Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A leszbikus üzlettársam megkért, hogy legyek a gyermeke apja. Ti mit éreznétek a kedvesem helyében?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Nekem már van egy fiam, és egy szép kedvesem akiket nagyon szeretek.

Az üzlettársammal 10 éves korom óta ismerjük egymást, és mindig az egyik legjobb barátom volt.

Ő világéletében tudta magáról, hogy leszbikus, és én is tudtam róla, illetve nyíltan vállalta a világ előtt is. Évek óta van egy kapcsolata, ahol most eljutottak addig a pontig, hogy gyereket szeretnének. Megbeszélték, és szeretnék, ha én lennék a donor.


Persze a gyerekkel én is tartanám a kapcsolatot, mert ismerem magam, és tudom mit jelent számomra a fiam. Boldog volnék én is, ha ez így működhetne. Anyagiak a helyzetben nem érdekesek, mert mindketten nagyon jól állunk, és ez amúgy is egy 25 éves bizalmi viszony. A kedvesem így is megszokta, hogy költünk egymásra az üzlettársammal. Az üzlettársamra soha sem volt féltékeny. Ők ketten is viszonylag jóban vannak, néha elmennek együtt vásárolni, de ezt nem tudom pontosan megítélni, mert a kedvesemnek nincsenek abban az értelemben barátai mint nekem. Az én barátaimmal, vagy a barátaim családjával szoktunk csak programokat szervezni, ő nem nagyon barátkozik senkivel, mert otthonülő és kicsit depresszív alkat. Viszont nem tudom ez a gyerek téma mennyire kavarná fel a lelkét. Általában mindent megbeszélünk, és nyugodtan szépen élünk, csak nem akarom, hogy könnyelműen igent mondjon azért mert én szeretném. (féltékeny nem volna, de csüng a szeretettemen) Utána látnia kéne azt, ahogy én heti szinten többször foglalkozom a gyerekkel. Bennem nagyon erős még egy gyerek után a vágy, de a kedvesem már nem szeretne még egy gyermeket.


Szerintetek mennyire tudja megítélni azt, hogy mit fog érezni, ha beleegyezik ?

Illetve ti mit éreznétek a kedvesem helyében?



2013. okt. 19. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a te párod hogy fog érezni, de elmondom, én hogy éreznék:

Rögtön tisztázom, nem azért, mert leszbikusról van szó, mert ha valaki, hát én aztán elfogadom a másságot, és azt is, hogy gyermeket vállalnak. Teljesen jó dolognak tartom meg minden!

De annak nem örülnék nőként, hogy a páromnak egy másik nőtől lesz gyereke, mindegy, hogy donor csak, mégis egy olyan nőről van szó, akit ismerek. Oké, hogy te ezt tudnád kezelni, és minden tiszteletem a tiéd, hogy vállalod. De én a párod helyében nem örülnék ennek. Saját gyermeket akarnék, de azt nehezen viselném el, hogy a család egyik barátjának a páromtól legyen egy gyereke. Én biztos nem adnám rá áldásomat.

Elég aggasztó az, hogy te tulajdonképpen saját gyerekre vágysz, viszont tudomásul kéne venned, ez a gyerek, aki megszületne, nem a tiéd lenne, hiába vagy biológiailag az apja. Neki két szülője lenne, az üzlettársad és a párja. Ők sem gyakorolhatnák kellőképpen a szülői feladataikat, ha te lennél a harmadik szülő. Szerintem jobban járnának egy idegen donorral, mert ebből később gond is lehet.

Pl. mi lesz, ha te később igényt tartasz a gyerekedre? A magyar törvények szerint neked több jogod lenne hozzá, mint az üzlettársad párjának, mert ő nőként nem fogadhatná örökbe a szintén nő párjának a gyermekét, jogilag nem lenne szülő.

Szó mi szó, kusza egy helyzet lehet ebből, én nem vállalnám sem a párod, sem a te helyedben, de végső soron neked kell tudnod.

2013. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te most nézted a kés/alatt-ot?


Mert én is.


Gyanús nekem ez a kérdés.

2013. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hagyjad, szombat délután van és unatkozik ezért hüyle kérdéseket tesz fel a gykán.
2013. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát már megbocsáss, de ez az én világnézetembe nem fér bele. Szerintem ha nekem van egy párom, akkor mástól ne legyen gyereke a kapcsolatunk alatt. Semmilyen formában. Kb. ennyi a lényeg. Szerintem az is eléggé bunkóság, hogy te ezt megtennéd. Szerintem egy leszbikus nő ne más kapcsolatába akarjon belerondítani, neki is lehetne ennyi esze....
2013. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát én nagyon nem örülnék neki a párod helyében, többé nem tudnék úgy nézni rá, mint azelőtt, még akkor sem, ha megértem a helyzetet. Nem tudom, miért nem tudnak örökbe fogadni, vagy ha annyira ki szeretné hordani, akkor idegen spermiummal.
2013. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én (F 30) ott helyben nemet mondtam volna. Valamilyen szinten számára megalázónak és megcsalásnak érezném, ha bárki más tőlem gyereket szülne.
2013. okt. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamu. Ha valóban a legjobb barátod, előbb úgy említetted volna, nem mint üzlettársadat. Jó sztori, de a te esetedben ez kamu.
2013. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szakítanék, ha a párom ilyet tenne.
2013. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akinek ennyire rendben van az élete, az nem ezen a proli oldalon kérdez.
2013. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hadd legyen az ő felelőssége, hogy mire mond igent. Engem szerintem annyira kavarna fel, mintha pl. elvált apukaként ismertelek volna meg.
2013. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!