Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi beszélgetés várható el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi beszélgetés várható el egy kapcsolatban? Én itt élem ki kommunikációs ambícióimat, s ez eléggé kezd aggasztani. Nem felszínes beszélgetésre gondolok.

Figyelt kérdés

Nemrég találtam ezt az oldalt, és rávilágított nálunk egy régóta szóba nem került problémára. Arra, hogy képtelen vagyok kommunikálni a férjemmel. Azon kapom magam, hogy esténként nem vágyom sem őrá, sem olvasni, sem TV-zni, hanem beülök a gép elé, és lelkesen olvasgatom a kérdéseket, néha válaszolgatok.

Megijeszt a dolog, mert nem szoktam "függővé" válni semmilyen téren. De most már nagyon kiéhezve érzem magam ilyen téren. Itthon vagyok két pici gyerekkel, s férjemmel alig tudok beszélgetni. Dolgozik, fáradt, s ha mégis alkalom nyílik rá, az főleg az ő munkahelyi gondjai, kollégái, barátairól szól. Esetleg néha-néha a saját építkezésünkről, amit egyébként 98%-ban én intézek. Attól félek, el fogunk hidegülni egymástól. Most sem tűnik fel neki, mint ahogyan egyik éjszaka sem, hogy 2 órája itt ülök, ő fent nézi a TV-t. Mégcsak nem is kérdezi meg, hogy mit csinálok. Akár flörtölgethetnék is valakivel. Szerintetek ez normális? Lehet, hogy nem szeret már? Ha néha rászedem magam, és megkérdezem, miért nem beszélgetünk, miért nem vagyunk többet kettesben, akkor az a válasz, hogy neki épp elég a munkahelyi kommunikáció. Itthon pihenni akar. Én viszont egyre frusztráltabb leszek. Egy ideig-óráig jó ez az oldal pótolni ezt az igényemet. De őszintén, így kell működnie egy pár éves házasságnak? Vagy csak unatkozó háziasszony vagyok (ami egyébként nem igaz, 3 gyerekkel, építkezéssel, háztartással...stb)? Ti hogy vagytok ezzel? Nem lesz ebből előbb-utóbb teljes eltávolodás? Hogy lehet ezen változtatni?


2009. nov. 12. 23:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Végig egy vastagon empatikus szemszögből, nagy tisztelettel és szeretettel esélyes, hogy van is értelme levelet írni. Egyébként pedig inkább arra van sok esély, hogy menekülőútnak és emellett az egód zsémbelés-hadjáratának lesz kiötölve az a levél, és be lehet zsebelni érte jó esetben egy-két kellemetlen reakciót, rossz esetben a régi helyzet teljes fixálódását. Tehát mintha te lennél ő, és a jó éned (angyalka a vállon) akarná meggyőzni a nem annyira jót. Ahogy ténylegesen is van ez most.
2009. nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Már egy ideje van egy olyan érzésem, kedves 09:09-es, hogy te inkább magadról írsz...


Bár miért is zárnám ki, hogy van bennünk közös, de azért felfedezni vélek jó pár hasznos különbséget is. De ne szívd mellre te sem! Értékelem, hogy próbálsz rávilágítani valamire!

2009. nov. 19. 14:23
 23/23 anonim ***** válasza:
Nos,hogy álltok azóta? Én most írok először,végigolvastam az összes választ. Nálunk is hasonló vagy hasonló volt a szitu,ezért természetesen érdekel mi lett veled/veletek?
2010. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!