Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik-e tanfolyam/tréning,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik-e tanfolyam/tréning, ahol megtanítanak szeretni?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok, már főállásban dolgozom, egyébként informatikus. Nem volt még barátnőm, se tinikorom, mert folyamatosan csak a számítógépekkel foglalkoztam. Nem tanultam meg szocializálódni, chat-eken ismerkedtem, tinédzser koromban a legjobb barátaim interneten voltak, akikkel soha nem is találkoztam élőben. A barátnőzés akkor egyáltalán nem érdekelt. Nem tanultam meg sem nőkkel, sem férfiakkal meghitt kapcsolatokat kialakítani. Bár barátkozni már csak-csak tudok lányokkal, de közel kerülni hozzájuk nem, míg irigykedve nézem csak, ahogy mások tök könnyedén, lazán, nevetve megérintenek, megölelnek, megsimogatnak olyan lányokat, akiktől valójában nem is biztos, hogy akarnak bármit is. Szerencsétlenségemre, ezek az "aláfestések" sajnos kellenek egy mélyebb kapcsolathoz, legyen az akár baráti, akár párkapcsolat. A kérdésem az volna dióhéjban, hogy hol tudnám megtanulni a gyengédség, a meghittség, a szeretet megfelelő kifejezését?


Professzionálisan szeretném, akár szituációs játékokkal. Jó volna még az is, ha előtte csinálnánk valami pszichológiai tesztet és az alapján "osztanak be" mellém egy lányt, aki olyasmi típusú, mint amilyen kisugárzású lányokat én vonzónak találok. Mert van ilyen. Az életvidám, fürge, kicsit elvont, de rendkívül érzelmes lányok vonzanak, akik kifejezésre juttatják minden érzelmüket, rengeteget mosolyognak és mindent csupa érzéssel adnak elő - akár mint a szappanoperák színésznői. Kevés ilyen lánnyal találkoztam a való életben, de ők például nagyon meg tudnak fogni. A törődést viszont természetesen "univerzálisan" szeretném megtanulni, nem csak az "ilyen lányok" felé. Nekem nagyon jól esik, ha kifejezhetem a szeretetem valakinek, akivel egy kicsit is jól érzem magam. És egyre inkább úgy érzem, hogy szükségem van erre, még ha a tinikoromban nem is volt (vagy el volt nyomva ez az érzés). Nézelődtem az interneten tanfolyamok után, de aligha találtam olyat, amit érdemesnek tartanék bevállalni. Alább néhány, amik leginkább a témába vágnak.


Tanfolyamok, amikről hallottam, de irányukba szkeptikus vagyok (ha valaki volt rajtuk, írjon véleményt!):

Mex Deluxe PUA tréningjei és a ferfikommunikacio.com-on hirdetett tanfolyamok/táborok: Olvasgattam az oldalon megtalálható fórumok topikjait, és ez nekem kicsit úgy tűnik, mint valami hajtóvadászat a lányok után, már a legalapvetőbb manőver, a "shit teszt kezelése" is azt az érzést kelti bennem, hogy csak viccelődve, játszva szabad szeretni, őszintén, elmélyülten nem. A "push & pull" játéknak nevezett dologgal se nagyon tudok azonosulni, hogy szándékosan el kell lökjem magamtól a lányt, hogy aztán nagyobb vonzalmat érezzen irántam. Én egyszerűen csak szeretni akarok, a sérüléseket ápolni és nem újabb sebeket ejteni mindenféle flört-játékokkal.


NLP Tréning:

Olvastam a selfskills.hu-n hirdetett NLP kommunikációs és hipnózis tréningekről. Azért keltették fel az érdeklődésem, mert az ismertetők alapján úgy hiszem, biztosan segítene megnyitni a másik felet és mély, őszinte, lelki beszélgetésekre rávenni.


Várom mindenki véleményét és ötleteit!

