Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavar, hogy a páromnak rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, hogy a páromnak rossz a helyesírása?

Figyelt kérdés

Tudom, nem egetrengető probléma, de borzasztóan zavar, hogy olyan alapvető helyesírási hibákat ejt, amit a 9 éves unokaöcsém már megtanult. Nem azért mondom, biztos nekem is vannak hibáim, amiket nem veszek észre. De az ilyen j-ly, meg o-ó hibákkal kikerget a világból. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy lehet ilyen rossz a helyesírása, ha 4-es 5-ösre érettségizett. Egyáltalán nem buta srác...

Nem akarom bántani vele, de néha megjegyzem neki, hogy ezt így, vagy azt úgy kell írni, mert szerintem a munkáját illetően sem túl hasznos, ha az ügyfelének írt levelében hibák vannak. Én legalábbis nem tudnám komolyan venni, ha arról volna szó, hogy akivel üzletelni akarok, nem tudná helyesen leírni a dolgokat.

Hogyan "vegyem rá", hogy jobban figyeljen az írására? Vagy ha 20 évesen nem tud helyesen írni, akkor ez már nem is fog javulni?


2013. márc. 31. 21:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
akkor lehet hogy csak szimplán hanyag
2013. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%

De gyűlölöm ezeket az önjelőlt nyelvtantanárokat. Nemtudom mióta lett ekkora nagy divat ez a nyelvtan sznobizmus de már hányinger tényleg. Egy ez tantárgy. Ami vagy lekötött vagy nem annak idején. Vagy odafigyeltél rá vagy nem. Ennyi.

Ez olyan, mintha egy másik sznob disznó azon akadna ki,hogy milyen analfabéta máá, hogy nem tudja a hatismeretlenes egyenletet 1 perc alatt megoldani.

Ettől még se nem leszel iq minuszos, se ostoba.

Egész egyszűen arról van szó, hogy erre a tantárgyra szartál magasról és kész.

Én is szartam rá, de émgis van egyetemi diplomám, és két nyelvvizsgám is középfokú. Akkor mi van? Nem vagyok a leghülyébb.

Mellesleg az életben való boldogulás sem ezen múlik.

A sok tetves nulla nyelvtantanár veri itt a nyálát éhbérért, de pl nézd meg Schmidt Pált! Igaz,hogy egy szemét ember, de mire vitte a nulla helyesírásával?! Köztársasági elnüknek is megtudták szavazni, illetve lehet,hogy több pénze van neki mint más helyesírónak egy élet alatt SE! nem ezen múlik tehát semmi!

2013. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

12-es: A helyesírásnak nem kell megerőltetőnek lennie, egyáltalán nem nehéz dolog.


Illetve bizony jelzi az intelligencia szintet. Aki tényleg okos, az nem ír helytelenül. Ezt még nem vetted észre? Csak az önjelöl okoskodók írnak helytelenül, de ők nem is tudnak semmit.

2013. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Az én barátom se tud helyessen írni. Durva hibákat ejt, másoknak égnek állna a haja. Nincs éretségije sem, de lassan a végez a 3. szakmájával. Mondhat akárki akármit, ő így is nagyon csodálatos ember. :) Attól még, hogy belőle nem lesz diplomás hanem inkább gyakorlatiassabb és ezekben nagyon ügyes, ugyan olyan jo ember mint bárki más. :) Szerintem fogadd el, adj neki tanácsot ha hibát ejt.
2013. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy sznobizmus lenne elvárni egy magyar embertől, hogy értse és helyesen használja az anyanyelvét.
2013. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
14.: nem csak a barátod nem tud helyesen írni.
2013. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Így van, persze senki sem tud tökéletesen helyesen írni, de azért j-ly, o-ó alapnak kéne, hogy legyen.
2013. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Jó, hát legyen, ahogy gondoljátok. Csak jelzem, ma már nem az 1800 as években élünk, de nem is a 900 as évek közepén. Ma már kínos, letagadni való dolog, és nem sikk magyarnak lenni. Nem kell ez a nagy nemzeti tudat, emg a helyesírás sznobizmus. Ugyanolyan tantárgy a nyelvtan mint a többi. Nagy általánosságban igaz lehet,hogy iq minuszos, de vannak kivételek. Én pl. A másik meg az,hogy azt a tényezőt is figyelembe kéne talán venni,hogy vannak,akik nem microsoft wordben irják meg a forum hozzászólásukat átfuttatva a helyesírás ellenőrzőn, hanem gyorsan kapkodva, inkább tartalomra figyelve írnak, ilyenkor a helyesírásra koncentrálás mellékes. J /ly nél is nincsenek általános szabályok, vagy bemagoltad anno mindet,hogy hoyg ekll írni, vagy nem. Ennyiről van szó. Mondjuk a "hadjad" szövegelésen én is nagyokat röhögtem már, de nálam inkább ez a szint ami gáz. A jések nem dúrvák egyáltalán. Kapkodási hibarátát is figyelni kéne!
2013. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
94%

18-as: Magyar érzés ide vagy oda, ha magyarul írsz, tudj helyesen. Ugyan úgy ha angolul írsz, tudj helyesen. Ennyi.


Te is kivétel vagy? Na ne viccelj, neked is tele a szöveged helyesírási hibákkal. A vesszőket se jól használod... inkább nem hoztad volna fel magad példának :D


Érdekes egyébként, én ha sietve írok, akkor is figyelek a helyesírásomra. SŐT, nem vagyok képes helytelenül írni, akármilyen gyorsan is írok, reflex a helyesírás, nem megerőltető. Akinek az, azt sajnálni tudom, de ne fogja semmire, csak a saját nemtörődömségére.


Sőt, soha nem magoltam semmit a helyesírással kapcsolatban, csak megragadtak a dolgok. Igazán nem bonyolult, főleg, ha nap mint nap írsz.

2013. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem a gépelési hibákról, vagy kapkodásból adódó hibákról van szó.

Mellesleg szerintem aki nem jutott el általános iskola 4.? 5.? osztályában odáig, hogy megtanulja, hogy a gólya meg a muszáj milyen jé, az beza sokkal kevesebb ember, mint a többi. Ez nem egy több ismeretlenes egyenlet, hanem totál alap dolog, és nem azért, mert sikk, vagy nem sikk magyarnak lenni, hanem mert hozzá tartozik az alapműv.hez. Ez van, tetszik-nem tetszik.

2013. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!