Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi beszélgetés várható el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi beszélgetés várható el egy kapcsolatban? Én itt élem ki kommunikációs ambícióimat, s ez eléggé kezd aggasztani. Nem felszínes beszélgetésre gondolok.

Figyelt kérdés

Nemrég találtam ezt az oldalt, és rávilágított nálunk egy régóta szóba nem került problémára. Arra, hogy képtelen vagyok kommunikálni a férjemmel. Azon kapom magam, hogy esténként nem vágyom sem őrá, sem olvasni, sem TV-zni, hanem beülök a gép elé, és lelkesen olvasgatom a kérdéseket, néha válaszolgatok.

Megijeszt a dolog, mert nem szoktam "függővé" válni semmilyen téren. De most már nagyon kiéhezve érzem magam ilyen téren. Itthon vagyok két pici gyerekkel, s férjemmel alig tudok beszélgetni. Dolgozik, fáradt, s ha mégis alkalom nyílik rá, az főleg az ő munkahelyi gondjai, kollégái, barátairól szól. Esetleg néha-néha a saját építkezésünkről, amit egyébként 98%-ban én intézek. Attól félek, el fogunk hidegülni egymástól. Most sem tűnik fel neki, mint ahogyan egyik éjszaka sem, hogy 2 órája itt ülök, ő fent nézi a TV-t. Mégcsak nem is kérdezi meg, hogy mit csinálok. Akár flörtölgethetnék is valakivel. Szerintetek ez normális? Lehet, hogy nem szeret már? Ha néha rászedem magam, és megkérdezem, miért nem beszélgetünk, miért nem vagyunk többet kettesben, akkor az a válasz, hogy neki épp elég a munkahelyi kommunikáció. Itthon pihenni akar. Én viszont egyre frusztráltabb leszek. Egy ideig-óráig jó ez az oldal pótolni ezt az igényemet. De őszintén, így kell működnie egy pár éves házasságnak? Vagy csak unatkozó háziasszony vagyok (ami egyébként nem igaz, 3 gyerekkel, építkezéssel, háztartással...stb)? Ti hogy vagytok ezzel? Nem lesz ebből előbb-utóbb teljes eltávolodás? Hogy lehet ezen változtatni?


2009. nov. 12. 23:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A férjed hétvégén is dolgozik? Ha esetleg akkor szabadnapos,kérd meg a nagyszülőket,hogy vigyázzanak a gyerekekre és szervezz kettesben programot. Csak úgy lehet felrázni egy kapcsolatot,ha izgalmat viszünk bele.Közös élményeket.Az este pedig végződhet fantáziadús szexxel,valami újítással,amit eddig nem próbáltatok.Hétközben is jó lesz visszaemlékezni ezekre és esetleg várni a következő hétvégét.Nektek is jár,hogy kettesben legyetek,egész héten szülők vagytok,a férjednek a munkahelyén is meg kell felelni,legyen kikapcsolódás nektek is.Most pedig szerintem kapcsold ki a gépet,készíts valami finom desszertet,fagyit vagy bármit,vidd fel a férjednek a szobába,ülj le mellé,bújj oda.Meg lesz lepve,de szex nélküli közelség is kell,az olyan meghitt.

Csak egy apró kérdés.2 vagy 3 gyereketek van,mert elöbb 2-t aztán 3-at írtál.

2009. nov. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Most én is rá vagyok kattanva a gyak. kér.-ekre:)

Itthon vagyok szabadságon, különösen nagy dolgom nincs, azzal telik a napom h felkelek,elmegyek edzeni vagy futni, aztán filmezek meg nyomatom a playstation-t, este meg kimegyek aztán iszogatok aztán meg rámászok a csajokraXD

de ma meg már tegnap este se mentem sehová mert elég volt egy hétig részegeskedni:P

2009. nov. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Két kicsi, akikkel itthon vagyok és egy nagyobbacska, aki iskolás.


Jó a javaslatod, de egyszer-kétszer már megbukott 1-1 ilyen próbálkozásom. Elutasított, igaz nem nagyon gorombán, de azért nem esett jól. Persze, azért nem mindig.

Egyébként sokat dolgozik igen, sőt sokat utazik is. Sok-sok napot nem tölt itthon, a hétköznap és a hétvége összefolyik nálunk, sajnos. Olyan, mintha két külön életet élnénk egymás mellett pl. társbérlőként. Néha szexelünk, talán ennyi a közös pont.... :-(


Eljutottam oda, hogy most már én sem tudom eldönteni, hogy én fordulok el tőle, vagy ő éntőlem. Pedig szeretem őt. De beszürkült az egész.