Köszönöm



2013. júl. 14. 10:46
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:

hehh szerintem meg NEM.


amint elmulik belöled a felelem , nem lesz szükseged se könyyre se treningre ...


itt csak arra kellene koncentralnod hogyan iktasd ki...


http://www.youtube.com/watch?v=AKC_JczIMBU

2014. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

Ne bonyolítsd túl, teljesen felesleges tréningekre járni azért, mert azt reméled, hogy csak ilyen segítséggel "tanulhatod" meg a minden emberben ott rejlő képességet, hogy gyengédséget adjon valakinek, aki fontos számára. Ha van lehetőséged kutyát tartani, akkor ez egyik legkitűnőbb tanítód lenne, hogy felelősséget vállalj valakiért, és gondoskodj róla, szeresd. Jó bemelegítés lenne egy emberi, szerelmi kapcsolat előtt, arról nem beszélve, hogy az aranyos kölyökkutyát sétáltató férfi látványa rengeteg nőben kelt vágyat, hogy beszélgetést kezdeményezhessen:-)

Olyan szépen leírtad, hogy mennyire vágysz a mélyebb, őszinte érzelmekre, ezért nekem kicsit fura, hogy épp olyan hölgyek iránt vonzódsz, akik teátrálisak...nekem az mindig olyan hamis, mikor valaki túláradóan óbégat az érzelmeiről, de nem vagyunk egyformák.


Sok sikert!

2014. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:

@ # 13

Nincs bajom azzal, ha meg kell változtatnom önmagam, akár a legbelső önmagam. Mindig szerettem az újat és mindig féltem attól, hogy örök életre belefásulok egy szerepbe, amit úgy hívnak: fúúú, na ez az én ÉNEM. Szeretek változni. Új energiákat szabadít fel, új világokat fedezek fel. Most itt az idő, hogy a szeretetkifejező-készségemen változtassak. Hogy ne csak a párnát tudjam ölelgetni meg becézgetni, hanem egy lányt is és az neki jól essen. De gyakorlás nélkül nem lehet. Csak esetleg mások olyan ösztönösen gyakorolják be, hogy nem is tudatosul bennük maga a folyamat.


@ # 14

Na ez a hasonlat csúcs volt, nagyon tetszett. :DD Megfogadom a tanácsod. :)


Aminek nagyon örülök, hogy egy korombéli lány (#15) is írt és elmondta a tapasztalait. Abszolút egyet tudok Veled érteni és több lány barátom, ismerősöm is beszámolt már erről, amiről te. A sors iróniája, hogy még azok is, akik tetszettek. Sajnos nem találtam vígaszra ezekben a beszámolókban, max. együtt tudtam velük érezni (amit talán szintén nem tudtam megfelelően kifejezni). Együtt érezni velük, hogy való igaz e tendencia, hogy a "férfiak" (akik a modern divat szerint férfinak számítanak) abból kölcsönzik a menőségük látszatát, hogy beszámolnak, hány nőt fektettek meg. Mintha ez valami vadászat lenne. És persze a férfikommunikációs, barátnőszerzős, csajozós tréningek is úgy állítják be, hogy "ha csajozni akarsz, akkor vadászni mész". Bevallom őszintén, amellett, hogy nem tudok azonosulni sem a módszerükkel, sem az elveikkel, én azt látom, sokkal jobban működik a vadászat a modern "kanos macsóknak", mint azoknak, amilyen én vagyok, avagy akik nem tudnak "vadászni". Neked se hiszem, hogy imponáló lenne, ha egy randin asztalnál ülnénk, Te elmondanád nekem azt, amit leírtál, én pedig elmondanám, hogy igen, ez van, aztán rögtön éreztetném veled a kivételességem: hát tudod én még nem voltam nővel. :P Nyilván Téged is sokkal jobban visszataszítana, hogy nem voltam nővel, mintha egy "kanos macsó" sorolná fel korábbi kalandjait különféle nőszemélyekkel - mert neki legalább voltak. A másik, hogy már nem élek virtuális világban és vannak haverjaim, barátaim. Minden pénteken és szombaton elhív valaki, hogy menjek velük különféle helyekre. Néha megyek, néha nem, de minden lehetőségem megvan arra, hogy emberek közt legyek és élek is a legtöbb ilyen lehetőséggel. A gond az, hogy totál hiába, ha csak rosszul betanult manővereket ismételgetni ezeken az alkalmakon. És erre nyilván az a megoldás, hogy - hopp, felcsillan a fejemben az égőcske - ÚJ társaságot keresek és ott próbálok egy ÚJ szerepbe beilleszkedni. Nem segít. Próbáltam, többször és a mai napig próbálkozom. Leinkább úgy tudnám jellemezni magam, hogy olyanná válok, amiért a legtöbb szeretetet kapom, persze bizonyos határokon belül (pl. a cigire biztosan nem szoknék rá senki miatt :P). Szóval nem nevezném magam lustának. Csúnyának se, mert nem vagyok a sztereotipikus csúnya kategória sem. Szerencsétlennek se nevezném magam, mert jó egzisztenciám van és tele vagyok lehetőségekkel. Aminek nevezném magam: egy olyan elveszett (és mai értékrend szerint férfiatlan?) ember, akinek a jellemében nincs olyan vonás, amit eddig valaki valaha meg tudott volna szeretni. Mondom ezt azért is, mert belém pl. soha nem volt senki szerelmes.


