Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzi úgy a feleségem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzi úgy a feleségem, hogy jogot formálhat minden pénzügy feletti rendelkezésre?

Figyelt kérdés

A feleségem fő problémája az én szenvedélyem, a motorozás és az, hogy mennyit költök rá. Van 16 motorom (ha a két veterán roncsot is beleszámítjuk 18, ja meg van egy a nappaliban is akkor 19). Imádok motorozni meg imádom a motorokat. Más bélyegeket gyűjt, én meg motorokat. Ez van:)

Mindig azon megy a hisztéria, hogy ez mennyibe kerül meg minek erre ennyit költeni. Azt mondja adjam el őket. Meg csak pénzkidobás az egész.


Miért fáj ez neki? Megvan mindene, nem szenved semmiben sem hiányt. Akkor meg? Ha ezeknek a motoroknak az értéke bankszámlán lenne az mivel lenne jobb? Lehetne nézegetni a számla egyenleget és maszturbálni rá? Hát engem ez nem elégit ki!


Ráadásul az egészre én kerestem meg a pénzt. Ő még egy lyukas garast nem hozott a házasságba, csak vitt.

Van neki egy ilyen gyógynövény meg bio boltja. Csak megjegyzem ami nem lenne ha én nem lennék. Ebből a boltból sok pénzt még nem láttunk. Az már kiemelkedőnek számít, hogyha 30 ezer nettó marad belőle hó végén. Szóval kb. csak azért van, hogy ne unatkozzon. Persze én ezt sose hánytorgattam fel neki, hogy én megmondtam, hogy egy 5 ezer fős községbe nem pont ilyet kellene nyitni mert a kutyának nem fognak kelleni azok a vackok amiket árul.


Meg volt volt a kert végében egy rész amire én már évek óta terveztem, hogy építek majd egy szép nagy garázst meg műhelyt a motoroknak.

Erre ő arra a részre csinált egy "gyógynövény kertet". Anélkül, hogy megbeszélte volna velem. Pedig tudta, hogy mik a terveim azzal a résszel. Egyszer mikor hazamentem már csak ültette oda a parékat. Na nem baj. Eljött az ideje az új "ólnak" aztán én meg neki mentem fűkaszával a gazosnak. Amúgy is utáltam mert nem úgy nézett ki mint egy kert hanem mint a falu szélen a gazos. Na szóval kipusztítottam aztán elkezdtünk ott apámmal meg a barátaimmal építkezni. Egy hétig hozzám se szólt:)


Összefoglalva:)

Azt érzem, hogy a feleségem önző. Azt hiszi neki minden jár nekem pedig nem. Holott az egészre én kerestem meg a pénzt. Én sose számoltatom el, hogy mire költ, ő viszont elakar számoltatni az általam megkeresett pénzel. Ahhoz képest, hogy ő még pénzt nem hozott a házhoz mégis nagyobb befolyást érezz a pénzügyekbe mint én aki mindenre előteremtette az anyagiakat.

Hát normális ez?

Más feleségek is ilyenek?


2013. febr. 21. 09:51
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván kompromisszum kéne. Lehet, hogy a nappaliban lévő motor már nálam is kivágná a biztosítékot, ő mégis eltűri. Örülj, hogy azt nem vágta ki. Te meg letaroltad a gyógynövény kertjét.. Zsák a foltját.
2013. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
66%

Az a része,hogy idiótaság a motorokat gyűteni,normális.

Pénzkidobás,inkább vele foglalkozz mint a motorokkal.

2013. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
32%

Most te őszintén mit foglalkozol ezzel a nővel?

Én már rég kivágtam volna, azzal a dumával, h:

Édes, ha nem tetszik, mehetsz, csak annyit vigyél, amit hoztál!;)

Én épp ezért soha nem adok a nőknek a szavára egy percet se, ha nem tetszik elmehet.

