Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi beszélgetés várható el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi beszélgetés várható el egy kapcsolatban? Én itt élem ki kommunikációs ambícióimat, s ez eléggé kezd aggasztani. Nem felszínes beszélgetésre gondolok.

Figyelt kérdés

Nemrég találtam ezt az oldalt, és rávilágított nálunk egy régóta szóba nem került problémára. Arra, hogy képtelen vagyok kommunikálni a férjemmel. Azon kapom magam, hogy esténként nem vágyom sem őrá, sem olvasni, sem TV-zni, hanem beülök a gép elé, és lelkesen olvasgatom a kérdéseket, néha válaszolgatok.

Megijeszt a dolog, mert nem szoktam "függővé" válni semmilyen téren. De most már nagyon kiéhezve érzem magam ilyen téren. Itthon vagyok két pici gyerekkel, s férjemmel alig tudok beszélgetni. Dolgozik, fáradt, s ha mégis alkalom nyílik rá, az főleg az ő munkahelyi gondjai, kollégái, barátairól szól. Esetleg néha-néha a saját építkezésünkről, amit egyébként 98%-ban én intézek. Attól félek, el fogunk hidegülni egymástól. Most sem tűnik fel neki, mint ahogyan egyik éjszaka sem, hogy 2 órája itt ülök, ő fent nézi a TV-t. Mégcsak nem is kérdezi meg, hogy mit csinálok. Akár flörtölgethetnék is valakivel. Szerintetek ez normális? Lehet, hogy nem szeret már? Ha néha rászedem magam, és megkérdezem, miért nem beszélgetünk, miért nem vagyunk többet kettesben, akkor az a válasz, hogy neki épp elég a munkahelyi kommunikáció. Itthon pihenni akar. Én viszont egyre frusztráltabb leszek. Egy ideig-óráig jó ez az oldal pótolni ezt az igényemet. De őszintén, így kell működnie egy pár éves házasságnak? Vagy csak unatkozó háziasszony vagyok (ami egyébként nem igaz, 3 gyerekkel, építkezéssel, háztartással...stb)? Ti hogy vagytok ezzel? Nem lesz ebből előbb-utóbb teljes eltávolodás? Hogy lehet ezen változtatni?


2009. nov. 12. 23:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Hm, igen, tény hogy van bennem határozottság elég, de tisztában vagyok vele, igyekszem kordában tartani. Az építkezést pedig (tekintettel a GYED-em jelenleg nem túl szemérmes összegére) per pillanat ő állja anyagilag. Így is egyeztünk meg, hogy ő megteremti rá a pénzt, s ami belefér, azt kihozzuk belőle, én pedig rendezem az itthoni dolgokat mindenestül. Ez működik is tök jól. Van benne tapasztalatom, erőm, kitartásom, néha elfáradok ugyan rendesen én is, de megtanultam pihenni, regenerálódni is gyorsan. Azért persze neki is van beleszólása,sőt, de a részletek nem érdeklik, se a kivitelezés módja. Keretszinten megbeszéljük, merre hány méter és a többi az én dolgom.

De megfontolandó, amit írsz! Sokan - számomra idegesítő módon - "erős" nőnek tartanak. Gyűlölöm, ha ezt mondják, mert ez egy félreérthető álláspont. Mert lehet, hogy látszólag hátamon viszem a "világot", de attól még más téren igencsak érzékeny vagyok. Erről régebben beszélgettem is a férjemmel. Ezért állapodtunk meg egy csomó mindenben. De lehet, hogy igazad van, és valami elcsúszott... Nem szeretném, ha ez frusztrálná férjemet. Kifordulni nem tudok magamból, de amit tudatosan tudok tenni, hogy ne így legyen, megteszem,...asszem.

Megpróbálok beszélni vele. Tényleg kell egy nyugodt pár óra. :-(

Köszönöm a válaszokat! Már most könnyebb! :-)

De még írhattok, kíváncsi vagyok egyéb véleményekre is! Tapasztalatokra is!

2009. nov. 13. 10:25
 12/23 A kérdező kommentje:

Előző válaszom 10:03-asnak szólt!


Közben jött a 10:14-es.

Köszi, átrágom magam ezen is. Hasznos az is, amit te írtál.

