Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csak a rosszat hallom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a rosszat hallom az albánokról? Miért akar lebeszélni mindenki? Miért általánosítanak?

Figyelt kérdés
Megismertem egy koszóvói albán fiú. Már egy fél éve tartjuk a kapcsolatot, sajnos találkozni még soha nem tudtunk, interneten tartjuk a kapcsolatot. Itt lakik magyarországon, itt dolgozik, szokott hazajárni koszovóba, nem túl sűrűn. Elmondta, hogy volt, felesége, de elváltak, van egy kislánya is akit sajnos csak nagyon ritkán láthat. Akármit kérdezek tőle, mindent elmond és nem úgy tűnik mint aki hazudna. Amit mondok, kérek bármit szó nélkül megtenne értem, pedig még csak nem is ismer igazán, mert én fele annyit sem árulok el neki magamról, mint ő nekem. Igazából még soha nem is találkoztunk, csak beszélgetünk és fényképen láttuk egymást, vagyis csak ő mert én már láttam őt élőben. Mégis mindenki le akar beszélni erről a fiúról, hogy ne is akarjak vele találkozni, hagyjam a fenébe, ne foglalkozzak vele, mert albán! Az albánok így, az albánok úgy...stb. Miért általánosítanak az emberek? Semmi oka nem lenne arra, hogy igazat mondjon, hazudhatna annyit, és azt amit csak akar, hiszen nem is ismerjük egymást, de mégsem teszi. Az az az egy igaz, hogy magától nem nagyon beszél a magánéletéről, családjáról, csak ha kérdezem, de akkor mindent elmond amire kíváncsi vagyok. Azt tudom, hogy más kultúra, meg más ország, de ott is vannak kivételek, itt Magyarországon is van olyan férfi, akit nagy ívben el kellene kerülni.
2013. júl. 12. 15:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Fehér cigányoknak is nevezik őket,és méltán.Olyan habitsusuk van,mint a cigányoknak.Van egy szokásuk,amit potlacsnak hívnak.Az ellenséges családok nagy dínom dánommal megvendégelik a másikat,aztán amikor kilépnek a kapun,akkor előveszik a fegyvereiket,és lőnek rájuk.Elterjedt a vérbosszú is,imádják a késeket,a levágott fejeket,az átvágott torkokat.Ez egy vérszomjas, pripmitív balkáni nép,akik nem tisztelik az életet.
2014. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Biztos van ilyen is, de szerintem ez azért ritka. Annyira nem olyan barbárok ők szerintem. Bár tényleg nem tudom. akiket eddig ismerek, egyikből se nézném ki, de lehet csak én vagyok naiv.
2014. febr. 12. 15:28
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem vagy naiv, csak nőből vagy :P És nem ismered a kultúrájukat. Tényleg eléggé más a gondolkodásmódjuk, sztem érdekes népség.

Azóta mi újság vele, veletek?

Ha nem bánod leírok néhány dolgot, de azt vedd figyelembe hogy én albániai albánokat ismerek, nem koszovóiakat.


"...Nem azért mert annyira szégyelljük egymást, sőt, csak ő nem akarjuk, hogy rajtunk csámcsogjanak az emberek, főleg a negatív kritikák miatt és meg azért is mert tényleg senkire nem tartozik. Meg nem szereti ha róla beszélnek az emberek, szeretne beilleszkedni, kerülni a konfliktusokat. Ebben szerintem semmi különös nincs, ha albán, ha magyar."


Ha egy albán pasi valóban szingli és "komoly" akkor többnyire világgá kürtöli a dolgot és nem érdekli az ha a párja nem akarja.

arturrimbaudnak is iagaza van abban hogy azt mondják amit a nő hallani akar és ebben elég jók, sokszor olyanok mintha belelátnának a kiszemelt nő veséjébe, kedvesek figyelmesek és lebilincselőek...


"Elmondta, hogy volt, felesége, de elváltak, van egy kislánya is akit sajnos csak nagyon ritkán láthat"


Az albánok nem válnak, legalábbis az nagyon ritka, de fiatalon meg szinte alig fordul elő hogy elváljanak, persze attól még lehet ez igaz amit mondott.


"A komoly kapcsolat nekem az együtt élés, addig nem"


Náluk az együttélés nem azt jelenti mint nyugaton vagy az amerikai filmekben. Mert ugye egy amerikai filmben a sorrend az ez: szex, találkozgatás, összeköltözés, teherbe esés, házasság.

A hagyományos sorrend pedig ez: házasság, összeköltözés, gyerek. Az albán szemlélet nagyon tradíciókövető, tehát csak akkor költözne össze egy csajjal ha komolyan gondolja (vagy pedig szeretőnek akarja és úgy tesz "mintha") habár ezt nem tudom biztosan hisz nem volt albán szeretőm :P


"Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy nem mennék ki vele az utcára, de én nem vagyok az a gabalyodjunk össze stílusú ember. És ahogy elmondta ő is ilyesmi tipusú. "


Az én albán ismerőseimet nem igazán érdeklik a pletykák, viszont nagyon adnak a szülők véleményére. Ezt kb fel sem lehet fogni magyar ésszel. Ezért sem szabad soha rosszat mondani a családjukra.

Csak abban az esetben próbálják meg eltitkolni azt ha tetszik nekik valaki, ha a család ellene van. Ellenkező esetben világgá kürtölik ha valaki valóban bejön nekik.

Pl az egyik albán ismerősöm osztálytársnője pár nappal ezelőtt lett öngyilkos mert a szülei nem engedték meg hogy azzal házasodjon össze akit ő választott, 18 volt.

És ez nem ritka hogy a szülőknek ennyire nagy beleszólásuk van és ennyire nagy nyomást tesznek a gyerekekre. Ez az általános.

Jobban utána kellene járnod a kultúrájuknak sztem.

A kézen fogva mászkálás pedig tényleg nem az ő területük, az utcán ált a férj megy elöl és az asszony mögötte, de ez nem azt jelenti hogy ne lennének romantikusak, egyszerűen csak más kultúra.


Sztem csak akkor bizonyosodhatsz meg arról hogy tényleg komoly e ha tényleg bemutat a családjának.


A vérbosszú tényleg elterjedt, sőt az esküvőkön elterjedt szokás hogy ak47-el vagy géppisztolyokkal lőnek a levegőbe. Habár mikor kérdeztem hogy miért van ez, azt mondták ők maguk sem tudják xD


De mondom ezeket az én albániai albán ismerőseimről írtam, koszovóiak kicsit mások.

És még jó hogy nem néznéd ki belőlük, hisz külföldön nem úgy viselkednek mint otthon. Alkalmazkodnak, mint a többség, aki külföldön él.

2014. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!