Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet úgy egy kapcsolatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy egy kapcsolatnak jövője, hogy a felek szellemileg nincsenek egy szinten? Vagy csak időpocsékolás, hosszútávon ez nem működhet?

Figyelt kérdés

Párommal kb. egy éve vagyunk együtt, szerelmesek vagyunk, a szexszel sincs semmi gond. Viszont mostanában kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy a szellemi dolgokban nem egy közegben mozgunk (én vagyok a lány). Például nincsen akkora szókincse. Mikor társaságban vagyunk, akkor addig, amíg az ő haverjaival vagyunk, elvan, de ha az én barátaim, ismerőseim között vagyunk, nagyon szótlan, és ez szerintem nem csak a félénkséghez köthető. Legutoljára azt kérdezték tőle így az én baráti körömből, hogy mit szeret bennem, és csak habogott, elég kiábrándító volt. Pedig nem az a tajparaszt, bunkó típusú srác, akinek kilóg a kapa a szájából, sőt, tök normális, de valahogy nem tudja magát olyan választékosan kifejezni, mint mondjuk én. De mégis, hogy még arról se tudjon semmit mondani, hogy bennem mit szeret..? Múltkor a szüleimmel beszélgetett, és utána mondták nekem, hogy jóformán akármilyen témát hoztak fel neki (foci, boksz, valóvilág :D), nem tudott hozzászólni, mert ő nem nézi őket. De úgy magától se hozott fel semmit, mintha a kommunikáció csak nyűg lenne neki, pedig tényleg nagyon közvetlenek és kedvesek voltak vele a szüleim.

Ezek után gondolkodtam el rajta, hogy én majd egy olyan valakit szeretnék, akivel meg tudok beszélni mindent, akinek véleménye van a dolgokról (úgy, mint ahogy nekem is). Nem az, tudok vele beszélgetni, de nem ássa bele magát semmibe, nem tudok vele olyan mélységekben beszélgetni vele dolgokról, mint ahogy szeretnék. De nehogy azt higgyétek, teljesen hétköznapi dolgokról sincs nagyon véleménye, mint hogy vajon van-e élet a halál után, vagy ilyesmik. Viszont szeretem őt, nem akarom elhagyni. Nektek erről mi a véleményetek, mennyire fontos ez a dolog egy párkapcsolatban? Annyit még hozzátennék, hogy én pár évvel fiatalabb vagyok, gimibe járok, ő szakképzőbe járt, most dolgozik.

A válaszokat előre is köszönöm


2013. máj. 10. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha tőlem kérdezik meg, mit szeretek valakiben? Egyrészt közölném vele, mi közöd hozzá, másrészt te mit szeretsz anyádban?


Ha a szüleid tőlem valóvilágról, fociról és boxról kérdezgetnek, akkor én menekültem volna a p.csába.

2013. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon fontos. Éppen ezért más ismerkedéskor is ezt figyelem, és nem jövök össze olyannal, akivel nem érzem, hogy azonos hullámhosszon lennénk szellemileg.
2013. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Egyirányú alagút ***** válasza:
100%

Sajnos széthúzás lesz belőle, legalábbis ami látszik most.


Azzal viszont egyetértek, hogy foci, boksz, VV nem feltétlen az alapműveltséghez tartozik, főleg, ha egy dolgozó emberről van szó, nincs igazán ideje TV-t nézni, ha pedig be is ül a TV elé, kb azt sem tudja, mi megy benne, mert úgy elfáradt (tapasztalat).


Ha vele maradsz, akkor lehet a barátaid fognak tőled tá-

volodni, nem? Vagy attól, hogy nem szól/nem beszél, még

szívesen veszik a társaságát?

2013. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen hülyeségekről,mint a Való Világ,v. hogy van-e élet a halál után,nekem sincs nagy véleményem.

Talán nem csak olyan témát kéne eröltetni,ami téged érdekel,hanem több figyelmet fordítani az ő érdeklődési körére.

Lehet őt a kvantumfizika érdekli. :D

2013. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Magától a melóról beszél, meg a piálós sztorikat nyomja.