2009. nov. 13. 10:29
 13/23 anonim ***** válasza:

Egy részét akár írhattam volna én is...

Szerintem, mikor két ember érdeklődése, tevékenysége annyira eltért egymástól, hogy nem tudnak a másikkal a saját problémakörükről vagy céljaikról, terveikről, közös problémák megoldásáról beszélgetni, akkor erre rámegy a kapcsolat: számára idegen dolgot /tettet/, ha mégoly nagy eredmény is, nemigen tud úgy értékelni az ember, mintha át is látná, mekkora nyűg azáltal, hogy valamekkora részt vállalt benne. Így lesznek a közös sikerélmények helyett egyéni sikerek és velük együtt szakadékok.

Közös téma nélkül tehát nem sok beszélgetés várható.

2009. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

01:22 vagyok. Előre is bocs a hosszért, főleg mert még lassan olvasós is mellé :)


"Mit értesz alapdolog alatt?" - tudni, mit élvezne, miről beszélgetne szívesen, és általában: hagyni az embereket, hogy csináljanak, amit akarnak, hátha mégis a jó szándék vezérli mindet ;)


"ad azért magáról infókat, de az csak annyiban téma, amíg elmondja. Ritkán jutunk odáig, hogy meghallgatja a véleményemet róla. Vagy ha mégis előfordul, akkor az marad válasz további nélkül."


Így írásban elég sok mondatot termelsz, és ki-kilátszik mögülük, hogy nem is túl komótosan... Egyrészt száz szó közt elbújhat számára a lényeg, másrészt egy lényegre szorítkozó tőmondat vagy kérdés se biztos, hogy előhozza a vágyat a közösen cselekvésre. "Ritkán jutunk odáig, hogy meghallgatja a véleményemet róla." - honnan ez a minősítési kényszer? Csoda, hogy nem kíváncsi rá?


"Csak, hogy értsem: ezzel azt akartad mondani, hogy amikor éppen mondana valamit, akkor tulképpen meg sem hallgatom, csak fújom a magamét, és ezáltal elment a kedve a beszélgetéstől?

Nos, ezt a hátrafordítósdit ő csinálja velem....., s már én vagyok úgy, hogy inkább fel sem megyek mellé, mert rögtön hárít vagy kimegy a szobából."


Hihetetlenül mindennapos, hogy az emberek nem egy nyelvet beszélnek. Összesen annyit állítok biztosan, hogy amikor a saját viselkedésemmel, gondolkodásommal, reagálási kényszereimmel kezdtem törődni, akkor kinyíltak az emberek a régi, jól eldurvult környezetemben is. Néha most is megharagszom a régi önmagamra, és benned is ezt a bosszantó, félvak idiótát látom, aki én voltam nem is rég. Ennyi az össz, de légyszi ne szívd mellre. Elég ha csak annyira sokkol, amennyire engem is sokkolt a felismerés.


"csak el kell gondolkoznom, mit csinálok rosszul"

Nem javaslom. Ebből lesz a depi. Türelmesen meg kell várnod, amíg szitu van, és rögtönözni. Pont úgy, ahogy sikerül. Na nem kapkodva. Senki se tépi le a fejedet, ha két másodpercig csendben vagy, mire kiötlöd a mondandót vagy kérdést. Egyáltalán nincs gond azzal, ha el is felejted "a másik miatt", amit mondani vagy kérdezni akartál. Az se baj, ha már teljesen felderítetted a szokásos játszmáitok mintázatait, és ő természetesen tudattalanul tovább erőlteti. Ott kezdődik a baj, ha ok nélkül (mindig ok nélkül történik) feledésbe merül az a régi összetartozás-tudat abban, akire teljes befolyással vagy: benned. Ott kezdődik a baj, amikor nem a figyelem az elsődleges, hanem a reakció, a minősítés, a fogalomalkotás, az elválasztás kényszere (a négy dolog igencsak egy és ugyanaz). Az igazi baj pedig az lenne, ha lelkes "szimbiózisban" folytatnátok tönkremenésig. Felfedezni, elfogadni, utánajárni máris hatalmas előrelépés volt részedről, és még a "rossz" vég is jobb, mint benne ragadni a makacs helyzetben. Persze a becsületes megoldás mint említettem a figyelemmel kezdődik, és apró lépésekben, lassanként akar hatni inkább két emberre, mint egyre. Pont mert ez a kettő tényleg, mondom tényleg egy bír lenni.

