Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavar, hogy a páromnak rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, hogy a páromnak rossz a helyesírása?

Figyelt kérdés

Tudom, nem egetrengető probléma, de borzasztóan zavar, hogy olyan alapvető helyesírási hibákat ejt, amit a 9 éves unokaöcsém már megtanult. Nem azért mondom, biztos nekem is vannak hibáim, amiket nem veszek észre. De az ilyen j-ly, meg o-ó hibákkal kikerget a világból. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy lehet ilyen rossz a helyesírása, ha 4-es 5-ösre érettségizett. Egyáltalán nem buta srác...

Nem akarom bántani vele, de néha megjegyzem neki, hogy ezt így, vagy azt úgy kell írni, mert szerintem a munkáját illetően sem túl hasznos, ha az ügyfelének írt levelében hibák vannak. Én legalábbis nem tudnám komolyan venni, ha arról volna szó, hogy akivel üzletelni akarok, nem tudná helyesen leírni a dolgokat.

Hogyan "vegyem rá", hogy jobban figyeljen az írására? Vagy ha 20 évesen nem tud helyesen írni, akkor ez már nem is fog javulni?


2013. márc. 31. 21:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

12-es válaszolónak:


Az, hogy valaki helyesen tud írni, hozzátartozik az ember alapvető műveltségéhez.


Nyilván ha kapkodunk, figyelmetlenek vagyunk, akkor vétünk egy-két hibát. Emberek vagyunk, megesik velünk az ilyesmi. De amit írtál, az butaság. Szerintem egyáltalán nem sznobizmus elvárni ma egy magyar embertől, hogy ismerje és helyesen is használja a saját nyelvét a saját országában.


Ja, és nem vagyok nyelvtanár. ;)

2013. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Az se mindegy milyen szubkutlura mondja, melyik mit vár el. Vannak olyan emberek akik meg azt mondják,ha nem vagy izmos kigyurt,akkor nem érsz annyit mint a többi ember. MErt ennek alapvetőnek kéne lennie. Ezek ilyen dolgok. Vagy hogy neked nincs jogsid a mai világban, mikor kb. mindenki vezet? Te nem vagy olyan értékű ember, ma már alap hogy vezet mindenki. Ezek csak értékrend kérdése.

Ha te nem tartod fontosnak a helyesírást, akkor semmiképp ne paktálj le kultursznob emberkével,aki a könyvtárban vakarja a seggét naphosszat, nem a célközönséged. Ebből a meséből csak ennyi lenne a tanulság kedves helytelenül író társaim, akik mellesleg szintén szartok rá magasról! :)

2013. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat. Habár a kérdésemre nem kaptam választ. Se'baj :)
2013. márc. 31. 23:05
 24/24 anonim válasza:

Ha még aktuális a téma.

Ha párodat ráakarod venni helyesírásra akkor gyakoroltassad vele amiket téveszt nem kell leszólni azért mert rosszul ír.

Az aki nem tud helyesen írni az lehet diszgráfia ,de attól az ember nem lesz tudatlan. Tudok is egy példát mondani. Volt tanárom hihetetlenül helytelenül írt. Volt hogy tőlünk kérdezte meg hogy kell ezt leírni és tudjátok mi a végzettsége GÉPÉSZMÉRNÖK nagy tudású ember és nem tud helyesen írni. Kár ezért elítélni az embert azt aki téveszt egykét szót,de nem ítéljük el.

Vannak kivételek az aki a hülyét,Lyukat J-vel írja de akkor se ítélem csak rászólok. Sok itt a diploma nélküli nyelvtantanár!!!!

2018. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!