Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet úgy egy kapcsolatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy egy kapcsolatnak jövője, hogy a felek szellemileg nincsenek egy szinten? Vagy csak időpocsékolás, hosszútávon ez nem működhet?

Figyelt kérdés

Párommal kb. egy éve vagyunk együtt, szerelmesek vagyunk, a szexszel sincs semmi gond. Viszont mostanában kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy a szellemi dolgokban nem egy közegben mozgunk (én vagyok a lány). Például nincsen akkora szókincse. Mikor társaságban vagyunk, akkor addig, amíg az ő haverjaival vagyunk, elvan, de ha az én barátaim, ismerőseim között vagyunk, nagyon szótlan, és ez szerintem nem csak a félénkséghez köthető. Legutoljára azt kérdezték tőle így az én baráti körömből, hogy mit szeret bennem, és csak habogott, elég kiábrándító volt. Pedig nem az a tajparaszt, bunkó típusú srác, akinek kilóg a kapa a szájából, sőt, tök normális, de valahogy nem tudja magát olyan választékosan kifejezni, mint mondjuk én. De mégis, hogy még arról se tudjon semmit mondani, hogy bennem mit szeret..? Múltkor a szüleimmel beszélgetett, és utána mondták nekem, hogy jóformán akármilyen témát hoztak fel neki (foci, boksz, valóvilág :D), nem tudott hozzászólni, mert ő nem nézi őket. De úgy magától se hozott fel semmit, mintha a kommunikáció csak nyűg lenne neki, pedig tényleg nagyon közvetlenek és kedvesek voltak vele a szüleim.

Ezek után gondolkodtam el rajta, hogy én majd egy olyan valakit szeretnék, akivel meg tudok beszélni mindent, akinek véleménye van a dolgokról (úgy, mint ahogy nekem is). Nem az, tudok vele beszélgetni, de nem ássa bele magát semmibe, nem tudok vele olyan mélységekben beszélgetni vele dolgokról, mint ahogy szeretnék. De nehogy azt higgyétek, teljesen hétköznapi dolgokról sincs nagyon véleménye, mint hogy vajon van-e élet a halál után, vagy ilyesmik. Viszont szeretem őt, nem akarom elhagyni. Nektek erről mi a véleményetek, mennyire fontos ez a dolog egy párkapcsolatban? Annyit még hozzátennék, hogy én pár évvel fiatalabb vagyok, gimibe járok, ő szakképzőbe járt, most dolgozik.

A válaszokat előre is köszönöm


2013. máj. 10. 13:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A szüleidnek semmit nem KELL felhozniuk. Majd ha el akar mondani valamit, megteszi. Én se vagyok egy beszélgetős fajta. Legalábbis a legtöbb emberrel nem igazán. Anyum élettársa ki volt akadva eleinte, hogy van olyan nap, amikor kb egy szót se szólok hozzá. Egyszerűen nincs miről beszéljek vele. Teljesen "más világban mozgunk"... Persze van, hogy jól elbeszélgetünk, meg nincs is vele semmi bajom emberileg, de más dolgok kötnek le.

Az, hogy milyen okból nem tudtok rendesen beszélgetni, vagy legalábbis úgy, ahogy te szeretnéd, már teljesen más kérdés. Ha csak azért, mert nincs közös téma, az egy dolog. Teremtsetek magatoknak néhányat. :) Ha, amint mondtad is, túl nagy a különbség intellektuálisan, akkor nem nagyon lehet segíteni rajta.

Vagy keresel mást, akivel ilyen téren is összeilletek, vagy megszokod, hogy ez van. /Nem a legjobb ötlet, mert idővel mind a ketten kikészülhettek tőle.../

2013. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!