Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezelnétek egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelnétek egy ilyen szituációt férfiasan, dominánsan, féltékenység nélkül?

Figyelt kérdés

Együtt vagyok a barátnőmmel, együtt élünk. Én mérnök vagyok, már főállásban dolgozom, ő színésznőnek tanul (egyetemista, színművészetis). Nagyon szeretem, ám az átlagnál sokkal közvetlenebb az emberekkel, beleértve a fiúkat, kiáradó szeretettel és lelkesedéssel áll mindenkihez - többek között pont ezt imádom benne. Egyik nap épp egy, a szaktársaival együtt töltött közös alkalomról jön meg, kézenfogva egy sráccal, akivel nagyon jól érzi magát. Művészeknél sok ilyen szituáció előáll, mert szerepjátszás közben ösztönösen is közelebb kerülnek egymáshoz. A kérdésem az, hogyan kezeljek egy ilyen szituációt úgy, hogy nem feltételezek semmit köztük, mellőzöm a féltékenységet, de mégis férfihoz méltóan, dominánsan viselkedjek és kifejezzem, hogy a helyzet magaslatán vagyok?


Tehát a szituban résztvevők: a barátnőm, a másik srác és én



2013. aug. 30. 02:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Hát pedig akár menyire nem akarod, de ebbe a kapcsolatban már 3-an vagytok.
2013. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én mérnök vagyok és soha nem járnék művész lélekkel, egyszerűen két lábbal a föld felett járnak. Azt hiszik, hogy mindenhez értenek, elviselhetetlenek. Szituációról annyit, hogy nem minden helyzetben kell az intelligens megbeszélem stílust alkalmazni. Ha befenyíted, úgyis meghunyászkodik .
2013. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

nekem a 20-as válasz nagyon tetszett.

valami hasonló "vicces" megjegyzést tennék én is.

Vagy egy ilyen 3as randi alkalmával megmelíteném viccesen, h szerencsétek h nem vagyok féltékeny típus mert ha az lennék akkor...(találj ki valami frappánsat ide)


ugyanakkor hajlok arra is hogy te csak a díszfasz vagy a képletben, (mert te vagy a stabilegzisztencia), de egyébként én sem jósolok nagy jövőt nektek, mert az előbb utóbb előkerül majd a "te olyan földhözragadt vagy, te nem értesz engem"

2013. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Nikol.T. ***** válasza:
100%

Na! A sok "durrbele" válasz mellett (amilyen szituációkat nyilván - épp a kérdésed okán - szeretnél elkerülni), úgy látom kaptál pár nagyon értékes és kézenfekvő tanácsot is. A 16-os és a 17-es, valamint a Menta34 által írt válaszokat mindenképp megszívlelendőnek gondolom, ill. javaslom! Mondom ezt úgy, mint egy 34 éves zeneszerző, aki immár 12 éve újságíró az országos média különböző berkeiben, vagyis a művészvilágot és a benne élők hozzáállását első kézből "van szerencsém" ismerni.

Vagyis ELSŐ FELVONÁSKÉNT a következő hasonló szituációban első sorban javaslom a Menta34 által írt "viccesen-beszólós" megjegyzések valamelyikét, vagy - a nyomaték kedvéért - akár spontán felsorolását (ekkor, ha nem reagálnak, akkor kaka van a nadrágban, ha pedig igen, akkor az valamilyen magyarázkodás lesz, és legközelebb a szitut már nem engedik meg maguknak!). Majd - MÁSODIK FELVONÁSKÉNT - a barátnődtől négyszemközt kérdezd meg, ő hogy érezné magát, ha téged találna hasonló helyzetben az "akármilyen Katinkával" (és ide jöjjön egy női kollégád vagy barátod neve, akit lehetőleg ő is ismer!).

Ugyanakkor itt folytatásként szinte borítékolom, hogy a barátnőd reakciója erre az lesz, hogy őt nem zavarná, mert tudja, hogy te nem vagy "olyan", és a "Katinkát" is ismeri, így hogy is gondolhatna rosszra, miért lenne baj, ha megfogod a kezét, mit butáskodsz.

