Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzi úgy a feleségem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzi úgy a feleségem, hogy jogot formálhat minden pénzügy feletti rendelkezésre?

Figyelt kérdés

A feleségem fő problémája az én szenvedélyem, a motorozás és az, hogy mennyit költök rá. Van 16 motorom (ha a két veterán roncsot is beleszámítjuk 18, ja meg van egy a nappaliban is akkor 19). Imádok motorozni meg imádom a motorokat. Más bélyegeket gyűjt, én meg motorokat. Ez van:)

Mindig azon megy a hisztéria, hogy ez mennyibe kerül meg minek erre ennyit költeni. Azt mondja adjam el őket. Meg csak pénzkidobás az egész.


Miért fáj ez neki? Megvan mindene, nem szenved semmiben sem hiányt. Akkor meg? Ha ezeknek a motoroknak az értéke bankszámlán lenne az mivel lenne jobb? Lehetne nézegetni a számla egyenleget és maszturbálni rá? Hát engem ez nem elégit ki!


Ráadásul az egészre én kerestem meg a pénzt. Ő még egy lyukas garast nem hozott a házasságba, csak vitt.

Van neki egy ilyen gyógynövény meg bio boltja. Csak megjegyzem ami nem lenne ha én nem lennék. Ebből a boltból sok pénzt még nem láttunk. Az már kiemelkedőnek számít, hogyha 30 ezer nettó marad belőle hó végén. Szóval kb. csak azért van, hogy ne unatkozzon. Persze én ezt sose hánytorgattam fel neki, hogy én megmondtam, hogy egy 5 ezer fős községbe nem pont ilyet kellene nyitni mert a kutyának nem fognak kelleni azok a vackok amiket árul.


Meg volt volt a kert végében egy rész amire én már évek óta terveztem, hogy építek majd egy szép nagy garázst meg műhelyt a motoroknak.

Erre ő arra a részre csinált egy "gyógynövény kertet". Anélkül, hogy megbeszélte volna velem. Pedig tudta, hogy mik a terveim azzal a résszel. Egyszer mikor hazamentem már csak ültette oda a parékat. Na nem baj. Eljött az ideje az új "ólnak" aztán én meg neki mentem fűkaszával a gazosnak. Amúgy is utáltam mert nem úgy nézett ki mint egy kert hanem mint a falu szélen a gazos. Na szóval kipusztítottam aztán elkezdtünk ott apámmal meg a barátaimmal építkezni. Egy hétig hozzám se szólt:)


Összefoglalva:)

Azt érzem, hogy a feleségem önző. Azt hiszi neki minden jár nekem pedig nem. Holott az egészre én kerestem meg a pénzt. Én sose számoltatom el, hogy mire költ, ő viszont elakar számoltatni az általam megkeresett pénzel. Ahhoz képest, hogy ő még pénzt nem hozott a házhoz mégis nagyobb befolyást érezz a pénzügyekbe mint én aki mindenre előteremtette az anyagiakat.

Hát normális ez?

Más feleségek is ilyenek?


2013. febr. 21. 09:51
1 2 3 4 5 6
 41/51 fospuska ***** válasza:
44%

ez azért van,mert túl sokra tartjátok a diplomát és sokkal kevesebbre a józan észt,valamint a diplomához nem jár automatikusan jólét. de gondolom ez feltűnt.


az orvos,tanár egy hivatás, amit ő csinál, az pénzkeresés. pályaválasztáskor el kellett volna dönteni,hogy mit szeretne. jól élni,vagy azzal foglalkozni,amit szeret csinálni. ja,hogy azt hitte,hogy orvosként majd halálra keresi magát...?

2013. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
71%

# 41/


Ezért fogunk 10 éven belül megdögleni, mert a modern világban az orvos egy jól kereső "szakma" és a fiatal orvosok legnagyobb része megy is ki a modern világba évi 60-80e euróért dolgozni - amit meg is értek. Itthon meg nem marad senki, jelenleg kb. 60%-on üzemel az orvos állomány Magyarországon (tehát 100 orvos helyett csak 60 van és nem azért, mert ne lenne helyük, csak nincs jelentkező 110e nettóért) és ennek a 60% orvosnak minimum a fele már nyugdíjas - akiket most nagy bölcsen a kormány nyugdíjba akar korlátozni.


Azt javaslom ne legyél egyhamar beteg...

2013. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

41, azért ezt te se gondolod komolyan. Az orvos gyógyít, ha beteg vagy, a pedagógus tanítja a gyerekedet, nem beszélve a gyógypedről, aki például problémák esetén ott van.

Oké, hivatás, de érdekes módon külföldön ez meg van fizetve, becsülve, itthon meg esetleg úgy élhetsz meg, ha ügyeskedsz, vagy elmégy politikusnak.

És attól még, hogy van egy hivatásom, még mondjuk én is szeretnék megélni valamiből.

2013. márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 fospuska ***** válasza:
53%
de ,teljesen komolyan gondolom. nem azt mondom,hogy az orvosok,tanárok fizetése nem nevetséges,hanem azt,hogy tudomásul kell venni,hogy vannak szakmák és megélhetési formák,amik nagyobb jövedelmezőségűek. arról nem a kérdező tehet (és nem is őt kellene támadni miatta), hogy ma itthon ez a helyzet. ő választott egy foglalkozást, bejött. én per pillanat az egyik motorját nem bírnám megvenni,nemhogy hobbiból 16-ot tartsak,de mégsem őt rugdosom ezért. ha a jelenlevők annyi energiát fordítanának a saját gondjaik megoldására,mint amennyit a kérdező fikázására sikerült,lehet,írtunk volna tele 5 oldalt,amiből kb. 2 foglalkozik az eredeti kérdéssel.
2013. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

nem őt rugdostam, tettem egy megállapítást.


