Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzi úgy a feleségem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzi úgy a feleségem, hogy jogot formálhat minden pénzügy feletti rendelkezésre?

Figyelt kérdés

A feleségem fő problémája az én szenvedélyem, a motorozás és az, hogy mennyit költök rá. Van 16 motorom (ha a két veterán roncsot is beleszámítjuk 18, ja meg van egy a nappaliban is akkor 19). Imádok motorozni meg imádom a motorokat. Más bélyegeket gyűjt, én meg motorokat. Ez van:)

Mindig azon megy a hisztéria, hogy ez mennyibe kerül meg minek erre ennyit költeni. Azt mondja adjam el őket. Meg csak pénzkidobás az egész.


Miért fáj ez neki? Megvan mindene, nem szenved semmiben sem hiányt. Akkor meg? Ha ezeknek a motoroknak az értéke bankszámlán lenne az mivel lenne jobb? Lehetne nézegetni a számla egyenleget és maszturbálni rá? Hát engem ez nem elégit ki!


Ráadásul az egészre én kerestem meg a pénzt. Ő még egy lyukas garast nem hozott a házasságba, csak vitt.

Van neki egy ilyen gyógynövény meg bio boltja. Csak megjegyzem ami nem lenne ha én nem lennék. Ebből a boltból sok pénzt még nem láttunk. Az már kiemelkedőnek számít, hogyha 30 ezer nettó marad belőle hó végén. Szóval kb. csak azért van, hogy ne unatkozzon. Persze én ezt sose hánytorgattam fel neki, hogy én megmondtam, hogy egy 5 ezer fős községbe nem pont ilyet kellene nyitni mert a kutyának nem fognak kelleni azok a vackok amiket árul.


Meg volt volt a kert végében egy rész amire én már évek óta terveztem, hogy építek majd egy szép nagy garázst meg műhelyt a motoroknak.

Erre ő arra a részre csinált egy "gyógynövény kertet". Anélkül, hogy megbeszélte volna velem. Pedig tudta, hogy mik a terveim azzal a résszel. Egyszer mikor hazamentem már csak ültette oda a parékat. Na nem baj. Eljött az ideje az új "ólnak" aztán én meg neki mentem fűkaszával a gazosnak. Amúgy is utáltam mert nem úgy nézett ki mint egy kert hanem mint a falu szélen a gazos. Na szóval kipusztítottam aztán elkezdtünk ott apámmal meg a barátaimmal építkezni. Egy hétig hozzám se szólt:)


Összefoglalva:)

Azt érzem, hogy a feleségem önző. Azt hiszi neki minden jár nekem pedig nem. Holott az egészre én kerestem meg a pénzt. Én sose számoltatom el, hogy mire költ, ő viszont elakar számoltatni az általam megkeresett pénzel. Ahhoz képest, hogy ő még pénzt nem hozott a házhoz mégis nagyobb befolyást érezz a pénzügyekbe mint én aki mindenre előteremtette az anyagiakat.

Hát normális ez?

Más feleségek is ilyenek?


2013. febr. 21. 09:51
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
78%

# 19


Szerinted aki a házasságuk kezdete óta tudatosan menti a vagyonát külföldre (jó, nyilván adócsalás miatt is, de az más tészta...) azt érdekli a házasság?


Feleségül vette, mert miért ne. Oszt' ennyi.


Válj el kérdező, keress egy másik csajt (lehetőleg olyat, aki még motorozni is szeret), úgy jobb lesz az életed ^^

2013. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
Látom már megválaszoltad. Akkor tárgytalan a kérdés.
2013. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

19-es!

Van abban valami amit mondasz!


21-es!

Én szeretem a feleségem és elválni se szeretnék tőle! Meg szerintem biztosan ő is így van vele.

Persze vannak hibáim, ahogy neki is! Meg vannak problémáink is, de remélem, hogy ezeket nem válással tudjuk majd megoldani.


A vagyonkimentésről meg az offshore cégekről:

Adót nem csalók! Legfeljebb adót optimalizálok!

Egy példa. Van egy üzlet amit intézhetek az egyik külföldi és az egyik magyar cégemen keresztül is. Ha a külföldin intézem akkor fizetnem kell összesen 8% sápot ha a magyaron akkor 40%-ot. Tegye fel a kezét aki a 40%-ot választja! Ennyi!

