Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elsősorban fiúkhoz szól a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsősorban fiúkhoz szól a kérdésem; normális, hogy a barátom így viselkedik a kapcsolatunkban?

Figyelt kérdés

ELőször is köszönöm a türelmet azoknak, akik elolvassák és válaszolnak rá. Kicsit hosszú lesz, de kiváncsi vagyok a férfi gondolkodásmódra.

A barátom és én is 17 évesek vagyunk, több, mint másfél éve vagyunk együtt. Egy iskolába járunk. MINDEN szünetet együtt töltünk az iskolában. De nekem ez sose volt elég, én kettesben szerettem volna többet lenni vele. Iskola után heti 1-2x maradt velem kb 30-60 percet. Aztán mindig haza ment valamilyen ürüggyel: tanulnia kell, fáj a hasa, fáj a feje, stb. Én többet akartam volna a barátokkal lenni a szünetben, és kevesebbet vele, és iskola után kettesben pedig többet együtt. Mindig ígérgette, hogy változik. Előfordult olyan, h iskolába oda se jött hozám, és este rám írt, hogy hol voltam, mert nem talált a suliba.

RENGETEGET hisztiztem, mondanom sem kell, kezdett tele lenni a hócipője. Aztán elérkezett a nyár. Majdnem könyöögtem neki, hogy találkozzunk heti 3x(heti 2 volt neki a jó). MAgától felvetette, hogy minden nap el fogunk járni sétálni, meg, hogy meg lesz a heti három. Hát nem. Jött a kifogás, hogy túl meleg van a sétához. és, hogy ő rövid időre nem szeretne találkozni velem, mert az nem jó.

Folytatódott az iskola, és már nagyon kezdett elegem lenni.Aztán a sok hiszti miatt megváltozott. Visszavettem, hogy ha jó lány leszek, aki nem hisztizik hátha megváltozik. Volt, amikor alig adott puszit, megalázott, stb. Nekem ez már so volt, és beszéltem vele, és mindig azt mondja, hogy NAGYON szeret, és ilyenkor érzem is rajta.Megígéri, hogy változtat, aztán kezdődik előről. Minden este beszélünk, mert telefonról fel szokott jönni msn-re. Régen csak fél órákra jött fel, így, hogy nyár van egyre. De ma is feljött, és egyből közölte, hogy adjak neki tíz percet míg eszik. Rendben, adtam. Uátna mondta, hogy kell még idő, mert főz a családjának. Rendben, ezt is megértem. Utána kb 3-5 percenként írt vissza, aztán le is lépett egy fél óra múlva.

Aztán ha én vagyok kiakadva az rosszul esik neki. és tudom, hogy Ő ilyen. Nagyon gyerek, és így mutatja ki a szeretetét. Volt olyan, hogy lemondott egy találkát, mert videójátékozni akart, és át tettük másik napra. és tényleg nagyon mozgalmas élete van. A héten érettségizik, és ezért egész héten nem találkoztunk(hozzá teszem játszani van ideje), és ha felhozom neki, hogy ha nem szeret, akkor nyugodtan modnja meg, vagy ha úgy érzi, hogy valami változott, de ilyenkor mindig bizonygatja, hogy milyen fontos vagyok neki.

És én is tudom, hogy az vagyok, mert amúgy se él közösségi életet, nem megy el a haverokkal, és tényleg sokat segít otthon is, fel-le járkál, főz, stb.

De én úgy érzem, hogy jogosan akadok ki.

Srácok, őszintén, az én hozzáállásomon kell javítani, vagy az övén? Elhagyni nem akarom, mert nekem Ő az életem. Pánikbeteg vagyok, és ha összeveszünk, jönnek a rohamok..


2013. jún. 20. 22:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok!!:)

Sok srác van, de engem alapból elkerülnek, és ez nem sajnáltatós szöveg. nem tartom magam csúnyána, de valahogy én nem vagyok a barátnő-jelölt.

Szerintem, és mindenki szerint kifogás szagúak ezek a dolgok. VAgyis elhiszem, hogy dolga van, azzal nincs baj. Azt nem hiszem el, hogy ha szeretünk valakit nem jut rá időnk.

2013. jún. 20. 22:40
 12/23 anonim ***** válasza:
Persze, én 21 éves vagyok, és még én is gyereknek érzem magamat belül... :) Olyannak, aki sokszor nem tudja, mit kezdjen hirtelen, el van veszve néha, még egy boldog párkapcsolatban is. De a barátod más kategória. Aki nem tudja felmérni ennyi idő után sem, hogy mit veszíthet ilyen viselkedéssel, az az igazi gyerekesség, éretlenség. Viszont nagyon szép tőled, hogy nem eldobod őt azonnal, hanem még TE próbálkozol, igyekszel idomulni, ez dicséretes. Sajnos ma már a legtöbb esetben hiányzik ez a mentalitás. Ezt kellene megbecsülnie a barátodnak, de nagyon nagyon sürgősen.
2013. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! :)

Én lennék a legboldogabb, ha megbecsülné.:D

Én sok kapcsolatot látok a környezetemben, ahol nem próbálkoznak a megoldással, és ezért jön a szakítás, veszekedés.

Én hiszek az örökké tartó JÓ, BOLDOG párkapcsolatban is, de ahhoz rengeteg kompromisszum, figyelem, AKARAT, és szeretet kell. És mindkét fél részéről.

Volt már, hogy érezte a súlyát a dolognak, ugyanis mondtam, hogy gondolkoztam a szakításon. Akkor pár hétig nagyon megijedt, és változtaott. Ő tényleg éretlen. Az előző barátnőjével annyiból állt a kapcsolatuk, hogy heti egyszer találkoztak, és ennyi. Pedig egy városban éltek, és elmondása szerint nehéz volt kihevernie a lányt a szakítás után.

