Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Idővel a férfiak jobb véleménn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idővel a férfiak jobb véleménnyel lesznek az exeikről? Az idő megszépíti az emlékeket vagy mi?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk együtt, másfél éve együtt is lakunk és komoly a kapcsolatunk, közösen tervezzük a jövőnket. Ismertem az előző barátnőjét (akkor mi még csak barátok voltunk), sokszor nekem panaszkodott róla, hogy mennyire rossz a kapcsolatunk, és mennyire korlátozza őt a csaj. Nem voltak együtt sokáig (alig 8 hónapot), és távkapcsolatban éltek, de a barátomnak ő volt az "első" minden téren. Nem volt valami jó kapcsolatuk, főleg a vége felé; a csaj folyton zsarolta őt érzelmileg, állandó jelleggel ellenőrizgette és hívogatta, sokszor apró hülyeségeket verte ki a balhét, és ha valamin összekaptak, akkor szakítással vagy öngyilkossággal fenyegette, lelkileg terrorizálta a páromat, mindenben korlátozni próbálta (pl, nem járhatott el szórakozni, főleg nem a csaj tudta és engedélye nélkül), a lány állandóan hisztizett, és folyton manipulálni próbálta érzelmileg... a barátomnak ebből elege lett, és végül szakított a lánnyal (aki persze ezután is még jó darabig zaklatta, hívogatta, írogatott neki és öngyilkossággal fenyegette).


Eközben én, mint "legjobb barát" végig asszisztáltam az egész nyűglődést, majd nem sokkal ezután a barátom bevallotta, hogy többet érez irántam és összejöttünk. Azóta együtt is vagyunk és minden tök jó vele, csak nem értem, hogy mindazok után, amit ez a csaj csinált vele, hogy lehet, hogy a barátom így évek után ilyeneket mond rá, hogy "Nem volt vele igazából baj. Volt egy-két dolog, ami zavart benne, de nem volt ő olyan vészes." vagy a múltkor pl azt mondta rá, hogy ez a lány egy "jólelkű és alapvetően kedves lány volt".


Hozzáteszem, hogy azután, hogy velem összejött, a csaj még sokáig zaklatott minket, elég durva dolgokat vágott a barátomhoz, sőt, engem is elhordott mindenfélének, pedig amikor szakítottak, nekem még közöm se volt ehhez az egész drámához, azon kívül, hogy lelkisegély-szolgálat voltam és én hallgattam minden nap, hogy mennyire problémás ez a csaj...


Fiúk, nálatok hogy van ez? Az idő ennyit szépítene az exetekem?


22/L



2013. márc. 30. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt valaki nagyon kamuzik. Vagy te, vagy a pasi neked. Az akivel ilyen dolgok valóban történtek-az csak undorral tud beszélni az ilyen illetőről. Akár hány év is telt el. Undorral, de nem igy ahogy neked beszélnek. Szóval a történeted nem áll meg.
2013. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-essel értek egyet, sántít ez a dolog...Amúgy nekem nem szépített meg semmit sem az idő.
2013. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zaphod ***** válasza:
Nekem épp ellenkezőleg működik. Amikor vége lett a kapcsolatunknak, még bántam, még azt kívántam, bárcsak minden rendben lett volna. Idővel aztán kitisztult a fejem, és átláttam, hogy bizony mennyire nem volt nekem jó abban a kapcsolatban, amiben voltam, és hogy mennyivel előbb szakítani kellett volna.
2013. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezen húztam fel én is magam, hogy azok után, amiket ez a csaj csinált, hogy képes rá a barátom azt mondani, hogy "nem volt vele baj"? Arra is gondoltam, hogy a barátom anno túlzott vele kapcsolatban, és csak felnagyította a dolgokat... de azok az üzenetek, amiket szakítás után én kaptam a lánytól, úgy tűntek, hogy igazolják a sztorikat, tényleg elég rémes dolgokat vágott hozzám anélkül, hogy ismert volna. Szóval ezért nem értem, én azokkal az exeimmel, akikkel haragban váltam el, semmi szépet nem tudok felidézni, csak megvetést. Nem értem, a barátom ezek után hogy mondhatja azt, hogy a csaj valójában "jólelkű" volt, csak "volt benne egy-két dolog, ami zavaró" volt???
2013. márc. 30. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:

soha. minden exemről megvan a véleményem. jóba egyikkel sem vagyok, és van akit különösen utálok...és ez így is marad.

Független az időtől. az idő csak a fájdalomra némi, átmeneti gyógyír...

2013. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amikor megjegyeztem, hogy azért ez a "kedves" leányzó anno bizony nagyon messze állt attól, hogy "jólelkűnek" lehessen nevezni pt, akkor meg a barátomtól megkaptam, hogy ne alkossak róla véleményt, mert hogy én nem ismertem a lányt úgy, ahogy ő...

Hát, de épp ez az! Minden, amit a csajról tudok, azt tőle tudom! Vagyis ezeket a dolgokat ő mesélte róla, és ő gondolta ezeket, akkor meg csak van valami alapja... ezek után meg visszavonná, hogy ááá, igazából nem is volt vele baj? :S Hogy van ez?

2013. márc. 30. 19:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első barátnőm egy nagyon kedves lány volt, csak nem jött neki össze az élet. Én szakítottam, de nem vagyok róla rossz véleménnyel.
2013. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak azért van róla ilyen "jó" véleménnyel, hogy könnyebb legyen elfogadnia a saját számára azt, hogy 8 hónapot egy ilyen rossz kapcsolatban töltött el. Kemény dolog ám beismerni, hogy valójában sose volt jó, nehéz feldolgozni.
2013. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalam szemely szerint mindig csak a jo emlekek maradnak meg. Jo is meg rossz is ez. A jo benne, hogy kesobb csak szep emlekeim lesznek roluk. A rossz, hogy hajlamos lehetsz vissza kivankozni amikor tenyleg valos problemak voltak a kapcsolatban
2013. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!