2009. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

10:03 vagyok. Kérdésem, hogy régebben ez hogy működött? Egyáltalán működött? Mert szerintem sokszor, sokan esünk abba a hibába, hogy olyan dolgot akarunk helyrehozni, ami soha nem működött ha jobban belegondolunk. Ránkjön a szerelem, összeköltözünk, gyereket csinálunk, építkezünk, és egyszer csak érezzük, hogy hiányzik valami mikor már beleszoktunk a rutinba. És ekkor jön a kopp, soha nem beszélgettünk igazán, soha nem volt igazán hasonló az érdeklődésünk, értékrendünk, stb...

Remélem nem erről van szó, csak sajna ilyen esetben az ember ha megfeszül se tudja helyre hozni azt, ami nem is működött soha.

2009. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
01:22 előzőnek: ha megfeszül, akkor tényleg sokkal nehezebben...
2009. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk mi már jónéhány dolgon! Külön-külön is és az együtt töltött évek alatt is. Néhány év együttlét alatt a többszörösét éltük át, s volt ebben sokminden, jó is rossz is. A kapcsolatok jókora részben a töredékét sem élik át a párok, mint amin mi végiggyalogoltunk már. Részletekbe nem bocsátkoznék most. Ezt azért írtam mégis, hogy érzékeltessem, nem maradtunk volna együtt, ha nem voltunk/vagyunk egy hullámhosszon fontos dolgokban és kevésbé fontos dolgokban is, ha nem tudunk egymásra támaszkodni, ha kell, és ha nem ismerjük egymást eléggé.

Mi nem felszínes kapcsolatban élünk, mégis eljutottunk a kommunikáció lohadásába.

Nem vagyunk egyformák, mégis rengeteg közös pontunk van még személyiségünkben is. Sőt még a tenniakarás is közös a kapcsolatunk érdekében. Voltunk krízisben, igen, nemcsak egyszer, néhányszor is, s ez bebizonyosodott.


Szóval van köztünk "szimbiózis-szerűség". Tudom, ez most látszólag ellentmond dilemmámnak, s nem is biztos, hogy meg tudom értetni, mégis mit hiányolok valójában. De tény, hogy hiányzik valami. Méghozzá valami olyasmi, amit kommunikációval csillapítani lehetne, asszem. De ha nincs igény erre a másik fél részéről, akkor hiába búslakodom itt a gép előtt....

2009. nov. 17. 22:22
 18/23 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék ,nem nekem kell bebizonyítani hogy hogy éltek, össze illetek e, csak azért tettem fel a költői kérdést hogy magadnak válaszolj. Biztos nem vagytok véletlenül együtt, nem kétlem. Az viszont feltűnik, hogy nagyon bő lére ereszted, körbeírod, magyarázod a dolgokat. Lehet hogy ez a sítus fárasztja a férjed, és ezért nem akar belevágni egy hosszú nap után a kommunikációba veled. Ez megint nem kritika, mert nekem oly mindegy mit csinálsz, hogy beszélsz, csak segíteni próbálok, mi lehet az oka a kommunkikáció lohadásának. A volt férjem volt ilyen, annyit körített, hogy a végén totál elvesztem az erdőben, és már herótom volt, ha csak kinyitotta a száját. Próbálj egyszerűen fogalmazni, még ha nehéz is. Magamat sem kell bemutatni, tudom milyen nehéz néha, de hátha célravezető lenne nála.

Amúgy szimpi vagy, sajnálnám ha nem sikerülne megoldani ezt a szitut. Drukkolok!

2009. nov. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszi, csak annyit kommentelnék hozzá, hogy csak írásban vagyok ennyire szószátyár! :-D Ez nálam szakmai ártalom...

Sokkal, sokkal nehezebben megy mindez szóban.


Egyébként pont az a fura, s jó is, hogy eszembe jutott e kapcsán, hogy írásban mindig is jobban tudtam kommunikálni a férjemmel. :-)

Lehet, hogy írok neki egy levelet... :-D

Probléma megoldva! :-)

2009. nov. 18. 10:56
 20/23 anonim ***** válasza:
Jó ötlet:-)
2009. nov. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!