Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik-e tanfolyam/tréning,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik-e tanfolyam/tréning, ahol megtanítanak szeretni?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok, már főállásban dolgozom, egyébként informatikus. Nem volt még barátnőm, se tinikorom, mert folyamatosan csak a számítógépekkel foglalkoztam. Nem tanultam meg szocializálódni, chat-eken ismerkedtem, tinédzser koromban a legjobb barátaim interneten voltak, akikkel soha nem is találkoztam élőben. A barátnőzés akkor egyáltalán nem érdekelt. Nem tanultam meg sem nőkkel, sem férfiakkal meghitt kapcsolatokat kialakítani. Bár barátkozni már csak-csak tudok lányokkal, de közel kerülni hozzájuk nem, míg irigykedve nézem csak, ahogy mások tök könnyedén, lazán, nevetve megérintenek, megölelnek, megsimogatnak olyan lányokat, akiktől valójában nem is biztos, hogy akarnak bármit is. Szerencsétlenségemre, ezek az "aláfestések" sajnos kellenek egy mélyebb kapcsolathoz, legyen az akár baráti, akár párkapcsolat. A kérdésem az volna dióhéjban, hogy hol tudnám megtanulni a gyengédség, a meghittség, a szeretet megfelelő kifejezését?


Professzionálisan szeretném, akár szituációs játékokkal. Jó volna még az is, ha előtte csinálnánk valami pszichológiai tesztet és az alapján "osztanak be" mellém egy lányt, aki olyasmi típusú, mint amilyen kisugárzású lányokat én vonzónak találok. Mert van ilyen. Az életvidám, fürge, kicsit elvont, de rendkívül érzelmes lányok vonzanak, akik kifejezésre juttatják minden érzelmüket, rengeteget mosolyognak és mindent csupa érzéssel adnak elő - akár mint a szappanoperák színésznői. Kevés ilyen lánnyal találkoztam a való életben, de ők például nagyon meg tudnak fogni. A törődést viszont természetesen "univerzálisan" szeretném megtanulni, nem csak az "ilyen lányok" felé. Nekem nagyon jól esik, ha kifejezhetem a szeretetem valakinek, akivel egy kicsit is jól érzem magam. És egyre inkább úgy érzem, hogy szükségem van erre, még ha a tinikoromban nem is volt (vagy el volt nyomva ez az érzés). Nézelődtem az interneten tanfolyamok után, de aligha találtam olyat, amit érdemesnek tartanék bevállalni. Alább néhány, amik leginkább a témába vágnak.


Tanfolyamok, amikről hallottam, de irányukba szkeptikus vagyok (ha valaki volt rajtuk, írjon véleményt!):

Mex Deluxe PUA tréningjei és a ferfikommunikacio.com-on hirdetett tanfolyamok/táborok: Olvasgattam az oldalon megtalálható fórumok topikjait, és ez nekem kicsit úgy tűnik, mint valami hajtóvadászat a lányok után, már a legalapvetőbb manőver, a "shit teszt kezelése" is azt az érzést kelti bennem, hogy csak viccelődve, játszva szabad szeretni, őszintén, elmélyülten nem. A "push & pull" játéknak nevezett dologgal se nagyon tudok azonosulni, hogy szándékosan el kell lökjem magamtól a lányt, hogy aztán nagyobb vonzalmat érezzen irántam. Én egyszerűen csak szeretni akarok, a sérüléseket ápolni és nem újabb sebeket ejteni mindenféle flört-játékokkal.


NLP Tréning:

Olvastam a selfskills.hu-n hirdetett NLP kommunikációs és hipnózis tréningekről. Azért keltették fel az érdeklődésem, mert az ismertetők alapján úgy hiszem, biztosan segítene megnyitni a másik felet és mély, őszinte, lelki beszélgetésekre rávenni.


Várom mindenki véleményét és ötleteit!

Köszönöm



2013. júl. 14. 10:46
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

# 30

Nem azt mondom, hogy mindenkire igaz, biztos vannak kivetelek, oszinte szerelemek kb 1 a 100bol (jo esetben). En csak az atlag tendenciat vazoltam, amit en is tapasztaltam, amit latok barati koromben, meg olvasok neten is, mind azt tamasztjak ala amit mondtam. Persze lehet arra bazirozni, hogy pont te leszel az 1 a 100bol, csak tudod aminek kicsi a valoszinusege annak nem veletlenul az... Ennyire erovel a lotton is jatszodhatsz, de a legtobbet azzal nyersz ha megsporold a ra koltott penzt, remelem ertheto voltam.

