Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom apja alkoholista,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom apja alkoholista, ugye ö nem lesz az?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy az alkoholista apáknak a gyerekei nagy valószinüséggel szintén alkoholisták lesznek. Mennyire lehet ez igaz? Elmondanátok a tapasztalataitokat?
2013. júl. 1. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Alkoholista szülők gyereke kisebb agysullyal születik ezért lehettséges de nem 100% ez sem ,hogy alapbol lomhább, lassabb felfogású gyermek lesz.

De ha eddig nem lett alkoholista a párod akkro talán már ezután se lesz az.

2013. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
tőle függ
2013. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez hülyeség.
2013. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Apám sokáig ivott, én meg egyáltalán nem veszek a számba alkoholt. Nem törvényszerű a dolog, mert gyerekfejjel nagyon meg lehet utálni!
2013. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

inkább a hajlam van meg bennük, ez nem azt jelenti iszik

ismertem alkoholistát, mire leszokott addigra a felesége meghalt, mert nem bírta, de egyik gyereke sem iszik

ez a srácon is múlik, hiszen látja a példát N

2013. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szerintem nagyobb az esélye hogy NEM lesz az,mert gondolom gyerekkorában nem nagyon szerette ahogy az apja viselkedett részegen stb stb.

Szóval szerintem inkább a nem felé hajlik,legalábbis én így tenném a helyében...

2013. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pfu....

És nagyobb valószínűséggel lesznek absztinensek is,mert nem akarnak olyanok lenni,sőt félhetnek is tőle!

Ne az apja alapján ítéld meg.

2013. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság.Ez csakis attól függ,mit akar a barátod.Ha az akar lenni,úgyis az lesz,ha nem,nem lesz az.Nyilván ha megélt x évet,és felnőtt úgy,hogy nem vált alkoholistává,akkor ezután sem fog inni.Ha meg van benne rá hajlam,akkor simán lehet az.
2013. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A volt párom apja az az igazi megrögzött alkoholista, annak minden tünetével (nem csak a pia, de az elhanyagolt külső, bőrbetegségek, stb-tehát tényleg az a kemény fajta sajnos), három gyereke van, egyik sem iszik.
2013. júl. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elhamarkodottan ne ítéljük meg. Egyáltalán nem iszik nem egyenlő avval, hogy soha nem lesz alkoholista. De lesz, lehet!


Meg kit nevezünk alkoholistának? Aki minden nap megiszik egy doboz sört? Az én szememben az is az.

Bizony, ha van alkoholista a családban, sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy a gyerekek is azok lesznek. De nem pikk-pukkra. Évek múltán, lehet csak 40 felett.

2013. júl. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!