Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összejönnétek egy nálatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek egy nálatok butább, műveletlenebb emberrel?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, aki szeretne velem összejönni, hihetetlenül jól néz ki, rendes és kedves, mégis érzem kettőnk között ezt a különbséget és nem tudom, hogy mi sülhetne ki így a dologból.
2013. jún. 7. 17:11
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
#40 Tudom, és ezzel nincs is semmi probléma. Csak egyesek kicsit el vannak tévedve /nem feltétlen az itt válaszolókra gondolok, bár a 71%-os válaszoló gyanús/ és többnek hiszik magukat mint amik, teljesen alaptalanul.
2013. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
kivételesen egyetértek:D.. Az én általam ismert művelt és okos emberek közül egy se hangoztatja, hogy több a másiktól.
2013. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

„Aki igazán intelligens, annak nincs szüksége rá, hogy egy darab papírral próbálja igazolni magát.”


A diploma nem az intelligencia igazolását, hanem a tárgyi tudás igazolását szolgálja. Az építész a diplomájával igazolja, hogy tud épületet tervezni, az orvos azt igazolja, hogy tud gyógyítani, a tanár azt, hogy tud tanítani stb. Ezek pedig általában magas intelligenciát igénylő szakmák. Az már más kérdés, hogy sajnos bizonyos elsősorban humán szakok átmentek diplomagyárba. Egyébként ezeket a szakokat a legtöbb egyetemista, aki kemény szakra jár megveti, pont azért mert csökkentik a mi diplománk értékét is azzal, hogy hülyéknek adnak diplomát.



„Legtöbb egyetemista ismerősöm egyáltalán nem okos, csak maximum ért ahhoz, amit tanul, meg még összeszedett némi tudást innen-onnan, de az intelligenciát szerintem nem abban mérik, hogy ki mennyit tud, hanem hogy mit kezd azzal a tudással ami a birtokában van.”


Intelligencia nélkül reál szakot elvégezni nem nagyon lehet. A humánt azt be lehet seggelni ez igaz. Egyébként abban tökéletesen igazad van, hogy a megszerzett tudás akkor ér valamit, ha az ember hasznosítani tudja.


„közben Etiópiában (vagy akár csak elég arrébb autózni néhány faluval) éhen hal mindenki, de sebaj, ti legalább nem ostoba TV műsorokról beszélgettek munka után! Mennyivel különbek vagytok másoknál, tényleg. Az ilyen embereket szokták sznoboknak hívni.”


Alapvetően nem érdekel, hogy mi van Etiópiában, az viszont igen, hogy mi van az ország határain belül. A tudás, pedig nem sznobság, hanem hatalom. A génmutációk és a vegyészet egyébként tényleg gyakori téma, mert reálos a baráti társaságom, és szívesen beszélgetünk egymás szakmájáról, mert így a sajátunkhoz is hozzátehetünk némi extrát. Ugyanis meglepő módon ez használható tudás. Továbbá minél nagyobb a tudásod, és minél több helyről származik annál kevésbé vagy befolyásolható. A közösségi média célja pedig a befolyásolás. Meg lehet nézni a mai fiatalok egy jelentős részét. Semmi cél, csak élnek a mának, mert a csapból is az folyik, hogyha nem tombolsz, mint egy állat, akkor nem élsz.


„Igen, csak általában a magukat ilyen nyíltan műveltnek tituláló emberek sötétek mint az éjszaka, és nagyjából ennyi amihez értenek, hogy információkat gyűjtsenek össze dolgokról, aztán máris valakinek képzelik magukat.”


Az információt nem célszerű lebecsülni a modern társadalomban. Az más kérdés, hogy ki-ki mennyire tudja a megszerzett tudást értékesíteni. Viszont mögöttes műveltség és tudás, nélkül, az intelligencia nem ér semmit. Hiába van valakinek 180-as IQ-ja ha az Amazonas őserdejében él elzárva a tudástól, és szigonnyal vadászik halra. Az intelligencia és a műveltség egymás nélkül nem sokat ér.

2013. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

"bár a 71%-os válaszoló gyanús/ és többnek hiszik magukat mint amik"


Őszinte leszek, én az eddigi 23 évem során sokkal több jót kaptam művelt emberektől, mint átlagosaktól, vagy műveletlenektől. Az átlagos kortársaim, gyakran kiközösítettek, olyan apróságok miatt, mint például gyenge, beteges alkat, vagy bénaság labdajátékokban. Az intelligens és művelt emberek, viszont elfogadtak, ráadásul őket olyan dolgok érdekelték amik engem is, és nem az alapján ítéltek meg, hogy milyen vagyok mondjuk fociban. Innentől fogva bennem van némi ellenszenv azokkal szemben, akik nem ütnek meg egy mércét műveltség és intelligencia terén. Az már más kérdés, hogy ezt az ellenszenvet néha kicsit jobban kifejezem a kelleténél.

