Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csak a rosszat hallom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a rosszat hallom az albánokról? Miért akar lebeszélni mindenki? Miért általánosítanak?

Figyelt kérdés
Megismertem egy koszóvói albán fiú. Már egy fél éve tartjuk a kapcsolatot, sajnos találkozni még soha nem tudtunk, interneten tartjuk a kapcsolatot. Itt lakik magyarországon, itt dolgozik, szokott hazajárni koszovóba, nem túl sűrűn. Elmondta, hogy volt, felesége, de elváltak, van egy kislánya is akit sajnos csak nagyon ritkán láthat. Akármit kérdezek tőle, mindent elmond és nem úgy tűnik mint aki hazudna. Amit mondok, kérek bármit szó nélkül megtenne értem, pedig még csak nem is ismer igazán, mert én fele annyit sem árulok el neki magamról, mint ő nekem. Igazából még soha nem is találkoztunk, csak beszélgetünk és fényképen láttuk egymást, vagyis csak ő mert én már láttam őt élőben. Mégis mindenki le akar beszélni erről a fiúról, hogy ne is akarjak vele találkozni, hagyjam a fenébe, ne foglalkozzak vele, mert albán! Az albánok így, az albánok úgy...stb. Miért általánosítanak az emberek? Semmi oka nem lenne arra, hogy igazat mondjon, hazudhatna annyit, és azt amit csak akar, hiszen nem is ismerjük egymást, de mégsem teszi. Az az az egy igaz, hogy magától nem nagyon beszél a magánéletéről, családjáról, csak ha kérdezem, de akkor mindent elmond amire kíváncsi vagyok. Azt tudom, hogy más kultúra, meg más ország, de ott is vannak kivételek, itt Magyarországon is van olyan férfi, akit nagy ívben el kellene kerülni.
2013. júl. 12. 15:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ez ugyanazért van mint amiért a cigányokat utálják. Vannak jobbak rosszabbak, de akkor sem tudják letagadni hogy azok!
2013. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Mert a koszovói albánokról az ember a délszláv háború óta csak rosszat hall. Azóta is megy a zúgolódás arrafelé.


Azt neked kell érezned, hogy megbízol-e benne, vagy sem.


Persze hogy van Magyarországon olyan férfi akit el kell nagyívben kerülni, de vannak népcsoportok, ahol ezeknek az aránya magasabb, mint itthon.

2013. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyel, szerintem o nem valt el, es a gyerekei meg a felesege varja otthon.ezt igy szoktak csinalni. Kulfoldon sok penzt keres, es haazamegy utana a csaladjahoz, aki varja. En nem hinnek nekik. Teljesen mas a kulturajuk. Es felesegnek sem valasztanak akarkit. En isismertem alban fiut, nagyon jokepu volt, de hagytam.
2013. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó válaszolónak: Miért hazudna? Miért tagadja le a családját?
2013. júl. 12. 16:52
 5/23 A kérdező kommentje:
A testvérével jött Magyarországra, aki hozta az egész családot magával, és már 5 éve itt laknak. Gondolom ha neki még meg lenne a felesége, akkor már hozta volna őt is és a gyereket is. Vagy most tényleg csak én gondolkozok ilyen naívan? Egyetlen albánt sem ismertem még eddig, nem tudom mik a szokások, de nagyon kíváncsi vagyok mindenre.
2013. júl. 12. 16:59
 6/23 anonim ***** válasza:

ELRABOLVA 1.

ELRABOLVA 2. :D

2013. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megnézem a filmeket! Én szerintem nincs félni valóm a vérbosszútól, egyáltalán van még ilyen? Ez csak egy film. De nem tudom, mondom semmit nem tudok róluk, csak amiket itt hallani lehet. Ezért is izgat ennyire, nem hiszem, hogy más országokban, kultúrában van valami furcsa. Lehet ők is hülyének gondolnak minket, meg idiótának. Egyébként mi semmi komoly dolgot nem szeretnénk egymástól, ezt már megbeszéltük. Ő sem akar szerelmes lenni és én sem, de természetesen, ennek nem tudunk parancsolni, ha mégis megszeretnénk egymást, akkor az már más tészta. Sem ő, sem én nem szeretnénk komoly kapcsolatot, hogy pl együtt laknánk, vagy házasság, gyerek.
2013. júl. 12. 18:00
 8/23 anonim ***** válasza:

Hogy a viharba ne lenne még létező dolog a vérbosszú? Az albánokról nem tudok, de a cigányok a mai napig művelik azt szorgalmasan!


Ha nem akar komoly dolgot, nem lehet, hogy tényleg megvan még a felesége és csak kettyinteni akar?

2013. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
És nem is akarjuk ezt nagy dobra verni, ismerjük egymást, és ehhez senkinek semmi köze, itt nálunk mindenki tud mindenkiről mindent, mi ,, titokban" akarjuk ezt tartani. Nem azért mert annyira szégyelljük egymást, sőt, csak ő nem akarjuk, hogy rajtunk csámcsogjanak az emberek, főleg a negatív kritikák miatt és meg azért is mert tényleg senkire nem tartozik. Meg nem szereti ha róla beszélnek az emberek, szeretne beilleszkedni, kerülni a konfliktusokat. Ebben szerintem semmi különös nincs, ha albán, ha magyar. Tényleg köszi a filmajánlót, de légyszi próbáljon már meg olyan írni, aki igazán ismeri az albánokat, vagy olyan aki igazán eltudja nekem azt mondani, hogy miért ítélkeznek az emberek, miért olyan ,, veszélyesek". Mert tényleg mindenkitől csak rosszat hallok és én nem hiszem hogy általánosítani kellene. Nem akarok naív lenni, nem is élem bele magam ebbe a ,, kapcsolatba se". Én úgy érzem kezdem kiismerni, érzem vagy bízom benne hogy az igazat mondja.
2013. júl. 12. 18:10
 10/23 A kérdező kommentje:
Nekem sincs férjem, se gyerekem, mégsem akarok komoly kapcsolatot. Nem csak kettyinteni akarok, de nem akarom még magam lekötni fiatalon.
2013. júl. 12. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!