2014. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Értem, amit mondasz. A probléma az, hogy nem tudtam/tudom felvenni ezeket a PUA kereteket. És nem is érzem jól magam, ha fel kell venni őket. Erőltetettnek és megjátszottnak érzem magam. Főleg a shit-teszt kezelésnél. Miért kell előadni magát a csajnak, pont az ellenkezőjét mondva és játszva, mint ami a valóság? Azt mondják, így izgalmas a flört, persze. Nade ez is hagy maga után némi ellentmondást. Ha nem veszem komolyan a shit-tesztjét és 100%-osan biztos vagyok benne, hogy csak a vonzalom miatt teszi, akkor mi az izgalom benne? Ha meg komolyan veszem és nem tudom lereagálni normálisan (francnak kell az, hogy a másik leszólja a testarttásom meg az ingem), akkor meg nem viccesen fogok rá reagálni. Szóval akkor, ha jól értem, a hazudozós-megjátszommagam stíl dominál az átlagembereknél és aki a "legjobban" szeretne járni (legtöbbet szeretne nőkkel szexelni), annak a legkifizetődőbb, ha maga is ilyen lazacsávót megjátszó zombivá válik. Aztán lehet, megint nem jól értem, javíts ki nyugodtan!
2014. júl. 4. 08:55
 33/59 anonim ***** válasza:
0%

Nagy vonalakban ennyi. Jol kell jatszani aztan lesz ami lesz. Nem kell komolyan venni az egesz dolgot, ez az igazsag ezt tapasztaltam, lattam, olvastam. Engem is zavar, de nincs mit tenni, ilyenek az emberek, kell tudni alkalmazkodni valamennyire.

Sok szerencset!

2014. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

Fuuuh kérdező, (ha egyáltalán még nézi valaki ezt a kérdést) ahhoz képest hogy informatikus vagy, egyszerűen katasztrofális amit itt írsz.


Ezek hogy nem volt barátnőd stb, még nem ment fel a ... degenerált szöveg alól, mint valami Alien, dee még az is értelmesebb talán, ha ilyen rálátásod van az ilyen dolgokra. De az elszomorító hogy itt kérsz ilyen tanácsokat, ez nem szocializálodás hiánya, hogy ilyen kérdés kell feltenned.


Az öcsém meg webprogramozó, neki se volt barátnője, és 10-en éves kora óta foglalkozik ezzel. De ennyire még ő se,, hát hülye, nem tudok rá jobb szót. Azért attól hogy informatikus vagy, még nem kell külön úgy viselkedni, mintha halvány fogalmad se lenne az életről. Gondolom hülye nem vagy..


De persze lehet tévedek, akkor meg aztán mehetsz tanfolyamra, mert rajtad semmi se segítene, amúgy meg, ha benned van, szerinted hogy, elkezded valahol, beszélgetni vagy valami, aztán majd fejlődsz ennyi. Akár munkahelyen, nem kell rögtön 10 csajhoz oda menni és elhívni az egyiket... de mondom ezeket neked magadtól kéne látnod.

2014. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Ja igen, közbe kihagytam azt a részt, hogy szóval öcsémnek is suliból kb 1 barátja se maradt. Vagyis hogy maradt, de ez ilyen véletlen összefuttok "áááháááá, jaa, szia,,, áh igen velem is minden oké,, és veled.. aha az tök jó, na szia!"


Meg a suliban hát legalábbis kellet volna hogy ragadjon rád valami, még akkor is ha nem volt ott barátod. Vagy akárhol. Valahogy azért kéne formálódnod, de háát úgy látszik nem. Mondjuk itt irkáltak már biztos, nem olvastam végig, hát akkor csinálj amit jónak látsz...na jó kb ennyi


De komolyan ne írj már magadról úgy mint egy hülyéről, ezzel baromira nem segítesz magadon.

2014. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogsz egyedül maradni egész életedben, mert ha van egy jól fizető szakmád és naponta fürdesz akkor már jó partinak fogsz számítani mondjuk 10 év múlva; a nők ugyanis pont ilyen embert keresnek a baba projektjükhöz.

Ez szomorú de ez van. Bennem is hasonló gondolatok forognak és én is arra a következtetésre jutottam hogy meg kell tanulnom egyedül boldognak lennem, ez a szociális lemaradás ugyanis érzésem szerint bepótolhatatlan.

2014. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim válasza:
Szia. :) ha gondolod én szívesen gyakorolnék veled.
2015. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
Nekem olyan tanfolyam kellene ami leszoktat a szeretetről ugyanis az a bajom, hogy egy nő nem ad annyit és viszonzást ami bennem él és nekem elég lenne... :-( 37/F
2015. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:
Kedves Előző, ha megtaláltad a megoldást, mindenképp írj! :)
2015. jún. 18. 17:09
 40/59 PearlDiver ***** válasza:
Kérdező, úgy látom többen is nyitottak rád a válaszolók közül, nem csapsz le a lehetőségekre? :-)
2015. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!