Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önző vagyok a párkapcsolatomba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző vagyok a párkapcsolatomban, h lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

nagyon szeretem a barátom! De észre vettem h rengetegszer önzőzöm, ahelyett h arra figyelnék h NEKI mi a jó...elvárok dolgokat h tegyen meg nekem stb. Ez iszonyú gáz tudom és most felismertem és szeretnék tenni ellene. Nem azzal foglalkozni h jajj mit várok el hanem h mi mindent megtesz értem és én mit tudok tenni érte..nagyon nem akarok ilyen önző lenni de folyton előjön ez az énem

valaki tud tippeket adni?


2013. ápr. 26. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is tök jó, hogy ezt felismerted és felvállalod! A következő lépés amit tehetsz az az, hogy elkezdesz kutakodni a múltadban, főleg a gyerekkorodban, hogy mitől alakulhatott ki ez az önzőség nálad! (pl: volt egy tesód akit jobban szerettek, valamelyik szülőd is ilyen, nem kaptál elég figyelmet stb.)
2013. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4en vagyunk tesók igaz sztem gyönyörű gyerek korunk volt és a mai napig összetartunk a tesóimmal de mégis meg kellett szoknom h osztozkodom mindenen lehet h ez a baj
2013. ápr. 26. 10:44
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:
FEjezd ki, hogy szereted, vállalj be olyan programokat, amiket főleg ő (vagy csak ő) szeret, süss neki sütit, fokozottan figyelj az ő elvárásaira, vágyaira. Persze, ne vidd túlzásba, de egy egészséges határig elmehetsz.
2013. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy rájöttél!

De a nehez még most jön.


Szerintem először tűzd ki célul, hogy minden nap kitalálsz valamit, amivel örömet szerzel neki. Lehet ez egy csoki, egy apró meglepetés, vagy hogy eldöntöd, hogy ma minden úgy lesz, ahogy ő szeretné, oda mentek és azt csináltok, amihez kedve van.


Ha bizonytalan vagy, merd megkérdezni, mit szeretne jobban, vagy mire vágyik.


Ha eleinte ilyen "programszerűen" figyelsz erre, ez később automatikus lesz.


Amúgy könnyen lehet, hogy a 3 tesó miatt van ez, nem azért, mert rossz testvérek lennétek, hanem egyszerűen négy gyerek közt minden szülői erőforrás, figyelem, pénz megoszlik, és bármennyire is szeretitek egymást, valamiféle "harc" a figyelemért mindenképp kialakul. Ez nem baj, sőt, teljesen természetes.

2013. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!