@ # 17

Elolvastam a könyvet, nagyon jó könyv. Köszönöm, hogy ajánlottad. :) Igen, nekem az érintés nagyon-nagyon fontos. Motivál, feltölt, bearanyozza a napom, ha megérint valaki, akit vonzónak találok. De az még jobban, ha megérintek valakit, akihez vonzódom (lányt, akihez testi, de inkább lelki vonzalom fűz), és ő ennek örül, mosolyog. Mosolyog, tehát elfogad és örül annak, amit tőlem kapott. Csodálatos érzés, csak kár, hogy 1000x többször képzeltem el, minthogy velem megtörtént volna. Adott szituációban nem is élem át ilyen jelentőséget adva neki, mint mikor egyedül gondolkodom róla. Ezért kéne a használt kifejezőeszközeim és a lélekjelenlétem is a belső világomhoz hangolni. Mert teljesen más ember vagyok egyedül ülve, mint társaságban. Sokmindent máshogy is gondolok. Mintha több személyiségem lenne.


# 18 -nak köszönöm a Sun Myung Moon linket, de az egyházaktól szeretném távol tartani magam. :/


@ # 19 és # 8

Köszönöm. A pszichodrámának utána fogok járni alaposabban és keresek a környékemen egy klubot, ha van. Egyébként szerinted lehet egyszerre nagyon komolyan venni a szakmát (profin csinálni) és eközben a lányokkal is jól kijönni? Mert ez nagyon hasznos lenne nekem. Főleg, ha olyan helyre kerülök később, ahol sok női kolléga lesz és mondjuk még csak nem is informatikusok.


@ # 22

Amiről te beszélsz, hogy bennem van, azok az eszközök. Avagy a kifejezőeszközök. Ezeket még nem tudom használni. Azért vonzódom a "teátrálisok" iránt, mert ők tudják ezt gazdag arcmimikával, testbeszéddel, intonációval, hanglejtéssel, (vagy akár énekléssel:) érzelmesen kifejezni.

2014. jan. 24. 15:35
 24/59 anonim ***** válasza:

Nagyon értelmes, intelligens, rendes srácnak tűnsz! :) Ahogy írsz abszolút ezt érzem.

Szerintem legyél magabiztos és ne izgulj minden menni fog. :) A kérdésre válaszolni annyit tudok, miként fejlődhetnél, hogy még ha nem is párkapcsolat céljából de közeledj barátilag lányokhoz, beszélgess velük stb, persze ne nyomulva de úgyis tudod. Esetleg figyelj meg óvatosan párokat hogyan viselkednek egymással.