De mostanában tényleg ne nagyon legyél beteg. :D

2013. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
63%

# 44


Nincs ezzel baj, hivatás persze. Csak ne lepődj meg, mikor ezt a hivatást nem itthon fogják űzni, hanem ott, ahol megfizetik.


És többek között azért "nevetséges" a te szavaiddal érve itthon egy orvos fizetése, mert a kérdező és még pár ezer hasonló nagytőkés egy kanyi fillért nem fizet a magyar büdzsébe "adóoptimalizáció" felkiálltással.


2012- dec. 31-ig hazahoztak 10% kedvezményes adóval a hozzá hasonlól 100 milliárd forintot. Ez becslések szerint 5%-a sincs a "külföldön adóoptimalizált" összegnek.


Mennyi sztrádát, stadion meg állami A8-as szolgálati Audit lehetne venni abból a be nem fizetett adóból...

2013. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Nemrég apám beteg volt, kórházba került. Nem volt szerencsére komoly baja és nem is volt bent sokáig, de azért 100 ezer forint hálapénzt csengettem. Ez ugye szinte kötelező, hogy egyáltalán ember számba vegyék.

Pár éve anyámnak szürke hályog műtéte volt. Kb 1 óra, 100 ezer. A doki egész nap műtőt, pár százezer összejött neki aznap.


Na most ezek a jövedelmek nem számítanak? Valamint ezek hol is vannak leadózva? Jah, sehol!?:)

Na ez az illegális nem az amit én csinálok!

Tudom, tudom kezdő orvos alig kap hálapénzt, de senki sem kerül tojáshéjjal a fenekén egyből a mézes bödönhöz.


Egyébként meg alakítsanak ki egy olyan adózási rendszert ami nem a vállalkozok megnyúzásáról szól és akkor minden bizonnyal több pénz maradna itthon.

Meg legalább naponta ne bizonyítanák, hogy ablakon szórják ki a milliárdokat.


Ismerek olyan vállalkozót aki ha nem optimalizálná az adóját lehúzhatná a rolót. Ezzel együtt megszűnne 40-45 ember munkahelye is. Ez kinek is lenne jó?


Néha, de tényleg csak néha nem ártana kicsit mélyebben belegondolni a dolgokba!

2013. márc. 13. 16:13
 48/51 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg alakítsanak ki egy olyan adózási rendszert ami nem a vállalkozok megnyúzásáról szól és akkor minden bizonnyal több pénz maradna itthon. "


Ebben egyrészről ÉN igazat adok neked, mert abszolút így van. Manapság 100%-ig korrekten és legálisan igencsak halálra van ítélve bármely vállalkozás, ami nincs felfuttatva már évek óta.


Másrészről nincs igazad, aki csalni akar, az csalni fog. Az adócsaló vállalkozások 90%-a nem azért csal adót, hogy ne kelljen felmondania 40 embernek, hanem azért, hogy több maradjon neki. Példának okáért egészen biztos vagyok benne, hogyha te kiszámolod, hogyha itthon adóznál, nem Cipruson akkor is nyereséges lenne a vállalkozásod, csak nem 20 motor állna a garázsodba, hanem 2.


És ezek az összegek hiányoznak ahhoz, hogy ne kelljen 100e hálapénzt adni a sebésznek azért, hogy ne 3 hét múlva kerülj sorra az "életmentő" műtéthez, hanem 2 nap múlva. Ami önmagában szomorú, de ahol rendesen keres az orvos ott nem nagyon van hálapénz...

2013. márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Mert a fejedre nőtt,és azt hiszi aranyból van a p_nája.

Te tartod el,dolgozol mint az állat akkor neki kuss a neve,ha nem tetszik akkor takarodjon el gyorsba.

Volt edzőm R.I.P megnevelte az asszonyt,bereklamált,hogy vagy az edzés vagy ő,ő levágta a súlyt,bevágta neki,hogy ha nem tetszik akkor el lehet menni a francba innen,ne gondolja már,hogy majd ő aztán eszet oszt,de csak egyszer megy el,nincs visszatánc.

Szerinted haláláig milyen volt utánna?

Szépen háttérben maradt az asszony és nem mert szólni ne félj.

Neked is ezt kell,vagy válj el tőle.

Jól csináltad,hogy házassági szerződést írattál vele,így ha nem tetszik kirúgod és egy fillér nélkül mehet az utcára,helyes haver van eszed látom,így kell csinálni.

Én kajakra elváltam volna régen már menjen a f_szba,ki őmit képzel,mert van egy illatozó nedvesedő pecke,és kit érdekel,találsz mellette/helyette minden ujjadra több százat jobbnál jobbat,ezt ne felejtse el,mert ahogy látszik sikeres vagy így ő mint egy árucikk könnyen lecserélhető,de erre mivel nincsen agya nem fog rájönni.


Élvezd csak a hobbid ezzel senkinek se ártasz,neked ez ad élvezetet nekem az edzés meg a nyelvek,meg a társaság.

Ennyi,senkiért ne add fel az álmod,akinek nem tetszik haladjon arrébb.

2013. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

És nagyon igazad ott kell optimalizálni ahol lehet,ne irigyek legyetek,hanem legyen egy ötleteket vagy szakmátok és dolgozzatok benne keményen akár vállalkozóként,nekem az a szerencsém,hogy csak egy laptop kell hozzá,én azon kevés kivétel vagyok aki ,,szakmájával is degeszre keresheti magát és keresi magát".

Én nem járok orvoshoz és nem is fogok így engem nem érdekel,hogy vannak-e orvosok vagy nincsenek nekem egy kutya,kit érdekel,én tudok figyelni az egészségemre,ennyi.

2013. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!