Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek? Rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? Rosszul döntöttem?

Figyelt kérdés

Annyira szeretném, ha valaki aki nem ismer és nem elfogult, elmondaná mit gondol erről a szituációról.

Röviden megpróbálom felvázolni a sztorit.

Orvosi egyetemre járok, és a nyáron kórházi gyakorlatra kellett mennem. A kórházban dolgozott egy fiú, akinek barátnője volt, aki szintén a kórházban dolgozott egy másik osztályon. A fiúval a gyak 2. hetére már eléggé jóban lettünk egymással, sokat beszélgettünk. Kezdett bennem tudatosulni, hogy már többet érzek mint sima barátság, de a barátnőjével is találkoztam naponta, és nem akartam őt megbántani, így hát nem is közeledtem olyan nagyon. De el kell ismernem, hogy nem is tartózkodtam annyira mint kellett volna, sokszor ejtettem el olyan megjegyzéseket amiket nem kellett volna, sokszor kerültek szóba olyan témák, amiket kerülni kellett volna. A harmadik hét végére már mindkettőnknek tiszta volt, hogy egyikünk sem barátként tekint a másikra, és találkoztunk a kórházon kívül. Ő megpróbált megcsókolni többször is, de én nem engedtem, és folyton furdalt a lelkiismeret a barátnője miatt. Tudtam, tisztában voltam vele hogy rosszban sántikálok, de annyira beleszerettem hogy nem voltam elég erős ahhoz, hogy minden közeledést elutasítsak. Így sokszor fogtuk egymás kezét, de több sosem történt. A barátnője rájött a dologra, és hát nem volt túl boldog, de addigra már vége volt a gyakorlatomnak, a fiú pedig nem is a környéken lakik, csak nyári munkán volt itt, így ő is hazament. Beszéltünk még facebookon, de nekem tiszta volt, hogy ez így nem mehet tovább, így megkértem hogy hagyjuk abba ezt az egészet. Nehezen, de úgy tűnt megértette, hogy ne írjon... 2 hétig. Aztán írt, és megint, és megint, kb 2-3 hetente. Hogy mi van velem, hogy vagyok. Én addigra mindig jobban voltam, de ő akkor mindig újra írt. Szeptember közepén kaptam a kövi levelet, hogy szakított vele a barátnője. Beszélgettünk face-en, telefonon is, de én már úgy éreztem, túl sok szenvedést okoz rá gondolni. Összejönni megoldhatatlan lett volna, mivel nem lakik amúgy sem közel, ráadásul én ősszel még 250 km-rel még messzebb költöztem. És úgy éreztem ha a barátnője mellett másra kacsintgat, mellettem miért ne tenné meg újra? Féltem belemenni ebbe, és nem is gondoltam, hogy megoldható lenne. Talán nem is akartam megoldani. Megkértem, hogy ne írjon, ne hívjon. Addigra más sokadszorra kértem. ő mindig azt mondta megérti és tiszteletben tartja, dehát ha ez igaz lett volna nem írt volna folyton újra és újra... De végül is megígérte, és be is tartotta, másfél hónapig. Akkor sem írt, hanem elkezdte belájkolgatni a posztjaimat face-en. Megijedtem, hogy újra írni fog, és kitöröltem, le is tiltottam. mikor észrevette, kaptam egy elég dühös sms-t, hogy mégis miért tettem ezt. Pár sms-t váltottunk, végül az utolsó amit írt az volt, hogy megérdemelne érveket, hogy miért nem kell ő nekem. Amit igazából megkapott, kb. 10 alkalommal, mert annyiszor kértem hogy ne írjon, mert lelkiismeretfurdalás, nem akarom, stb. Végül is erre már nem válaszoltam, azóta nem írt.

Mindig mikor elküldtem, kételkedtem, hogy jól teszem-e. Nem hagy nyugodni, hogy talán lehetett volna ő az igazi, mert szerettem nagyon, tényleg. De mellette mindig ott volt egy kételkedés, bizalmatlanság, hogy engem is hajlandó lesz megcsalni.

