Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gondolat: A jó pár kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondolat: A jó pár kapcsolat alapja, hogy a felek KÖLCSÖNÖSEN kielégítsék EGYMÁS vágyait, mind szexuálisan, fizikálisan és szellemileg. Vélemény?

Figyelt kérdés

szexuális alatt nyilván lehet tudni mit értek a fizikális alatt az "apró kedveskedést" az elvárt megnyilvánulásokat pl a nő főzzőn meg a férj szerelje meg a csapot vagy hivjon hozzá szerelőt - vagy fordítva-.

szellemi alatt pedig az olyan dolgokat értem mint a szórakozás (pl akkor is megnézem a filmet mert a párom szereti még ha én ki nem állhatom - és még jópofát is vágok hozzá --nyilván ez forditva is igaz: nem erőszakolta rám hogy megnézem az xy-on filmet így én se erőszakolom rá az xyon műsort mert tudom hogy nem szereti,

vagy éppen elengedem xyon helyre mert tudom hogy ő szereti bár én ki nem állhatom az ilyen dolgokat)


2013. márc. 19. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
igen
2013. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
helyesbítenék: szexuálisan(=fizikailag), szellemileg és lelkileg egyaránt. szerintem :)
2013. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jo pár kapcsolat alapja. A jo párkapcsolatnak nem feltétlenül.
2013. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 betlindis ***** válasza:
50%
szerintem az a baj a leírásoddal, hogy feltételezed, hogy teljesen különbözőek. én úgy gondolom, az ideális párkapcsolatban az érdeklődési kör és az ízlés nagyjából megegyezik. persze szép dolog a másik kedvére tenni, de ennek nem alapnak kellene lennie, hanem csak kiegészítésnek. megpróbálom egy hasonlattal érzékeltetni, mire gondolok: egy párkapcsolatban szerintem nem az a legjobb, ha a két ember egymással szemben áll és egymás felé néz, hanem az, ha mindketten egyszerre ugyanabba az irányba néznek. mert ha csak arról szól az egész, hogy egymás vágyait elégítgetik ki, az egy idő után ellaposodik, ráadásul akkor a másik ember simán helyettesíthető bárki mással, aki a vágyaimat ki tudja elégíteni. a közös érdeklődés és a közös jövő és közös tervek, célok, szerintem ez tartja egybe a kapcsolatot. amikor mindketten nagyjából ugyanazt szeretnék.
2013. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Minél több a hasonlóság, annál jobb. De ha valamiben ellenkezik a véleményetek, ízlésetek, azt ne erőltessétek rá a másikra. Az ilyet is meg lehet rossz szájíz nélkül beszélni. Ha valamiért viszont ez nem megy, akkor nem érdemes erőlködni egymással.

Pl. a barátom szeret barlangászni, nekem meg klausztrofóbiám van. Egyszer elmentem, de nem éreztem jól magam. Megbeszéltük, hogy legközelebb nélkülem megy/mennek. Ezt mindketten el tudtuk fogadni. Én meg szeretek olyan buliba járni, ahol lehet táncolni. Ő nem, ő inkább a beülős, beszélgetős bulikat szereti. Ezt is megbeszéltük, hogy ha ilyen helyre vágyom, akkor kevés esély van arra, hogy együtt megyünk. Elmegyek másokkal. Ezzel sincs probléma.

2013. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván oda kell figyelnünk egymás igényeire. Igen, ez is az egyik alap.
2013. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!