Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme a távkapcsolatnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme a távkapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyzettel állok elétek, ami a távkapcsolatról szól. Szóval kb 1 vagy másfél hete játszok neten a szokásos játékon, és valahogy szimpatikus volt a lány. Elkezdtem vele beszélgetni, és elkértem a skype-ját, és küldött magáról képet, úgyhogy én is neki. El sem tudjátok képzelni mennyire gyönyörű. Elöször csak azt írta hogy szép vagyok, és utána a szememet kezdte dícsérgetni hogy mennyire tetszik neki meg minden, és késöbb vallotta be hogy szerinte helyes vagyok és hogy tetszem neki. És azóta folyton beszélgetünk és hát már azt is megbeszéltük hogy talizunk de azt még nem tudjuk hogy mikor. És most jön a lényeg. Én Székesfehérvár mellett lakom, de ő viszont Győri. És körülbelül 2 óra busszal (forgalomtól függ) és nem tudunk naponta találkozni emiatt. És a barátaim is kérdezgetik, hogy miért nem olyan keresek aki közel is van és naponta láthatom. És mindegyik barátomnak ugyan azt a választ adtam, hogy itt a közelbe is vannak szép és aranyos lányok, de vagy nem jönnének össze velem vagy én velük. És érdekes mert már nem egy lánnyal voltam pont ugyan így. Csak annyi külömbséggel hogy nekik nem tetszettem annyira mint most ennek a lánynak. És a kérdésem viszont az, hogy van értelme a távkapcsolatnak? Végre van egy lány akinek tetszem és össze szeretne velem jönni :) Aminek nagyon örülök. Leginkább olyan emberek véleményére vagyok kiváncsi legyen lány vagy fiú akinek van/volt távkapcsolata és hogy hogy ment, meg ha nem túl bizalmas és személyes akkor miért ment tönkre. A válaszotokat elöre is köszönöm.
2013. okt. 5. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van.
2013. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ja és én 17 vagyok ő pedig 15
2013. okt. 5. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:

nézd ezt nektek kell érezni.

vannak akik élből elutasítják az ilyen kapcsolatot,pedig ha mindkét fél elég elkötelezett akkor működhet de ezt nektek kell érezni,mindenesetre nem egy leküzdhetetlen távolság

2013. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Volt benne részem, sőt csak ebben... Nekem soha nem sikerült a közelben megismerni valakit.

Szerintem ha meg tudjátok oldani a találkozásokat, mondjuk hétvégéken, akkor nem lesz gond. Addig legalább egy kicsit elkezdtek hiányozni egymásnak. :D

2013. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen van.Ha erősek vagytok,kitartotok egymást mellett és megbíztok a másikban.Nem kattogni,morfondírozni dolgokon.

Nálam visszaütött,mert ő visszaélt a távolsággal,és helyi nőkkel feküdt le.Vagy azért,mert a távolságra fogta,vagy veszekedésre.De lépni nem lépett,hogy összeköltözés legyen belőle.Ahogyan telt az idő,egyre nehezebb lett.

Nektek sok sikert kívánok,ha úgy döntötök,hogy megpróbáljátok!

2013. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Van.

Egy kapcsolat milyensége és erőssége nem attól függ, hogy mennyire laktok egymástól.

2013. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nincs!(ki tudja h mit művel a hátad mögött)
2013. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

utolsó neked meg annyit hogy ne rögtön a rossz oldalát nézd a dolognak. én is pont ezért tettem fel ezt a kérdést :)

2013. okt. 5. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Értelme az van, csak a távkapcsolat nyűgös dolog és nem mindenkinél működik. A Heteske-féle pesszimistáknál pl. egyáltalán nem. Nagyon kell tudni bízni a másikban, ami megint nem mindenkinek megy. Jól kell tudni kommunikálni, mert írásban, non-verbális kommunikáció nélkül, könnyen félre lehet érteni a másikat és gondolom videochatelni nem mindig tudtok. Nekem az is fontos, hogy ha találkozunk, ne csak otthon üljünk, hanem szervezzünk valami programot (akár üljünk be valahova kávézni, vagy nézzük meg az adventi vásárt vagy sétáljunk a parkban), hogy legyen valami közös élményünk. Arra is érdemes figyelni, hogy ne folyton a net előtt lógjatok, ne menjen rá a szerelmetekre a hobbitok, vagy a baráti kapcsolataitok.


Az első távkapcsolatomnál én szakítottam, amikor jobban megismertem a srácot, rájöttem, hogy nem hozzám való. De a távlati céljainkkal is gubanc volt: én az ország másik végébe mentem egyetemre és totál máshol képzeltem el az életemet, mint ő (a későbbiekben a "feladtam az álmaimat miattad!" nagyon jó veszekedés téma :P)


A második távkapcsolatommal az volt a baj, hogy a pasas éjt nappallá téve dolgozik - ha nem láttam volna a saját szemeimmel, nem hiszem el. Szóval ennek a kommunikációnk látta a kárát és néha nagyon nehéz volt elhinni, hogy nem elfelejtett vagy megcsalt, hanem azért nem keres, mert egyszerűen nem tud. Na, ezzel az alakkal fogok összeköltözni még az idén.

2013. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én még hozzátenném azt is,hogy nagyon nagyon sokat beszélni sem jó,mert teljesen félre lehet érteni a másikat.Ezt tapasztalom.Mi sokat írunk egymásnak,és ebből sok veszekedés volt már,mert félre lett értve a hangsúly.

De akkor is a bizalom és kitartás a legfontosabb.Ha ezek nincsenek meg,nem is érdemes folytatni.

2013. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!