De igazad lehet abban, hogy fel kell dobni a házasságot! Félek, ennek nem lesz jó vége. Iszonyatosan hiányzik, hogy beszélgethessek számomra fontos dolgokról, s leginkább közös dolgainkról, kapcsolatunkról. De őt minden ilyesmi fárasztja csak. :-(

2009. nov. 12. 23:53
 4/23 A kérdező kommentje:

Ráadásul az a szomorú az egészben, hogy azon kapom magam, hogy kettőnkkel kapcsolatos dolgokat, régi eseményeket, stb. irkálok le különböző kérdésekre válaszként (amik egyébként általában hasznosnak bizonyulnak...), tulképpen kiadva magunkat, még akkor is, ha ez névtelenül zajlik.

Olyan, mintha elárulnám őt. Annyi minden megbeszélnivalónk lenne, de minden bennem marad.

2009. nov. 13. 00:00
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tokeletesen megertem a problematokat mert nalunk is elkezdodott ugyanez, de az en felesegem eleg hatarozottan lepett fel. A ferjed lehet hogy depis...en azt hiszem azert voltam olyan. Nagyon hosszan irhatnek...de szerintem neked kell hatarozottan fellepni es megtudni hogy miert nem akar beszelgetni. A faradtsag az sokszor jo indok, es talan igaz is, de nem lehet az hogy honapokig olyan faradt. Lehet hogy kettesben kellene egy par napot valahol eltolteni.
2009. nov. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Magadról már elmondtál csomó mindent. Róla tudsz valamit? Nem mintha érdekelne, de ha tudnál alap dolgokat róla, akkor értenéd, miért elutasító. Esélytelen, hogy valahogy ne közölje lépten-nyomon. Persze a "kommunikatív", valójában igen narcisztikus élete párja épp másfele néz, vagy új mondatba kezd idejekorán. Nem gond ez, sőt, egyenesen divat már.
2009. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

01:22-estől kérdezném idézve:

"Magadról már elmondtál csomó mindent. Róla tudsz valamit? Nem mintha érdekelne, de ha tudnál alap dolgokat róla, akkor értenéd, miért elutasító. Esélytelen, hogy valahogy ne közölje lépten-nyomon."


Mit értesz alapdolog alatt?

Egyébként abban igazad van, hogy ad azért magáról infókat, de az csak annyiban téma, amíg elmondja. Ritkán jutunk odáig, hogy meghallgatja a véleményemet róla. Vagy ha mégis előfordul, akkor az marad válasz további nélkül.

Tudod, én inkább attól félek, hogy éppen ezzel a "nem vagy csak alig kommunikálással" kommunikál nekem valamit..... s igen rosszak az érzéseim... :-(


"Persze a "kommunikatív", valójában igen narcisztikus élete párja épp másfele néz, vagy új mondatba kezd idejekorán. Nem gond ez, sőt, egyenesen divat már."


Nem teljesen egyértelmű számomra: ezt rám értetted? Csak, hogy értsem: ezzel azt akartad mondani, hogy amikor éppen mondana valamit, akkor tulképpen meg sem hallgatom, csak fújom a magamét, és ezáltal elment a kedve a beszélgetéstől?

Nos, ezt a hátrafordítósdit ő csinálja velem....., s már én vagyok úgy, hogy inkább fel sem megyek mellé, mert rögtön hárít vagy kimegy a szobából. Többet láttam a hátát az utóbbi időben, mint bármely más testrészét.


De lehet, hogy igazad van és egyszerűen csak el kell gondolkoznom, mit csinálok rosszul. El is gondolkozom sokat ezen, s pláne megbeszélem magammal a dolgokat... jobb híján. Lehet, hogy azt gondolja, rá akarom erőltetni saját véleményemet, nem tudom, valójában igyekszem erre figyelni. Másnál ez nem volt probléma. Valójában nem értem a helyzetet.

Félek, máshol éli ki ezt az igényét. Vagy egyszerűen nem vesz komolyan, hogy nem érdekli az én véleményem és a közös dolgaink.

Szóval komolyan aggódom, hogy ez már az elhidegülés első jelei közé tartozik. Szeretném, ha nem így lenne.

2009. nov. 13. 07:34
 8/23 A kérdező kommentje:

01:20-ashoz


Lehet, hogy depis, de nem tudom. Hogy lehetne ezt kideríteni?