Szurkolok, de szerintem idő kérdése és összejön a dolog ha megtalálod a megfelelő lányt, mert az írásodból látszik, hogy készen állsz rá, éretten állsz a dologhoz. :)

L/18

2014. jan. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:

Tudok ajánlani ilyen önfejlesztő csajozós tréninges oldalt. "Radar alatt" a címe. Van egy leírás az oldalról, van fórum, ahol segítenek, és sok jó csajozós történeteket írnak le mások, te is leírhatod, ha van kiszemelted. Ennek az oldalnak a készítői szoktak tanfolyamot/tréninget tartani. Van 2-3 napos ami olyan 15-30 ezer ft között mozog. Ebben benne van az elméleti tanítás, hogy keltsd fel az érdeklődését egy lánynak, testbeszéd stb.. És van nyári tábor ami több napos, ebben van este "terepezés", vagyis gyakorlat, amikor egy szórakozóhelyen megszólitasz lányokat. Ez már többe kerül.


De vannak könyvek is erről, magyarul és angolul is. Szerintem jó dolog PUA-t tanulni, mert a határozottsághoz, magabiztossághoz jó fejleszteni magadat. Persze nem szentírás, amit ott tanítanak.

2014. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:

A PUA sem feltétlenül lehúzás, persze Magyarországon a legtöbb ilyen cég és fórum csak a pénzre hajt, és cserébe alig ad valami használható tudást. Rosszabb esetben pedig csak frusztrált kockák osztogatják a kétes tanácsaikat a fórumaikon, megfelelő tapasztalat nélkül, és így még többet árt, mint használ. Intelligens srácnak tűnsz, ha érdekel egy hasznos fórum, ahol segítőkész emberek vannak és nem húznak le rengeteg pénzzel a semmiért cserébe, akkor írj privátot.


A tantrát is ajánlom, érdemes elmenni egy tanfolyamra. Jobban meg tudod élni a férfiasságodat, kezelni a szexuális energiáidat (nem gépiesen a farkad után menni, mint a többség) és elfogadni a saját szexualitásodat. Úgy tudom, szerveznek olyan alkalmakat, ahol még intimebb körülmények között tudsz a témával foglalkozni, pl. kontakt tánc.


Ami még hasznos lehet, az a tánctanfolyam, de azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

2014. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi gond a probléma te vagy te magad generálod ezeket a dolgokat ezek hiedelmek azért vannak így mert te ezt hiszed el önmagadról. Meg kell változtatnod ezeket a hiedelmeket és ezt legjobban szakember segítségével tudod fordulj Pszichológushoz nem égő egyáltalán manapság teljesen normális dolog ez ha lelki problémánk van lelki dokihoz megyünk.
2014. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Legutóbbi: Néhány hónapja járok pszichodrámára és segít is. Érzem a javulást, jobban kommunikálok az emberekkel és nyitottabb vagyok, jobban tudok szeretetet is kommunikálni. Viszont a barátnőzésről már letettem. Nekem valószínűleg már nem lesz. Most arra törekszem, hogy egymagam lehessek boldog, mintsem hogy egy másik embertől vagy egy kapcsolat meglététől függjön.
2014. jún. 19. 12:54
 29/59 anonim ***** válasza:

"a "shit teszt kezelése" is azt az érzést kelti bennem, hogy csak viccelődve, játszva szabad szeretni, őszintén, elmélyülten nem"


Ez igy igaz, a nagymenők is azért fűznek meg minden csajt mert szarnak mindenre rá, nem idegelnek minden hülyeségen egy játék az egész, a lányoknak is az hidd el csak nem mutatják, és csak igy lehet rendesen csajozni tudd meg. Mex Deluxe meg nagyon vágja a témát, néha kicsit erőltetettnek tűnhet, de eléggé jól felépitett stratégia az egész.


Ui.: Szerelem meg nem létezik, aki meg azt állitja, hogy mégis csak egy tévhitben él, mert elsősorban nem ismeri önmagát, majd te is rájössz erre.

2014. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:
Tehát, dióhéjban azt mondod, Legutóbbi, hogy őszinte szeretet egy párkapcsolatban nem is létezik csak férfi-női dinamika, shit-teszt kezelés, meg játék? Ez minden egyes emberre, nőre igaz? De akkor mi az, amit szerelemnek élnek meg oly sokan?
2014. júl. 3. 09:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!