Meg vannak olyan üzletek aminek a lebonyolítása egyszerűen sokkal könnyebb egy offshore cégen keresztül.

A vagyon ezeknek a cégeknek a nevére íratása pedig sokkal biztosabbá teszi őket mintha magántulajdonok lennének. Rengeteg előnye van és itt nem csak az adóhatóság meg a válás esetén való elrejtésről van szó. Bár tény, hogy ezek is az előnyök közé tartoznak.


Bár jobban belegondolva azért ha normális körülmények között válnánk el valamikor azért szerintem nem indítanám útjára üres marokkal:)

2013. febr. 21. 12:50
 24/51 anonim ***** válasza:

De minek ennyi motor? Ezek mind egy fajták? Vagy különböző stílusúak azért van ennyi?


"Kawasaki ZZR1400

Kawasaki Z800 (2 hetes új szerzemény:))

Kawasaki Ninja ZX-10R

Kawasaki KX450F

Honda CBR1000RR Fireblade

Yamaha YZF-R1

Suzuki GSX1300R Hayabusa (Powered by turbo:))

Suzuki GSX-R1000

Ducati Monster 1100EVO

Ducati Diavel Carbon

MV Agusta Brutale 1090RR

Buell 1125CR

BMW GS1200 Adventure

Triumph Thunderbird Storm

Triumph Rocket III Roadster

Victory Hammer 8-Ball"

2013. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

Van benne sport, szupersport, túra, roadster. Persze supersportból több is van benne.


Ne keress benne logikát. Gyűjti és kész, nem a praktikusság a cél.

2013. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

Még azt nem értem miért kell valakinek turbos Hayabusa? Nem túlzottan erős még a gyári is?

Mennyivel mehet egy olyan motor? Meg hogy gyorsulhat? :D

2013. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

"De minek ennyi motor? Ezek mind egy fajták? Vagy különböző stílusúak azért van ennyi?"


Minek ennyi? Racionális indokokat ne várj! Kell és kész. Mind másért kell!

Nem egyfajták, ahogy az egyik válaszoló leírta több féle típust képviselnek.

Mindegyiket szeretem és mindegyiket használom is. Persze vannak amiket többször. A Diavel meg a Rocket III a két kedvenc, ezekkel nagyon sokat megyek.

Meg vannak amiket kevesebbszer. Pl a Kawa KX meg a BMW GS, de ezeket is szoktam alkalmanként.


"Még azt nem értem miért kell valakinek turbos Hayabusa? Nem túlzottan erős még a gyári is?

Mennyivel mehet egy olyan motor? Meg hogy gyorsulhat? :D"


Hayabusát turbósítani elmebeteg dolog. Ehhez kétség sem fér:)

Csak azok fognak bele komolyabb Hayabusa tuningba akik már kellőképpen levannak ehhez agyilag betegedve:) A gyári verzió is több mint erős egy átlag motorosnak!

Az enyém meg még a betegek között is betegnek számít:) Az enyém már igazi drag. Azok között is a keményebb fajtából.

Gyárilag 1340 köbcenti volt. Az enyém fellet fúrva 1441-re. Az egész módosítva lett. A szelepek, a dugattyúk, főtengely, minden.

Egy Garret GT42R turbo került rá, Motec ECU, Aeromotive üzemanyag rendszer RC injektorokkal. Átlett alakítva a váltó, áttételestől mindenestől. A kuplung is.

Aztán kelletek szerkezeti módosítások. Itt-ott meglett erősítve a váz. A tengelytáv meglett növelve. A lengőkar félbe lett vágva és belett toldva, így a súlypont is előrébb került. Így már nem áll egyből egykerékre ha csak hozzáérek a gázkarhoz:)

A fékek is a gyárinál jóval nagyobb teljesítményű Brembokra lettek cserélve. Yoshimura karbon kipufogót kapott.

És ezer más dolog. Minden lényeges részé módosítva lett.