2013. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Akmindh! Én rinyáltam a lepontozásért, haha. Nem az zavar, hogy lepontoztak, mert nyilván nem ez határozza meg az életem, szerencsére sok boldog pillanatom van, ez az oldal csak egy unaloműző opció, nem jelent semmit. A logikát nem értem, ezért mertem megemlíteni a lepontozást. Mi ebben a nem hasznos? Ez egy olyan kérdés, amelyben a mi véleményünk, értékrendünkről kérdeztek, nem egy olyan, amire csak egy helyes válasz van, a többi haszontalan humbuk, hiszen ahány válaszoló annyi vélemény, értékrend. Egyik sem rosszabb vagy talán hasznosabb a másiknál. Ja, amúgy nem szorulok rá az itteni válaszolókra (írtad, egyiküknek sem kellenék), ugyanis 1,5 éve nagyon boldog kapcsolatban élek egy művelt férfival, akivel az mellett, hogy imádom, jó vele lenni minden értelemben, akármiről el tudunk beszélgetni akármikor és akárhol, nincs olyan 5 perc, amit kussban ülnénk végig egymás mellett... ez nekem nagyon sokat ér.
2013. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
jézusom de sötét vagy: D jobb is ha megmenekül tőled szerencsétlen...pffff
2013. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

#43 Ezekkel nagyjából egyetértek amiket itt írsz. A tudás valóban hatalom, de sokan csak annyira használják, hogy felvágjanak vele és ezzel próbálják igazolni magukat, hogy ők értékesebb emberek másoknál - mint ahogy te is csinálod, de mitől különbözik ez a felfogás, hogy te jobb vagy azoknál akik téged elítéltek amiatt hogy pl. nem tudsz focizni attól, hogy te elítéled őket azért, mert ők meg alulműveltek. Ha már te vagy az okosabb, akkor úgy is kellene viselkedned, ítélkezés helyett inkább arra kellene törekedni, hogy a butább emberek is felzárkózzanak egy kicsit, mert ők maguktól nem fognak rájönni a dolgokra, és így most csak annyi történik, hogy a két tábor között van egy jó nagy szakadék, mindenki fujjog a másikra, az egyik azzal jön hogy "béna lúzerek" a másik azzal, hogy "hülye agymosottak", és semmi jel arra, hogy bármikor is változni fog a helyzet.


Igen, a tudás fontos, de még fontosabb lenne, hogyha már mi tudunk valamit akkor azt a tudást másokhoz is eljuttassuk, velük is megértessük azokat a dolgokat amiket ők maguktól nem értenek, mert így lehetne változtatni a dolgokon. A legtöbb ember nem csak a médiából tanul, hanem a többi embertől, attól a közösségtől ami körülveszi. Én például erre is gondolok, amikor azt mondom, hogy ha valaki sokat tud, akkor azt a tudást lehetőleg próbálja valahogyan hasznosítani is. Az, hogy lenézed és kerülöd a nálad "alsóbbrendűbb" embereket és csak a magadfajtával állsz szóba, az pedig sznobkodás. /Nem mondom, hogy én nem ezt csinálom, a hülye emberek társasága valóban kellemetlen tud lenni, de közben legalább igyekszem kitalálni, hogyan lehetne megoldani ezt az egész helyzetet ami van./ Hiába vagy te például egy kiváló építész, önmagában ettől még nem leszel több egy mit tudom én, utcaseprőnél. A házakat is meg kell valakinek terveznie és az utcákat is tisztán kell tartani, mind a kettő ugyanolyan hasznos munkát végez, hiába különbözik a felhasznált tudás mértéke. Az építészt mégis jól megfizetik, az utcaseprő meg éhen hal - például ez is egy olyan dolog, ami úgy látszik senkit nem zavar, meg jönnek mindig az ilyenekkel, hogy aki nem akar éhen halni, az tanuljon. Eddig oké, de akkor ki fogja összeseperni az utcát? Mindegy, nem szeretnék nagyon eltérni a témától, a lényeg, hogy nem bírom amikor valaki büszkén hirdeti, hogy ő egy okos és intelligens ember és mennyivel jobb ő mint a sok buta birka, miközben csak egy művelt sznob aki ért a szakmájához, meg tisztában van néhány dologgal, és ennyi.


#45 A lepontozással ne foglalkozz, itt soha nem hasznos / nem hasznos alapon értékelik a válaszokat, hanem egyet értek / nem értek egyet alapon.

2013. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

fogadd el hogy valakinek nem tetszik a véleményed, ilyen játék ez :D és súgok valamit: én még le se pontoztalak.Tehát annyira nem volt népszerű válasz azért valljuk be :D ÉS amiért lepontoztak mások ,attól nem gondolkodnak hülyén.Megvan a saját véleményük.



és én örülök a kapcsolatodnak :D Tényleg!

de azt nem neked írtam, hanem a 71%os Mr.felvágósnak, hagytam egy kis helyet is pedig. :D De örülök hogy megosztottad velem :D

2013. jún. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Ja, oké, az nem jött át az írásodból. Amúgy ez a pontozási logika is utal valamire, de hát mindegy, ízlések és pofonok. :) Fogadjátok el, hogy valaki a műveltebbeket részesíti előnyben, valakinek meg tök mindegy. A választól függetlenül kérdezem: miért fáj nektek annyira a más és saját véleményetek ellenkezősége, hogy lepontozzátok? Attól még ugyanolyan hasznos válasz akár "statisztikához" is vagy akármi.
2013. jún. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!