2013. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
90%
Menjetek el párterápiára. Komolyan. Szerintem van rá pénzetek, és segítene egy szakember.
2013. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 Kései Sirató ***** válasza:
100%
A ti legfőbb problémátok az, hogy a dolgaitok nincsenek arányban. A feleséged még a minimálbért sem bírja megkeresni. Vannak gyerekeitek? Mert ha egyébként nevel 2 gyereket, akkor még megértem, hogy neki fontosabbak a gyerekek, mint az, hogy egy újabb vállalkozási lehetőség után nézzen, ha nincs gyerek, akkor van rá ideje, hogy váltson, vagy másféle boltot nyisson, vagy keressen munkát! Ezt magyarázd el neki. A hobbijaitok is jó lenne, ha arányban lennének, pl. ugyanannyi időt és pénzt fordítanátok rájuk, mivel az előző pontban aránytalanság van, az hozza magával azt is, hogy úgy érzed , Neked több jogod van a hobbidra fordítanod a pénzed. Ez így is van szerintem is, ülj le vele, értesd meg, hogy nem lehete valakit így kihasználni, ugyanakkor kérdés, hogy mennyire fontos nektek ez a kapcsolat? Mi olenne az a határ, amit még ő is elfogadhatónak talál a motor-témában és mi az a határ, amit te is elfogadsz az ő munkáját , jövedelmét illetően. Sok sikert!
2013. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
22%

Na már le is lettem pontozva:D

Sebaj, ennyi örömük legyen:D

2013. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
37%

ja, és ha már az összeset elköltötte, az sem lenne elég!

A volt feleségem is ilyen volt, csak én hagytam magamra nőni! Minden pénzemet neki adtam, ő kezelte, költötte.... ruhákra, tanfolyamokra... Aztán egyszer említettem meg, hogy most már én is szeretnék valamit, vennék magamnak egy motort. Erre felháborodott, és kiröhögött, hogy mit akarok én!

A mostani páromnak már nem hagyom ezt, bár próbálkozik.

Egyszerűen megveszem, ami kell, aztán kezdjen a ténnyel, amit akar! Adok neki épp eleget...

2013. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a kérdés, hogy a feleséged miért érzi úgy, hanem hogy te! Az világos, hogy egy kezdődő párkapcsolatban még kereset arányában oszlik el a felelősség, de ti már házasok vagytok! Ha 19 helyett lenne csak 1-2 motorod, amiket viszont kb. 10 eddigi motorod árából újítasz fel, akkor sokkal több örömöd lelnéd az egészben, és nem csak sz-art halmoznád. Bár a te megfogalmazásodból is kiderült, hogy némileg megérted, hogy a feleséged miért akadt ki... A biobolttal kapcsolatban némileg igazad van, mert a feleségednek ez inkább egy hobbi, amit a te pénzeden űz, viszont ha más munkája nincs, alkalmazott sincs és 30 ezerre kijön a bolt, akkor bezárni nem érdemes! Mert még mindig jobb, mintha pénzt vesztenétek, vagy üresen állna a kóceráj. De szerintem mondd meg a feleségednek, hogy nagyon jó hobbi ez a bio, és nem akarsz beleszólni abba, amit Ő csinál, de néhány tanáccsal sokkal sikeresebb is lenne. Arra viszont figyelj, hogy ne szólj bele, hogy hogy csinálja és ne kényszerítsd!! Csak mondd el, hogy valahol azért lelkesedsz érte és örülsz, hogy vállalkozik, és te tudod, hogy hogy lehetne ezzel több pénzt keresni, de nem akarsz beleszólni abba, amit csinál. Szerintem kizárt, hogy így ne érdekelje, hogy mit akarsz :) És ha ennyi pénzt valahogy összeszedtél, kétlem, hogy ne jutna eszedbe egy-két jótanács. Például igaz, hogy 5 ezer fős községben nem fog bioboltból megélni, de ha már a termelés is érdekli, akkor előállíthatna bio termékeket is, például gabonakolbászokat és hasonlók. Olyasmit, amihez nem kell nagy kezdőtőke. Nos, ezekhez ha sikerül vevőt találnia, akkor biztos jobban fog keresni mint a bolttal!
2013. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
Kedves idegesen válaszoló! Szeretném általánosítanál! Nálunk pont fordítva ment. A volt férjem annyi adósságot csinált (NAV, bankok), amikről nem is tudott az ember. Jelenleg ott tartunk mehetek az utcára a gyerekkel, ami pár hónap és meg is történik. Válaszom: nem tudom hány éve vagytok házasok, de valahol ott kezdeném beszélnetek kéne, töltsél már vele egy kis időt. Nem tudom, hogy érzékelteted vele talán, hogy Te keresed a pénzt, nem tudom csak kérdezem? Jelenleg olyan, mintha távolodnátok. Ez csak tanács, Te tudod mit szeretnél csinálni, sőt az érzéseidet is Te ismered. A férfiak és a nők sem egyformák, én az a baj soha nem költöttem meggondolatlanul, sőt a inkább a másikat helyeztem elébem. Na erre simán rá lehet fizetni. N
2013. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
12%
Az egész ott romlott el hogy volt "annyi eszed" hogy elvetted... :))
2013. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!