Ezután viszont add meg neki az élményt - HARMADIK FELVONÁS! Vagyis, ha te a választott kolléganővel vagy baráttal (nővel) nem is vagytok "kézenfogós viszonyban" (hogy is lennétek, hiszen nem az a normális), akkor előzőleg beszéld meg vele az apropót és a terveid, ill. nyugodtan kérd meg, hogy asszisztáljon! A lényeg, hogy a barátnőd kapja vissza ugyanazt az élményt! Sajnos, a nyomaték érdekében, hogy a barátnődnek ilyet akkor se jusson eszébe csinálni, amikor nem látod (különben csak azt érnéd el, hogy ELŐTTED nem fogja csinálni), a biztos eredményért nagyjából elkerülhetetlen, hogy visszaadd neki az szituációt. Ha szeret annyira, hogy hosszútávon akarjon téged, akkor egy "spontán" kézfogás, "spontán" derék átkarolás vagy -váll átfogás még akkor is elő kell hogy hozza belőle a "zöldszeműt", ha eredendően tudja, hogy te nem vagy "olyan", és a "Katinka" sem. Ugyanakkor a leendő "partner" kiválasztásánál nem árt, ha a hölgy nem néz ki rosszul, ill. az sem árt, ha ő (a barátnőd) nem ismeri túl jól az illetőt. (Ha jól sejtem te se ismerted túl jól a srácot, akivel ő kézen fogva andalgott.) Akárhogy is, harmadik felvonásként valóban érdemes lenne ezzel a spontánnak tűnő "bosszú-hadjárattal" lezárni a sztorit, hogy folytatásként ne azt érd el, hogy a barátnőd a továbbiakban is ugyanígy fog viselkedni, csak már majd vigyázni fog rá, hogy te ne lásd.

Sok sikert!

Ui.: Őszintén szólva, most már majd kíváncsi lennék a folytatásra, hogyan sikerül(t) megoldani a helyzetet. :)

2013. aug. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 z. f. válasza:

színészkedj egy kicsit.

ebben a helyzetben azt mondtam volna; "na ez elég szarul jött ki, mert én meg pont most megyek be (városba, stb)..." és elmész otthonról. ha nem megy utánad, akkor vége, ha utánad megy, akkor minden hiszti és sértődés nélkül elmondhatsz bármit amit szeretnél, és tényleg el is mehetsz otthonról nélküle, majd elgondolkozik...

2013. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek. Ez a leghülyébb szituáció, amit férfinak kívánhatok. Én biztos, hogy beszélnék a nővel. Mondd meg neki, hogy bízol benne, nem vagy féltékeny, csak nagyon kellemetlen neked ezt nézni. (ilyenkor lehetne mondani, amit már előttem is mondtak, hogy megkérdezed, hogy neki hogy esne) Ha értelmes a barátnőd és szeret, akkor megérti. Ha a másik féllel beszélsz és a férfi nem barátságból csinálja ezeket, akkor kb. a nőt a kezébe lökted. Mert első dolga lesz elmondani a nőnek, aki ki fog akadni, hogy nem neki mondtad, meg amúgy is mit képzelsz.

Az lehet még, hogy hagyod az egészet a fenébe (ami nyilvánvaló hülyeség szerintem). A másik lehetőség, hogy szakítasz, ami megint nem a legjobb dolog.

Szóval beszélj a nővel és normális módon és magyarázd el neki az egész szituációt, ha nem érti meg, akkor kell egy kicsit bekeményíteni.

2013. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

22-nek: Én is igen-igen művészlélek vagyok, mindig is az voltam. Voltak is ebből problémáim DE sosem párkapcsolat terén! Még sosem kaptam ezt meg, hogy emiatt ne lennék megbízható vagy csapongó, akármi.... elég rossz lehet neked, ha így általánosítasz!

Más szempontból megértelek: ha valaki művészlélek, azt csak egy másik művészlélek értheti meg. :)

2013. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem vagyok művész, de nő vagyok, és ha van barátom akkor SOHA nem sétálgatok másik pasival kézen fogva. Pont. Kit érdekel, hogy művész-e vagy sem?

A passzív-agresszív megoldási módokat ("visszaadni" a szitut ismerős csajjal) mellőzném. Szerintem inkább viselkedj felnőtt emberként.Négyszemközti beszélgetést esetleg meg lehet próbálni a köv. témákkal:

- "Neked hogy esne ha én csinálnám ezt?"

- "Láttál-e már csak barát lányt és fiút kézenfogva sétálni? Ugye nem?"

- Ha ezek nem vezetnek eredményre "Akkor egyszerűen csak megkérlek, hogy többet ne tedd, pusztán mert a pasid vagyok és erre kérlek, és (remélhetőleg) fontos vagyok."

Amúgy meg ha valaki ezt magától nem vágja, az szerintem régen rossz. Legközelebb majd lesmárolja a srácot mert művészkörökben az így szokás?

Ja, és sajnos nem vagy a helyzet magaslatán. Lehet hogy ez nem a Te hibád, lehet hogy a csaj rendesen elkapott és nagyon belezúgtál és úgy rángat ahogy akar, de amíg azon filózol hogyan lehetne ütközés nélkül megúszni a dolgot, addig asszem nem az a legnagyobb gondod, hogy a a csajod másik pasi kezét fogdossa. (Sajna simán lehet hogy nem csak a kezét.)

2013. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 z. f. válasza:
Na mit tettél végül? Hogy all a helyzet?
2013. szept. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!