Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik-e tanfolyam/tréning,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik-e tanfolyam/tréning, ahol megtanítanak szeretni?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok, már főállásban dolgozom, egyébként informatikus. Nem volt még barátnőm, se tinikorom, mert folyamatosan csak a számítógépekkel foglalkoztam. Nem tanultam meg szocializálódni, chat-eken ismerkedtem, tinédzser koromban a legjobb barátaim interneten voltak, akikkel soha nem is találkoztam élőben. A barátnőzés akkor egyáltalán nem érdekelt. Nem tanultam meg sem nőkkel, sem férfiakkal meghitt kapcsolatokat kialakítani. Bár barátkozni már csak-csak tudok lányokkal, de közel kerülni hozzájuk nem, míg irigykedve nézem csak, ahogy mások tök könnyedén, lazán, nevetve megérintenek, megölelnek, megsimogatnak olyan lányokat, akiktől valójában nem is biztos, hogy akarnak bármit is. Szerencsétlenségemre, ezek az "aláfestések" sajnos kellenek egy mélyebb kapcsolathoz, legyen az akár baráti, akár párkapcsolat. A kérdésem az volna dióhéjban, hogy hol tudnám megtanulni a gyengédség, a meghittség, a szeretet megfelelő kifejezését?


Professzionálisan szeretném, akár szituációs játékokkal. Jó volna még az is, ha előtte csinálnánk valami pszichológiai tesztet és az alapján "osztanak be" mellém egy lányt, aki olyasmi típusú, mint amilyen kisugárzású lányokat én vonzónak találok. Mert van ilyen. Az életvidám, fürge, kicsit elvont, de rendkívül érzelmes lányok vonzanak, akik kifejezésre juttatják minden érzelmüket, rengeteget mosolyognak és mindent csupa érzéssel adnak elő - akár mint a szappanoperák színésznői. Kevés ilyen lánnyal találkoztam a való életben, de ők például nagyon meg tudnak fogni. A törődést viszont természetesen "univerzálisan" szeretném megtanulni, nem csak az "ilyen lányok" felé. Nekem nagyon jól esik, ha kifejezhetem a szeretetem valakinek, akivel egy kicsit is jól érzem magam. És egyre inkább úgy érzem, hogy szükségem van erre, még ha a tinikoromban nem is volt (vagy el volt nyomva ez az érzés). Nézelődtem az interneten tanfolyamok után, de aligha találtam olyat, amit érdemesnek tartanék bevállalni. Alább néhány, amik leginkább a témába vágnak.


Tanfolyamok, amikről hallottam, de irányukba szkeptikus vagyok (ha valaki volt rajtuk, írjon véleményt!):

Mex Deluxe PUA tréningjei és a ferfikommunikacio.com-on hirdetett tanfolyamok/táborok: Olvasgattam az oldalon megtalálható fórumok topikjait, és ez nekem kicsit úgy tűnik, mint valami hajtóvadászat a lányok után, már a legalapvetőbb manőver, a "shit teszt kezelése" is azt az érzést kelti bennem, hogy csak viccelődve, játszva szabad szeretni, őszintén, elmélyülten nem. A "push & pull" játéknak nevezett dologgal se nagyon tudok azonosulni, hogy szándékosan el kell lökjem magamtól a lányt, hogy aztán nagyobb vonzalmat érezzen irántam. Én egyszerűen csak szeretni akarok, a sérüléseket ápolni és nem újabb sebeket ejteni mindenféle flört-játékokkal.


NLP Tréning:

Olvastam a selfskills.hu-n hirdetett NLP kommunikációs és hipnózis tréningekről. Azért keltették fel az érdeklődésem, mert az ismertetők alapján úgy hiszem, biztosan segítene megnyitni a másik felet és mély, őszinte, lelki beszélgetésekre rávenni.


Várom mindenki véleményét és ötleteit!

Köszönöm



2013. júl. 14. 10:46
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:
Trollok kíméljenek! Köszönöm. -.-
2013. júl. 31. 03:51
 12/59 anonim ***** válasza:
61%
Ehhez egy pszichológus kellene, nem elég egy tanfolyam.
2013. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
80%

A PUA és a többi a lehúzásról szól. Csak olyan embertípust képes megtanítani csajozni, aki pl. valami elvek és mély érzelmek nélküli gazdag, akinek hiába van pénze, de jobb hatásfokkal szeretne működni vagy azokat, akik olyan beállítottságúak, mint a népszerű nőcsábászok, csak vagy külsejük, vagy stílusuk nincs meg hozzá, ezért nem terem nekik babér.


Nálam ott vágta el magát az egész, hogy hangsúlyozzák, hogy légy önmagad, miközben szépen lassan olyan változásokra kényszerítenek, ahol a legbelsőbb önmagadat változtatod meg.


Egyszer még azt is leírta, hogy a nőkkel sosem lehetsz teljesen őszinte, sosem adhatod ki nekik magad, még tartós párkapcsolatban sem, mert az a férfigyengeség jele.


Én inkább azt mondom, hogy neked is hozzám és az összes sorstársunkhoz hasonlóan EGY lányra van szükséged. Olyanra, aki érzelmes, őszinte, aranyos, kedves lány és BELÉD lesz szerelmes, abba aki TE vagy, nem pedig egy felvett nőcsábász szerepbe, amitől naponta arcon köpöd magad a tükör előtt és hányingered lesz saját magadtól.