Nyilván nem tartozik a VV az alapműveltséghez, de anyuék csak próbáltak vele semlegesebb témákról beszélgetni. A boksz csak úgy jött fel, hogy akkoriban volt Madár meccse, amit neki kellett volna nyerni, a foci meg úgy, hogy régen sokáig focizott, nagyon szerette, és jó is volt benne.

A barátaimnak nincsen igazából bajuk vele, ugyanúgy próbálnak vele haverkodni

2013. máj. 10. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligenciának csak egy része a verbális készség, lehet valaki rendkívül értelmes akkor is ha nem szeret beszélni - megjegyzem megfigyelésem szerint a kettő fordított arányosságban van egymással - a "sok beszédnek sok az alja" talán ismerős. Ha neked gond, hogy ő ilyen, akkor így jártál, egy introvertált ember ritkán, megfelelő közegben tud tüneményes társasági lény lenni ideig-óráig, de az idő 99,9%-ban olyan amilyennek leírtad.
2013. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Egyirányú alagút ***** válasza:
100%

"a piálós sztorikat nyomja"


Ez az a pont, amikor azt mondom, hogy ne tervezd úgy, hogy vele éled le az életed. Vagy szenvedni fogsz. Ha a piálós sztori előkerül, ott már probléma van (illetve ha főként az kerül elő).

2013. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok beszédnek sok az alja, és az tök jó, hogy nem locsog minden apró lényegtelen dologról (megjegyzem azért én se tartom magam ilyen embernek), de a kommunikációval ismerjük meg még jobban egymást. Nekem amellett, hogy elmondhatok neki mindent, az is számít, hogy néha ő is hozzáfűzze a véleményét, vagy tanácsot adjon, stb.
2013. máj. 10. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid ilyen marhasággal nyaggattak volna én is egyszerűen közöltem volna velük a tényt, hogy egy-két havonta látok tv-t egy hétvége erejére, mikor otthon vagyok a szüleimnél. Mert egyébként nem nézem, nincs is...

A foci unalmas, a box szintén. A ValóVilág meg úgy ahogy van marhaság.

Nem vagyok biztos abban, hogy csak vele van gond... Az viszont már probléma, ha valaki csak a piálásairól tud beszélni.

Az meg hülye kérdés, hogy valaki mit szeret benned... Ha szeretek valakit, akkor nem egy-két tulajdonsága miatt lesz, hanem saját maga miatt, az egész embert, jelen esetben nőt szeretem, a hibáival együtt.

Viszont a szellemi szakadék problémát okoz egy kapcsolatban. Én se azért vagyok egyedül, mert nincs olyan nő, aki külsőre tetszene. Rengetegen vannak... Viszont ha elkezdek beszélgetni valakivel, akkor elég gyorsan leesik, hogy lenne-e értelme egy kapcsolatnak vele, vagy sem.

2013. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én is hasonlókat mondanék, ha valaki megkérdezné, hogy mit szeretek benne, ráadásul poénosan vissza lehetett volna vágni, hiszen csak csipkelődött vele a barátnőm. Ő csak annyit mondott, hogy engem szeret, nem tud kiemelni egy dolgot, de ezt is teljesen bizonytalanul mondta, nem ilyen stílusban, mint ahogy az előbb te.

Persze, hogy nem csak benne van a hiba. De azért én igyekszem tájékozott lenni, és az ő munkahelyi dolgait, vagy amikor a kocsikról beszél, azt is érdeklődve hallgatom, figyelek rá. Olyan jó lenne, ha néha ő is feldobna valami témát a világ dolgairól, valami sztorival kapcsolatban, amit hallott, vagy nem tudom. Legtöbbször én hozok fel témákat, sztorikat, érdekességeket, amikről hallottam, olvastam. Ráadásul nem is ilyen csajos dolgokról, smink meg hasonlók pl. engem se érdekelnek.

Amúgy a foci, meg ezek a témák már csak akkor jöttek fel, mikor a munkahelyi dolgokat kivesézték. Sokáig elbeszélgettek, de nem a barátomon múlt. Egyébként kíváncsi lennék, hogy akkor mégis mit kéne a szülőknek felhozni, ha beszélgetni szeretnének vele. Múltkor a szakmájáról próbáltak vele beszélgetni, de semmi, szinte tőmondatokban válaszolt.

2013. máj. 10. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!