetett,és a jövő kifürkészhetetlen!Sok jót,és erőt kívánok neked! :)
2009. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Pf..most nem akarok itt előjönni a Katolikus Egyház katekizmusával..de aki szerint az abortusz nem számít gyilkosságnak,annak ajánlom h olvasson utána ;) Tudom hogy sokan vannak ezen az oldalon oylanok akik nem vallásosak,de könyörgöm...egy leendő gyermek életéről van szó..és az egyik előttem szólónak mondom,hogy nem csak a lány jövőjéről,de annak a magzat életéről is szó van!!...igaz,20 évesen a gyerekvállalás egyetem mellett nagyon nem egyszerű.. és az anyagiak is szerepet játszhatnak a dologban..de vannak,akik mégis bevállalják. És ajánlom hogy erről sürgősen beszélj a szüleiddel...tuti kilesznek akadva,de nem hiszem hogy azt akarnák hogy a leendő unokájuk "elszivárogjon" abortusz miatt. És biztos ők is segítenének...vagy legalább ha nem is akarod megtartani,mert az hátráltatna a jövőben,akkor add árvaházba vagy nem tudom. De ha elveteted a gyereket,egy örök életen át lelkiismeretfurdallásod lesz,ami soha nem fog elmúlni,akárhogy is hiszed. Jó gondolkozást mindenkinek,és a kérdezőnek pedig "helyes döntést" !

14/L

2009. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%

Azért azt vegyük már figyelembe, hogy az élet nem egy Juno-szerű szivárványfelhő. Egyetemista vagy, 20 éves, ha szűznek hisznek, nem sok barátod lehetett, ergó túl sok tapasztalatod se lehet (ha nem így lenne, bocs). Szerintem nem lehet a nagyszülőkre hárítani ilyen dolgokat, ők most kerülnének ki a Te nevelésedből és most a nyakukba tennél egy újabb gyereket? Másrészt hogy akarsz úgy rendes körülményeket teremteni, hogy az egyetemet nem fejezted be (attól függetlenül, hogy mit tanulsz)? Ha netalán velük még történik valami (baleset vagy valami), akkor kihez fordulhatsz? Gondolom Te se segélyből meg támogatásból akarsz megélni.

Szerintem beszélj a szüleiddel, ez az elsődleges. Másrészt szerintem vetesd el a gyereket, éld még egy kicsit az életed, keress egy olyan párt, aki embernek tekint (ez gyerekkel a karodon ismét csak nehézkes) és nem szaroz le fél év után, teremts egzisztenciát és utána gondold át a gyerekvállalást. Nehéz döntés, de hidd el, ha elvállalod, még keményebb döntések elé kerülhetsz. Ez nem játék, több ember felett kell döntened, nem csak a gyerek a tét!

2009. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: mármint ha vállalod a gyermek kihordását, akkor kerülhetsz még nehezebb döntések elé
2009. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
Én is voltam hasonló helyzetben, csak én 16 voltam. A gyerek apjával megbeszéltük,h. bármennyire fáj is, meg bármennyire rámegy az életünk megtartjuk a babát. És a szülők is támogattak. Aztán egy napon a magzat elment magától. És az egy borzalmas érzés. Hidd el, én tudom. Szerintem beszélj a volt pároddal és a szüleiddel is. Ne vetesd el a magzatot. Nem kívánom senkinek azt az érzést.
2009. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

szerintem ne vetesd el, a sulit mellette is tudod csinálni

igaz nehezebb.

az apukájának meg jobb ha szólsz, de nem feltétlen kell vele lenned

mindennek meg van az oka... annak is hogy az a lélek miért most és miért hozzád akar leszületni

ez igy tiszta

2009. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%
Vállald a tetteidért a felelősséget, elvégre felnőtt ember vagy.Szüld meg azt a gyereket és neveld fel tisztességesen.
2009. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!