Amikor összelett rakva akkor padon mérve a blokk 734 lóerőt tudott:) Esküszöm nem vicc:))

Így abban a formájában nem is mentem vele egy métert se. Erre volt pár nyomos érvem is. Egyrészt akkor olyan erős volt, hogy elindulni se lehetett volna vele. Még jobban megkellet volna növelni a tengelytávot. Olyan ereje volt a blokknak, hogy szószerint kitépte volna alolam az egész motort. Még ha valami csoda folytán elbírtam volna vele indulni akkor olyan gyorsulás mellet akkora erőhatások hatottak volna rám, hogy minden motoron töltött századmásodperc maga lett volna az életveszély. Na meg az ekkora teljesítmény növelés már radikálisan befolyásolta volna az élettartamot. Nagyon rövid időn belül komoly javítások kelletek volna. Szerintem egy-két 400m-es verseny után nagy generál lett volna:)

Visszalett butítva 515 lóerőre. Aztán úgy volt egy darabig aztán még lett neki adva egy kis kakaó. Most olyan 560-580 lóerő körül lehet, de szerintem visszaállítom olyan 500 körülre. Elég az:)


Arra a kérdésre, hogy mennyivel mehet én sem tudok válaszolni. Az óra az 299-ig mér. Ennél jóval többet tud. A gyári Busának a vége az olyan 315 körül lehet. Az enyémmel mentem már olyan 330 körül, ennél többet nem volt lehetőség meg már a gatya is kezd olyankor barnulni:)) Pedig még menne:)) Szóval végsebessége ismeretlen. Szerintem a 400-at elérné megfelelő körülmények meg sofőr mellet.


Gyorsulás az beállítás függő ennél. Arról például, hogy mennyi idő alatt gyorsul 0-ról 100-ra nem is érdemes beszélni. Itt ennél nagyobb léptékek vannak. A gyári Hayabusa 0-ról 200-ra 7,3 másodperc alatt gyorsul. Az enyém az olyan 4 körül tud. Körülbelül mire egy Ferrari Enzo eléri a 100-at addig ez a Busa 200-on van:))


Az viszont megne kérdezd, hogy ez mire jó:)) Mert igazából semmire:)

Közúton nem közlekedhet mert nincs az az elmebeteg aki erre rendszámot adna. Illetve a megnövelt tengelytáv miatt kanyarodni sem túl könnyű vele. Gyors kanyargós szerpentinek alapból felejtősek. Ellehetne vele járni gyorsulási versenyekre. Lehetne vele ott parádézni meg pár kupát nyerni. Ahhoz viszont már öreg vagyok, hogy bazári majmot csináljak magamból. Néha megküldöm pályán aztán ennyi:)

2013. febr. 22. 15:33
 28/51 anonim ***** válasza:

tekintetbe vettem a főbb pontokat miszerint


a hobbid : nevezetesen motorok gyűjtése: nem befolyásolja a megélhetéseteket

azt érzed hogy a feleséged önző, mert nem érti meg, hogy te ezt szereted újfent nyomatékosítva, hogy a megélhetéssel nincs probléma a motorok miatt


és a nappaliban tartott motor? no ez az egyetlen amivel nem békülnék ki....


egyébként mindent tekintetbe véve szerintem igazad van.


nálunk a férjem kártyákat gyűjt, valami hatalomkártya vagy mi a szösz:)és ha lenne annyi pénze kardokat, fegyvereket is gyűjtene. néhány kard már van de az családi cucc és neki adtam, mert amúgy csak a szekrényben porosodna.... én pedig könyveket gyűjtök:)


mindketten elfogadtuk a másiknak azt a szokását hogy ilyesmikre "dobja ki a pénzt", mert ezzel együtt jól megvagyunk.


szerintem el kéne hogy fogadja a feleséged ezt a szenvedélyedet addig amíg a megélhetést/ életszínvonalat nem rontja...


26/N

2013. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, ezt előrebocsátom, de a kérdést.. végig.. igen.


Barátom: zsák foltját megtalálta. Pont annyira vagy hibás mint ő. Pont annyira nem veszed figyelembe a dolgait mint ő a tiédet. Ide leírtad, hogy szerinted az ő munkája semmit nem ér. Lehet, hogy nem mondtad neki, de biztosan érzi, mert érezteted vele.

Anyagiasak vagytok mind a ketten. Pénz körül forog minden gondolatotok. De elárulom a titkot neked: ez csak azért van mert van pénzetek. Ha nem lenne, akkor lenne időtök egymásra is, nem csak a telibevert hobbitokra.

Nekem is van hobbim, több is. Az egyik egy keleti autó. Volt amikor több is volt belőle, mégse jutottam ide. Pedig csak egy szánalmas pedagógus fizetésem van.

Kapj észbe nézz körül mind van, s mi mindent veszíthetsz. Mert fogsz. Az biztos.

2013. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
2013. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!