Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés vagy eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés vagy eljegyzés?

Figyelt kérdés
Párommal több mint 2,5 éve vagyunk együtt.Igaz még fiatalok vagyunk de szóbahozta az összeköltözést nem olyan régen.Én egy ideig még nem szeretnék összeköltözni mert iskolába járok és nem szeretném ha ő tartana el.Meg amúgy is szerintem az eljegyzést kéne megtartani elöbb.Ő erre azt mondta költözzünk össze majd utána mert meglátjuk hogy bírjuk.Hozzáteszem igazából egyszer már laktunk együtt pár hónapig de szülőknél és nem azért költöztünk külön mert gond lett volna(ezt nem szeretném részletezni)Szóval szerintetek is igaza van vagy csak egy kifogás?
2009. nov. 15. 17:36
 1/8 A kérdező kommentje:
A korunkat kihagytam ő 22 én 21 leszek.
2009. nov. 15. 17:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Összeköltözés először, ha jól bírjátok egymást (lakva ismered meg a másikat, és ez lehetőleg ne a szülőknél legyen...). Aztán jöhet az eljegyzés.
2009. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én elég konzervatív gondolkodású vagyok.De:a régi hagyomány az volt,hogy a fiú udvarol a lánynak,eljárnak együtt szórakozni ( de nem fekszenek le egymással ) a fiú eljegyzi a lányt,megesküdnek,és a lány a nászéjszakán veszti el a szüzességét.Ha szeretik egymást,akkor boldogan élnek tovább.

Ma viszon már nagyon kevés pár követi ezt a hagyományt.

Azt én sem tartom jónak,hogy pár hetes vagy hónapos ismeretség után költöznek össze,és a legfőbb dolog az életükben a szex.Ha ez nem jó,akkor jöhet a következő.

Amíg iskolába jársz,nem biztos,hogy össze kellene költöznötök.Nem csak azért,mert a párod tartana el,hanem akkor a tanulás mellett neked a háztartást is el kellene látnod,és jöhet egy nem kívánt terhesség is.

Abban viszont a párodnak van igaza,hogy mielőtt házasságot köttök,jobb lenne együtt is élni valameddig,a szüktől külön.Ekkor derülne ki,hogy a hétköznapokban hogy tudtok együttélni,egymás hibáit elviselni,tolelrálni stb.

Ha ezek után összeakartok házasodni,jöhet az eljegyzés.

Az eljegyzés csak egy gesztus,de nem kötelező ígéret.Szebben hangzik ugyan,hogy menyasszony vagy,de ha mégsem tudtok jól kijönni egymással,akkor cikibb a felbontott eljegyzés.

Ezt természetesen a pároddal kell megbeszélned,és együtt döntenetek.

2009. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szülőknél való összeköltözés csak tönkreteszi a kapcsolatot, úgyhogy az nem mérvadó. Költözzetek úgy össze, hogy csak ketten vagytok, higgyétek el, teljesen más lesz. Aztán ha működik, akkor jöhet a többi is.
2009. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
összeköltözés
2009. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem mindenki egyforma. ezt csak te döntheted el, és nem más. mivel suliba jársz, igy az eljegyzést választanám. viszont miután befejezed a sulit, aztán össze költözhettek, mivel már éltetek együtt és jól ment.
2009. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) igen én is így gondolom hogy elég nehéz lenne háztartást is vezetni mellette ,sajnos így sincs sok szabadidőm.
2009. nov. 16. 17:55
 8/8 anonim válasza:
en 20 eves vagyok es 1 eve a baratommal lakom aki 23 eves.Mindketten egyetemre jarunk es szo sincs arrol, hogy o tartson el!amugy meg en is az osszekoltozesre szavazok mert ugy ismered meg igazan es most megis minek sietni az eljegyzessel.Mi is beszeltunk mar az eljegyzesrol,de nem sietunk el semmit.:)
2009. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!