És akárhogy mondom nei, hogy ha bármi van mondja el. És ebbe a legdurvább, hogy a barátjának mesélte,h SZERELMES belém. Ezek után meg nem tudok mit tenni.

2013. jún. 20. 22:45
 14/23 A kérdező kommentje:
ÉS gyenge vagyok, mert nem tudok kilépni. Vagyis nem látok tisztán.:( Annyira szeretem, nem értem, hogy ha mindent megadok Neki, miért nem lehet megbecsülni. A legtöbb ember arra panaszkodik, hogy nem becsülik meg. Hát itt vagyok én, aki mindent megadna Neki.:D
2013. jún. 20. 22:45
 15/23 anonim ***** válasza:

megint 1. vagyok

vannak ilyen emberek, akiknek ilyen érzelmi szintjük van, lehethogy tényleg szerelmes beléd a maga módján, csak neki ez így jó, ő nem igényel többet. persze mondhatnánk, hogy ez nem igazi szerelem, hát ki tudja...

de mindenesetre az komolyan nem normális hogy magadat is megölnéd miatta. ez tényleg nem játék, és ez már szerintem nem is róla szól...

2013. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Igen igazad van, ez sajna nem csak Róla szól.

SOk dolog történt, ami miatt eljutottam idáig. Egy családi dolog, aminek következtében nem mertem kimenni az utcára egyedül, majd haza jönni egyedül a suliból. Később már tömegközlekedésen se mertem utazni, bevásárolni, vagy a suli büféjébe venni egy szendvicset. Szépen lassan elkezdtem ezeket leküzdeni, de konkrétan a barátom az(ezek ellenére), akiért élek, miatta küzdöttem le a vonatozástól való félelmemet, mert az hajtott, hogy találkozunk. Amikor lementem a büfébe egyedül, és megvettem a szendvicsem, tapsolt, és láttam a boldogságot, hogy örül, hogy megtudtam tenni.És ezek mind ösztönöztek, hogy ne adjam fel.

Ez tényleg nem csak Róla szól, Ő inkább egy mozgatórugóm, aki segít kimászni.

2013. jún. 20. 22:52
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát na pont ezaz! Minden rendes, igazi férfi álma lehetsz ilyen gondolkodással, a barátod viszont ezt fel sem képes mérni. A helyében tényleg sürgősen összeszedném magamat. Igazság szerint ha játékfüggő férfi lennék, és úgy istenigazából szerelmes lennék egy lányba, szerintem egész nyárra ott hagynám a fenébe a hülye videojátékokat, ne viccelj. Lehet tényleg szerelmes beléd, ahogy írják mások is, csak a maga módján, kicsit alacsonyabb érzelmi intelligenciával, viszont 17-18 évesen már illene elkezdenie felnőni egy komoly kapcsolathoz... :) Én látok még reményt a dologban, de ez már csak rajta múlik, te már mindent megtettél. Mondd el neki ismét, hogy szakítasz, ha nem változik semmi, és onnantól majd eldönti az idő. Egy kapcsolatban tényleg vannak hullámvölgyek is, a lényeg az, hogy leülnek-e ezt tisztázni a felek, vagy csak ráhagyják a másikra, viszont onnantól kezdve csak elkezdenek távolodni egymástól. Ha ezt ennyi idősen nem látja át, akkor nem kell erőltetni.

Sok embernek nincs ereje kilépni a kapcsolatból, viszont meg kell húzni a határokat. Itt a nyár, erőltesd még inkább a beszélgetéseket, talán most jött el az idő, hogy "felnőjön". Fel a fejjel!

2013. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

nézd nincs erőd kilépni, akármit teszel, meg kell lépni, Te ragaszkodsz hozzá, de ő nem TE hozzád, sajnálom, de ezt folytatjátok, sokkal jobb soha nem lenne, sőt csak rosszabb

ott kezdődik Nálad a gond," hogy ő az életed," - ez nem így van, ezt kéne megértened és felfognod, kössed már le Magadat dolgokkal N

2013. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! :) VAlamennyi reményt még én is látok.Amíg a belső megérzésem nem mondja, hogy állj, addig igyekszem. Hátha.:)

Igen, illene felnőnie, de egyszerűen ritka, hogy ennyire gyerek legyen.:D És ezt nem csak én látom rajta így.

Sokszor éreztem, hogy inkább az Anyukája vagyok.:)

Megpróbálok beszélni a fejével, hátha. Lehet az a legjobb, ha ultimátumot adok, hogy ha nem látok változást mondjuk augusztusig, akkor kiadom az útját, legyen boldog.

Megpróbálom majd éreztetni vele, hogy TUDOM, hogy szeret, és, hogy nem abban kételkedem, hanem az igényeink eltérőek. Remélem, hogy sikerül. Igyekszem majd a lelkére hatni, és nem dühből beszélni, hátha az segít.:)

Közölte velem még tegnap, hogy jövő héttől rendesen találkozunk. Ekkor egy reménysugár felcsillant bennem, hogy mit takar az, hogy rendesen?:) Ezt kivárom, hátha az én igényeimnek akar most megfelelni.:)

2013. jún. 20. 23:09
 20/23 A kérdező kommentje:

18. Igazad van.

Az is igaz, hogy nincs életem. Ezen már rajta vagyok! Sokszor nem tűnik úgy, de igyekszem kiépíteni az életem, csak nem megy egyik percről a másikra. És igazából én is azt érzem, hogy rosszabb lesz, hacsak nem történik valami, és felnő. De egyébként..

2013. jún. 20. 23:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!