Üdvözlettel: 27/F és szűz

2013. szept. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda hozzá, és beszélgess vele. Az érintések: gondolj rá úgy, mint egy új nVidia GTX Titan-ra. Mernél vele durván bánni? Kétlem. Valószinűleg finoman, óvatosan pattintanád be a PCI-express slotba.. na, igy kell bánni egy csajjal is. Finoman, kedvesen, tisztelettel, és érzékiséggel. Hajrá!
2013. okt. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy sikerült-e megoldani a problémádat.

De hidd el nekem (26 L), hogy a legtöbb pasi nem tudja, hogyan kellene bánni egy lánnyal.

Vagy csak én fogom ki az idiótákat. Az első randin arról kezdenek beszélni, hogy hány lánnyal voltak és, hogy milyen pózban szeretik csinálni... inkább nem folytatom tovább. És most 25-30 éves férfiakról beszélek :(

Ha szeretsz vkit, akkor belülről kell, hogy jöjjönek az érzések.

Amúgy nem ciki pszichológushoz járni, csak marha drága.


Persze kell egy partner akivel gyakorolhatsz :) Vagyis itt inkább egy kapcsolatra gondolok.


A legjobb lenne ha péntek, szombat esténként kimozdulnál, meginnál 1-2 vmit, persze nem lerészegedésig, csak addig amíg a feszültség feloldodna benned.

De a lényeg, h nem kell erőltetni ! Csak légy önmagad ;)


Persze a külsődet nem tudom, hogyhogy nézel ki. De sajnos felszínes világban élünk.

Persze nem létezik csúnya ember, csak lusta ;)

Szóval tessék kilépni a virtuális világból és igazi emberi kapcsolatokat építeni !

Good luck !

2013. okt. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:

lehet,hogy hülyének fogsz tartani,és lebunkózol, stb. de szerintem 2 választás,sőt előbb az egyikutánna amásik,és sinen vagy:


1.-pszichológus-komoly,hidd el,hogy segít,mert én is voltam,mert nem bírtam kibontakozni társaságban...


2.-randiguru (?) az meg,ha kell,de sokat tud segíteni ő is!

2013. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

Neked az érintés a szeretetnyelved? :)


Nem minden lánynak ugyanolyan fontos ez az érintés, ölelgetés, cirógatás dolog, amiről írsz, hogy nem tudod, hogy csináld. (Persze valamilyen szinten igen, de nem mindenkinek ugyanannyira.)

Ha még nem ismered, akkor szerintem olvasd el Gary Chapman könyvét, amiben leírja az öt szeretetnyelvet. Szerintem nagyon jó és hasznos olvasmány.

(a lényege le van írva pl. itt: [link] de jobb elolvasni az egész könyvet, az a címe, hogy Egymásra hangolva.)

Sokat meg lehet tudni belőle az emberi kapcsolatokról.

2013. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden előítélet nélkül vedd fel velük a kapcsolatot. Hallgass meg néhány előadást, és utána mondj véleményt. Meglátod, hogy nagyon elgondolkodtató. Itt mindent megtudsz, még azt is, hogy miért olyan nehéz (és sajnos nem csak neked!), szeretni.:). Megismered nem csak önmagad, de az emberi tulajdonságok eredetét, működését is, azt, hogy miért ilyen a világ. Nekem megváltoztatta az életem. Előtte én is csak vergődtem, kóvályogtam össze-vissza az életben. Ma már semmin sem lepődöm meg. Hát, hogy erősebb lettem-e, nem tudom, de az biztos, hogy minden téren magabiztosabb. És megtaláltam a párom is, akivel azóta is (11 éve)boldogok vagyunk.

2013. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:

Bocsi, az előző vagyok, csak a linket elfeledtem beilleszteni:

[link]

2013. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 PearlDiver ***** válasza:

Ugyanazt javaslom, mint amit #8! Nekem igaz hogy csak közvetve, barátok által, de szintén nagyon jó tapasztalataim vannak a pszichodrámáról! Itt ki tudsz próbálni sok-sok szerepet, miközben a többiek élethelyzeteit rekonstruáljátok, amikor pedig te kerülsz sorra, mindenki azért dolgozik, hogy te jobban megértsd saját magadat és megtaláld, aki belül vagy. Tuti hogy a végére rengeteg felismerés fog érni!


Addig pedig, amíg egy ilyen csoportba eljutsz, akár internetes társkeresőket is kipróbálhatsz, hátha találsz olyan lányt aki megérti a helyzeted, és nem feltétlenül kezdtek kapcsolatot, de tudsz vele beszélgetni, meg gyakorolni az alapokat. Ilyen lányok egyébként simán lehet hogy itt az oldalon is vannak, ha mázlid van, erre a kérdésre is válaszol egy :)


Ha pedig nem áll távol tőled a hit, itt biztosan közösségre találsz: [link] hozzájuk szerintem bármikor mehetsz!


24F (kolléga, aki soha nem vette túl komolyan a szakmát de a lányokkal jól kijön:) )

2014. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!