2009. nov. 13. 07:36
 9/23 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés. Az én házasságomnak ami így zajlott, beszélgetés nélkül, már vége, elváltunk. Érdekes hogy amikor eldöntöttem hogy elválok akkor felélénkült a kommunikáció köztünk. De már késő volt.

Ne tartsd vissza magad, mert ha így marad minden akkor tuti szétmentek, vagy megcsaljátok egymást, vagy csak simán megsavanyodtok egymás mellett. Nekem az ütött szöget a fejemben, hogy te viszed az építkezést 98%ban. Lehet hogy ez neki gond. Bár kényelmes neki de nem érzi hogy ő is kell a sztorihoz hisz te mindent olyan ügyesen intézel. Saját tapasztalat ez is. mindent én intézek, látszólag ez kényelmes a páromnak, megis inkább kizárom őt ezzel a közös dologból. Talán túl határozott vagy, sokmindenben ismerek magamra abból amit leírtál. Nem könnyű a szitu, de szerintem még menthető. Próbálkozni kell, ne hagyd annyiban ha nem akar beszélgetni. Ha kell provokáld! Nem kellemes, de lehet hogy csak kiböki hogy mi a baja. Esetleg vázold hogy ennek nem lesz jó vége, és hátha elgondolkodik hogy nem szeretne elveszíteni. Bátor dolog lenne az is ha megmutatnád ezt a kérdést amit ide feltettél. Gondolkozzon el. Drasztikus, de ilyenkor nem lehet nyuszimusziskodni, mert könnyen a bíróságon találjátok magatokat válóper közben ha nem küzdötök oroszlánként egymásért. Márcsak a gyerekek miatt is meg kell próbálni! Sok sikert!

2009. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem hangzik túl jól.

Szerintem két lehetőség van,

a) tényleg kicsit életunt, semmi se tetszik neki, nem erre számított, túl sok a meló... ezért nem akar veled se beszélgetni.


b) van valakije, sajnos ez sem lehetetlen, különösen, hogy ennyit van távol.


Arra, hogy beszélgetési igényed van, normális. Valószínű az is, hogy neked sokkal több "beszélhetnéked" mint a férjednek, ezért ezt nem vele kell megoldanod. Akár ez az oldal is megfelelő, akár egy barátnő, telefonon (vezetékesen nem olyan drága) vagy skypon keress szintén otthon lévő kismamákat, akik szívesen beszélgetnek. Vannak ilyen klubok is, ahol meg lehet ismerkedni, és aztán otthonról tartod a kapcsolatot velük. Ne a férjedet eröltesd.


Azt hogy a férjed szeret-e még téged, nem tudom. Biztos szeret mint családtagot, de hogy mint társat, azt nem lehet tudni. Én akkor lettem bizonytalan ebben, amikor azt írtad, hogy mindig hátat fordít neked.


Talán meg lehet próbálni, hogy teljesen beszélgetés nélkül legyél vele. Ne érezze, hogy eröltetnéd a beszélgetést, vagy hogy neheztelsz rá, amiért nem akar veled beszélgetni. Szóval teljesen hagyd békén. Talán előbb utóbb ő akar majd beszélni.

csak az a gyanús, hogy mivel eleve sokat nincs otthon, vidéken dolgozik vagy akrámi, ahogy írtad, akkor ezek az alkalmak elegek kellenének hogy legyenek neki a kikapcsolódásra, érted hogy maga lehet. Szóval ezért furcsa ez a dolog.

Vagy lehet hogy az a baja, hogy úgy érzi nem keres eleget, vagy nem érzi sikeresnek magát úgy általában.


De nem hiszem hogy te lennél a hibás. Igyekezz jól érezni magad mással, mármint úgy értem barátnővel :) ne foglalkozz a férjeddel. Legyél vele kedves, de ennyi. Esetleg megkérhetnéd erre-arra, hogy milyen feladatokat csináljon meg helyetted.


Azt tartsd szem előtt, hogy akármi baja van, te nem tudod helyette megoldani. És arra se tudod erőszakolni, hogy mondja el neked. Lehet hogy nem is tudja mi baja van ő se. Amit tehetsz az az, hogy békén hagyod, és tőle függetlenül érzed jól magad. Ha látja, hogy téged nem frusztrál az ő viselkedése, és nem haragszolrá azért, amiért nem tökéletes társad, akkor legalább ennyivel megkönnyíted a helyzetét. Előbb utóbb kimászik a gödörből. Persze ez csak akkor áll, ha nem egy másik nő áll a háttérben. De reméljük hogy nem így van.


30/N

2009. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!