Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mennyi ido után koltoztetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi ido után koltoztetek ossze? Vannak hátrányai annak ha fiatalon koltozunk ossze?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk egyutt. Jovore tervezzuk az osszekoltozest ha befejeztuk a sulit. 19/L


Nehez fent tartani mindent? pl kocsi, étel, futés, ház stb..


2013. ápr. 29. 11:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
Mi 5 és fél év után költözünk össze, egy évre rá volt az esküvő. Eleinte nagyon nehéz volt, mert a páromnak nem volt normális munkahelye. Ha nincs mind a kettőtöknek munkahelye, szerintem ne költözzetek össze. Gondoljátok végig, hogy kb. mi mennyibe kerül, így tudtok kalkulálni. Persze váratlan kiadások mindig lesznek, ezekre bizony kell egy kis tartalék. A kor szerintem nem akadály, ha van munkátok!
2013. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Az exemmel egy év után költöztünk össze, húszéves voltam.

A párommal három nap után, 24 évesen.


A szülőktől külön életnek persze megvannak a költségei, amivel számolni kell. Egyébként szerintem érdemes összeköltözni, mert egyrészt jó móka, másrészt rengeteg súrlódási felület keletkezik, így jó próbája a kapcsolatnak.

2013. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi másfél év után költöztünk össze (esküvő rá 3 évre volt)

Szerintem felesleges várni, mi addig félig-meddig távkapcsolatban éltünk. Lakva ismered meg milyen a másik.

2013. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

mi pont jókor találkoztunk, mert amikor megismerkedtünk, felszabadult a kégli, a volt lakótárs lelépett, szóval 1 hónap után már nálam volt az összes cucca :) nem bánom, ha tehetném ismét így csinálnám. jó, h nem járkáltunk évekig, hanem azonnal megkezdtük az összecsiszolódást. 21 évesek voltunk, pont ideális korban a valódi felnőtt élet megkezdéséhez. kialakultak a közös szokások, együtt komolyodtunk meg, együtt vittük véghez a lakásfelújítás embert próbáló feladatait :)


a fenntartás azért volt egyszerűbb mert saját lakásom van, autót akkor vett magának, amikor el tudott helyezkedni egy jó állásban, ahol a fizetéséből összegyűjtötte rá a pénzt. kaját az ő fizujából vesszük, én a rezsit állom. autóra ő fizet mindent, mivel az övé, én akkor tankolok, ha kölcsönveszem. hibridkassza van :) bár filléres elszámolást nem tartunk, de nem is élősködünk a másikon.


vágjatok bele, ha összeilletek, akkor minden oké lesz.


ismerek olyan párt, akik közel 6 évig jártak, most végre össze tudtak költözni, viszont elég döcögőssé vált a kapcsolatuk.

2013. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

Mi kb 8-9 hónap utàn bútoroztunk össze, rà 1evre kb esküvő:) eddig jól működik, vannak persze gondok, de megoldjuk őket mindíg.

Viszont munkahely kell, mindkét félnél, anélkül nem jó ötlet!

De ha minden klappol, megér egy próbàt, làtod, van aki màr 10 éve boldog!:)

2013. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Mi egy hónap elteltével költöztünk össze. Akkor csak 18 voltam, azóta jó pár év eltelt. Én egy percig nem bántam meg, szépen összeszoktunk, alkalmazkodtunk a másikhoz. Persze, nem mindig volt könnyű, anyagilag, de megéri, a nyugalmunk mindennél fontosabb. Boldogok vagyunk együtt és a nehézségek csak közelebb hoztak minket egymáshoz.

Szerintem ahhoz, hogy egy pár együtt is éljen, ahhoz felelősségteljesnek is kell lenni. Mi mind a ketten érettebbek vagyunk a korosztályunknál, talán e miatt is működik nálunk. Mi nem bulinak fogtuk fel az összeköltözést, komolyan gondoltuk. Anyagilag nyilván nem könnyű,nagy a felelősség, de mi igen nehéz időszakokon is túljutottunk - pl mikor nagyon kevés pénzből éltünk- de ilyen helyzetekben csak még inkább összetartottunk. :) Sok sikert! :)

2013. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

Mi munkahely miatt, 3 hónap után költöztünk össze (én 20 voltam, a férjem 22), helyesebben én mentem oda anyósomékhoz. Fél év után külön mentünk albérletbe, aztán újabb munkahely miatt az én édesanyámhoz, majd újra albiba, míg megkaptuk a hitelt a lakásra, közben összeházasodtunk, azóta is együtt vagyunk, már 11 éve, jön a 3. baba.

Bizony kellett kb. két év, mire rendesen belejöttünk a háztartás anyagi részébe, mert hajlamosak voltunk felesleges dolgokra költeni, csak mivel sose volt elég, rájöttünk, mit hogyan.

Hogy nehéz-e fenntartani mindent? Elsősorban fizetés kérdése, valamint játszik, mire van igényetek. Relatív.

2013. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%
Mi 3 hónap után költöztünk össze (előtte is szinte mindennap a másiknál aludtunk, persze a szülőknél), mindketten huszonévesek voltunk (én 20, ő 23). Egy kis lakást béreltünk, mindketten egyetemisták voltunk, ráadásul olyan szakok mellett, ami miatt nem tudtunk dolgozni. Ösztöndíjból, illetve szülői segítségből tartottuk fenn magunkat. Nagyon jó volt ilyen hamar összeköltözni (az exem majdnem 5 év után sem akart), hamar összecsiszolódtunk, sosem volt komolyabb gond :) Albérletre+rezsire sosem fizetünk 40-45-nél többet, kb havi 20-25 megy el benzinre (1.3-as toyotánk van, de sokat ingázunk Pest és Fejér megye között), illetve 40-50 kaja alapanyagra és egyéb dolgokra (internet, tv stb). Próbálunk odafigyelni, hogy tudjunk takarékoskodni :)
2013. ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nem szoktam parázni a pontozásokon, mert értem én, hogy sokaknak nem tetszik, amit mondok. de most azt mért kellett 26ra lehúzni, amiben leírtam, hogy kb mennyiből jövünk ki egy hónapban? még csak nem is magas összeg, hogy irigykedjenek a kedves pontozók. :D annyira cuki ez a gyk-társadalom:D
2013. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!