Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért pánikoltam be eljegyzés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pánikoltam be eljegyzés, összeköltözés előtt?

Figyelt kérdés

A kedvesemmel karácsonykor szeretnénk eljegyezni egymást, de már előtte összeköltöznénk a közeljövőben. Amióta ez biztos lett, nekem állandóan rémálmaim vannak, ébren is nagyon szorongok, félek, pedig nagyon szeretem. Még soha nem éltem együtt így senkivel, lehet hogy csak ettől félek? Ezt azért nem hiszem, mert sokat laktam albérletben, béreltünk közösen lakást barátnővel, koleszos voltam már gimiben is, szóval az alkalmazkodással nincs gondom. Pár éve egyedül élek, de tavaly pl. egy évig megint volt lakótársam.

Nagyon félek az összeköltözéstől, pedig én is szeretném, bár a kedvesem sürgeti jobban az összeköltözést, esküvőt is. Ne igazi sürgetésre gondoljatok, csak ő egy kicsit jobban szeretné, pedig ezt a lányok szokták sürgetni...:) Azt ne írjátok, hogy tudatalatt nem szeretem, mert ez nem igaz. Tudatosan nagyon szeretem, igazán szerelmes vagyok, a tudatalattimat nem tudom kontrollálni (pl. a rémálmokat) de biztos vagyok benne hogy a szerelmünk és a szeretetünk biztos.


2010. okt. 3. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj költözzetek össze, és ha működik a dolog csak akkor legyen eljegyzés. Karácsonyig még kiderül jó döntést hoztál-e, vagy nem. Ne pánikolj, hiszen nincsenek elkötelezettségek egyik fél részéről sem. Gondolj arra bármikor visszamehetel a szülői házba, bármi történik. Mindenki így indul neki az életnek,és ha szereted kövesd őt.
2010. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ha nem jön be, akkor sem kell a szüleimhez visszamennem, mert hozzám költöznénk, saját lakásom van. De azért is félek talán, mert nekem az összeköltözés, eljegyzés már fontos, kicsit olyan, mint egy házasság, abból sem lépek ki csak úgy az első problémáknál. Lehet hogy túl komolyan veszem a dolgokat, de ezért is nem laktam együtt még senkivel, mert ez nem játék, nem szerettem még annyira senkit, hogy vele is akarjak élni.
2010. okt. 3. 10:55
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
azért félsz mert nem vagy még rá felkészülve,még túl korai. szerintem ebben közrejátszik az eljegyzés is, nem vagy még lelkielg felkészülve.
2010. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindenkivel így van, ha még élete párjával is költözik össze vagy kötik össze az életüket, mert attól pánikolunk, hogy vajon mindent jól fogunk ezután is csinálni? Nem fogunk egymás agyára menni? Zavarni fog, ha a párom nem hajtja le a WC-ülőket? stb...

Én is így voltam most nyáron ismertem meg a barátom édesapját, és az apja mondta nekem, hogy komolyan tervez velem a fia, és ettől én is kicsit bepánikoltam, pedig szeretem.

Úgyhogy csak nyugi. :)

Nagyon jó szerintem, ha összeköltöztök, mert így legalább kiderül majd, hogy hogy fog viselkedni, ha már a férjed lesz. Azt szokták mondani, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat, és ez így is van!

Sok szerencsét! :)

2010. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, én is ugyanezt éltem át. És sajnos annyira nem tudtam, mit akarok, hogy megcsaltam a párom, akit pedig imádok! Voltam előtte koleszos, albérletes, de ez valóban más.

Ne várjatok a költözéssel! Ugorjatok fejest, akár ma cuccoljatok át. Aztán majd meglátjátok, mi történik.

Bár az eljegyzéssel én egy kicsit várnék a helyetekben, legalább egy fél évet-évet éljetek együtt, hogy valóban megismerjétek egymást. Három hónap nem elég, annyi idő alatt nem derül ki, hogy bírjátok-e együtt.


Hajrá, minél előbb összeköltöztök, annál előbb megszűnnek a félelmeid!

2010. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szia ne agodj ez vhogy elég sok embernél előszokot fordulnui félek a jövőtől hogy, mi lesz hogy elviseljük egymást hogy, tudunk e közösen élni döntést hopzzni tudod ilyenkor nő csak fel igazán az ember . Hogy, rájön hogy alkalmazkodni kell a másikhoz hogy esküvő és az összeköltözés már nem gyerekjáték hanem kellő komolyságot kér mind2 féltől kedves kérdező én is azt tanácsolom hogy költözetek össze és éljétek igy egy jó 6 hónapot de addig esküvő ne legyen ennyi idő alatt azért ki lehet ismerni a másikat hogy fog a dolog menni hosszutávon mert ha nem akkor most még lehet váltani!
2010. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

érdekes...nekem ezzel egy álmom válna valóra...


Szerintem költözzetek össze, az eljegyzéssel meg várjatok még legalább fél évet.

Sok sikert!

2010. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
oké hogy az ember kicsit izgul összeköltözés előtt, na de minden este rémálmok, meg napközben szorongás.. szerintem itt komolyabb dolog van emögött és hiába írod hogy minden szép és jó , ha így lenne nem lennének ezek a szorongásos álmok. halggass a megérzéseidre. én 2 hét után költöztem össze a párommal, mindennél jobban vártam a dolgot és bár kicsit izgultam de nem szorongtam és nem voltak rémálmaim.
2010. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Talán mégsem bízol meg annyira a leendő párodban?

Vagy magadban nem vagy biztos, hogy képes leszel együtt élni valakivel, netán életed-élete végéig?

Ha nem próbálod ki, sosem tudod meg!

Amit érzel, az egy enyhe (de természetes) gátlás! Le fogod győzni! A felelősségérzettel rendelkező embereknél ez természetes dolog, ne aggódj!

Sok boldogságot nektek!

2010. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig kicsit lassítsatok és apránként költözzetek össze! Pl ha eddig csak hétvégente aludt nálad, akkor ezt most tornázzátok fel heti 3-4 alkalomra, aztán szép lassan hozza át a cucccait, de ne egyszerre mindent. Pl. elöször csak hoz egy állandó pizsamát, fogkefét, alsónadrágot amit ott tartana nálad... Aztán ha így már kialakult a ritmusotok, lépjetek további szinte, hozzon magával mégtöbb cuccot, és töltsétek közösen a hétvégéket. Ha már a közös hétvégék is jól mennek, akkor szerintem költözzetek össze igazából is.
2010. okt. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!