Háttérként tudni kell, hogy miután a kórházon kívül taliztunk ,engem kért meg hogy hazudjak a barátnőjének vmit, hogy hol voltunk, mit csináltunk, mert ő nem akar neki hazudni. Sajnos ezt meg is tettem. :(

A barátnője egyszer törölt engem a srác ismerősei közül, ami neki kb 3 hét múlva tűnt fel... Szóval nem tudom, hogy jól tettem-e amit tettem. Most már lezártam, teljesen, ezért merem megkérdezni mások véleményét, már nem befolyásolhat semmi.

De amíg nem zártam le folyamatosan fájt a hasam, nem tudtam enni, fogytam vagy 6 kilót, szóval egyáltalán nem éreztem jól magam, mikor életjelet adott magáról. Sztem ennek nem így kéne lennie, ha minden rendben lett volna ezzel a dologgal.

Légyszi, írjátok le mit gondoltok, lehet negatív is, csak legyetek őszinték, hogy szerintetek jól/rosszul csináltam? Ti mit tettetek volna?

És köszi annak, aki eddig el bírta olvasni ezt a kisregényt.


2013. nov. 2. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed könnyebb a lelked akkor jól döntöttél. Amúgy sem lett volna sok jövőtök.
2013. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helo nem hiszem hogy sokan elbírják olvasni de mivel nem nagyon szoktam olvasni bevállalom. Szóval szerintem jól tetted. Gondolj bele ha össze jöttél volna vele akkor nem tartott volna sokáig ez 100% mivel 2dolog miatt is ideges lettél volna amikor vele lettél volna. Hazudtál a barátnőjének hogy találkozgattok. Konkrétan kicsit megcsalós dologvolt és ezt te is jól tudtad. A másik hogy nem bíztál benne ezt jól éreztetted is itt a szövegben. Szval annyi kétej lett volna hogy 2 hét múlva vagy ő vagy te szakítottál volna mert begolyóztál volna. A véleményem ennyi. Jól tetted. A saját érdekedben is.
2013. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy elküldted, és azt is, hogy nem csókolóztál vele...
2013. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntöttél, és amennyire át lehet adni a dolgokat, így leírva, az jön le, hogy tényleg lelkiismeret furdalásod volt. Ez tényleg annak a jele, hogy nagyon bántott a dolog.

Bár én fiú vagyok, de ha már valami ennyire komplikáltan indul(már egyszer megjártam), akkor inkább hagyom a fenébe, mert abból csak a baj van...

23 f

2013. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azzal kezdeném, hogy már az elején több eszed lehetett volna. Igaz, hogy én férfi vagyok, de sose szoktam nyaraláson, távoli konferencián és hasonlóakon komolyan "csajozni". Miért? Mert lehet, hogy tényleg összejön a dolog, sőt minden nagyon jó, de aztán meg jönnek a realitások, hogy a gyakorlatban egy távkapcsolat kivitelezhetetlen és mindkét fél csak szenved benne.

Emiatt széttúrni egy kapcsolatot pedig nem illő dolog.

Mondjuk, a srácnak is több esze lehetett volna, mert ő is jól tudta, hogy pár hét múlva már jó messze leszel... Azt se értem, hogy később minek írogatott. Ezek szerint ő se az a realista fajta.


A levél többi része csak nyűglődés, ismétlem, a fő gond szerintem az, hogy egyikőtök se mérte fel, hogy az egész dolog már azelőtt halálra volt ítélve mielőtt elkezdődött.


Még annyit fűznék hozzá, hogy amiatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod, hogy szakítottak. Ez nem rajtad múlt. Ha egy kapcsolatban valamelyik fél már ennyire kitekintget, akkor az is már alapból az utolsókat rúgja. Ha te nem jöttél volna, akkor is vége lett volna, csak lehet, hogy kicsit később.

2013. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! :) :)
2013. nov. 2. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!