Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintem a páromnak komplexus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintem a páromnak komplexusai vannak, mert neki nincs olyan végzettsége, mint nekem. Ezt hogy kéne kezelnem?

Figyelt kérdés

A helyzet adott. 19 vagyok, a barátom 24. Én nemrég érettségiztem, most vettek fel az egyetemre, ő viszont csak szakmunkást végzett.

Leginkább akkor veszem észre, hogy ezzel baja van, mikor veszekszünk. Azt még tudni kell, hogy nem túl jó a helyesírása, és ő maga is szokta mondani, hogy nem szeret se sokat írni (ezt látom én is, mikor facebook-on beszélünk), se olvasni. Szóval mikor veszekszünk, én is elég gonosz tudok lenni, de a végzettsége miatt még sose bántottam. Máskor a helyesírása miatt se szólok rá, pedig sokszor szúrja a szemem, veszekedés közben viszont beszólogatok neki, hogy a 'menjél'-t talán mégse úgy kéne írni, hogy "mennyél". Vagy mikor egy hosszabb üzenetet írok neki, és látom, hogy elolvasta, de nem válaszol, ezzel pedig mégjobban felhúz, olyankor már előfordult, hogy azt írtam, "túl hosszú volt neki, amit írtam".

Az ilyenekre viszont mindig úgy reagál, hogy jaj, mert neki nincs érettségije. Hát most komolyan, én tehetek róla? Amúgy is, attól, hogy valakinek nincs érettségije, helyesen még tudhatna írni. Ez nem kifogás. Ráadásul ez külön bánt, hogy engem hibáztat miatta. Aztán ha meglesz a diplomám, akkor meg azzal fog példálózni? Nem tudom, mit kezdhetnék vele. Pedig én tényleg nem bántottam még amiatt, hogy csak szakmája van.

Valakinek ötlet? Mit tehetnék, hogy értessem meg vele, hogy a végzettsége miatt egyáltalán nem kevesebb nálam?

A válaszokat köszönöm


2013. aug. 2. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem bírnám ki ilyen egyszerű emberrel.
2013. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mai vilagban mar nincs akora jelentosege annak h kinek mi a vegzettsege mint regen! Pl vannak diplomas emberek akik wc t pucolnak! De sokan vanak akik aluliskolazottak megis meno valalkozasuk van! Nem szamit a vegzetseg ezt mond neki!
2013. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy is, attól, hogy valakinek nincs érettségije, helyesen még tudhatna írni. Ez nem kifogás."


Igenis van erre kifogás, amelynek a neve diszgráfia. Vannak olyan emberek akik nem is tudnak erről, hogy ilyen problémájuk lenne, mert gyerekkorukban az okos pedagógusok nem szűrték ki...


De a kérdésre válaszolva: csak megbeszélni tudod ezt vele, vagy elhagyod. Ennyi...

2013. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a bajotok egymással, hogy neki milyen papírja van, neked milyen van (lesz). Hanem szimplán ettől függetlenül más szellemi színvonalon vagytok. Volt barátnőmmel, igaz, más szakon, de ugyanazt az egyetemet végeztük. Viszont amíg én szerettem olvasni, ő nem. És ezt én akkor is problémának láttam, amíg teljesen jól megvoltunk egymással. Nyilván nem is ezért lett vége a kapcsolatnak, de vége lett. Lehet, hogy sokmindenben egy hullámhosszon vagytok, de más dolgokban meg nem. És mivel te még többet fogsz tanulni, még több dolgot látni, megismerni, ő meg nem, a különbségek meg nőni fognak.

Láttam olyat is, hogy egy csaj tök jól megvolt a barátjával, de a srác nagyon nem érezte magát jól a csaj egyetemi ismerőseinek társaságában, pedig nem szakmáztak. Aztán vége lett.

Lehet, hogy előítéletesnek tűnök, meg biztos van ellenpélda is, de szerintem egy hosszú távon működő kapcsolatban nagyjából egy szinten kell lenni a feleknek, érdeklődési körben, műveltségben, mindenben. És ezt toleranciával lehet kezelni, de szerintem az időleges.

2013. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy jó szakmunka többet ér mint egy egyetemi végzettség elárulom. Ismerek olyat, aki vízvezeték szerelőként, havi 800.000ft megkeres ^_^
2013. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5: ez a kérdés nem az anyagiakról szól.
2013. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondd neki, h "nyugi, túl jól nézel ki ahhoz, h elhagyjalak"! Mert ez az igazság.
2013. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Kösz... Valószínű, hogy csak a teste miatt vagyok vele. Az meg se fordult a fejedben, hogy szeretem?

2013. aug. 2. 13:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak a kérdést olvastam el, maga a leírás nem érdekelt.
2013. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 Szereted, de a kinézete miatt, mivel nőből vagy.
2013. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!