Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért várja el a pasik többség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várja el a pasik többsége, hogy egy nő házias legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem h elvárják hogy csak a nő mos-főz-takarit-vasal stb.Ez olyan ódivatú sztem! Tőlünk nyugatabbra állitólag már nem igy gondolkodnak a pasik,ott egyenlő arányban osztják fel a házimunkát a felek egymás közt...meg persze a gyereknevelést is...hiszen ez mindkettőjük dolga,nem? Mért nem változik a szemlélet itthon? így semmi kedvem nem lesz férjhez menni...irjatok minél többen,komolyan érdekelne hogy mit gondoltok erről,remélem nem csak én vagyok a túl felvilágosult...:D
2008. júl. 14. 12:07
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem,hogy nem minden férfi él párkapcsolatban, akkor ők nem főznek, mosnak, takarítanak magukra, mindegyiküknek olyan jól megy, hogy bejárónőt alkalmaz?
2010. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
szerintem ha egy pasi egyedül él,rákényszerül h magának csináljon mindent.És jéé meg tudják csinálni. Csak hát ha lesz barátnőjük,akkor meg elkényelmesednek...
2010. ápr. 7. 21:59
 33/48 anonim ***** válasza:
50%

nő vagyok, én inkább nem nyaggatom a pasimat, hogy csináljon ezt meg azt, mert a végén úgyis belekötnék, de fáradtan jövünk mindketten haza, nincs kedvem szekálni..

pihenek egy kicsit, aztán mindent tisztességesen igyekszem megcsinálni úgy ahogy nekem tetszik, így legalább nem találok kivetnivalót. mellette még tanulok is, hát igen néha kiveri a biztosítékot ez a sok tennivaló, ilyenkor megkérem a szüleimet hogy segítsenek be kerti munkákban, vagy főzésben, ilyesmi.

igazából én mindig azt láttam otthon, hogy anyu sürög forog, ezért valamilyen szinten bennem maradt ez a "rend mánia"

2010. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

szerintem te is egy elkenyeztetett plazapits@ vagy, aki attol fel, hogy letorik a mukorme a mosogatastol....osidok ota a hazimunka a nok dolga, s ez igy is van rendjen....nem kell ugy elkenyelmesedni edes...elvarnad, hogy a parod alljon neki mosogatni, mikozben te doglessz a TV elott es nezed a Monika show-ot?...felelotlen rib@nc....

...egy no voltam, aki tudja, kinek mi a dolga a hazban...

2010. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
22%
Most bocsi, szerinted ez ókorú! de tán a psinak kéne menni dolgozni aztán meg az otthoni nöi munkát csináklni? kicsit fura vagy! a nö azért van, hogy elvégezze kötelezettségeit! nem azé találták ki,mert nincs más dolguk,na mindegy
2010. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
nem várom el hogy mindent ő csináljon,inkább arányosan fele-fele legyen. Sztem ez így igazságos.
2010. ápr. 7. 22:25
 37/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:10


Nézd meg a Mona Lisa Smile című filmet. Pont neked való.


Egyáltalán nem az a dolgunk nőként, hogy abban a konyhában rohadjunk egész nap...

Ma már nem az van, ami régen, hogy férfi dolgozik, nő otthon ül. De ezt hívhatjuk munkamegosztásnak is. Meg is lehet fordítani, egy nő ugyanúgy el tud vezetni egy egész cégbirodalmat, mint egy pasi... szóval a nő dolgozik, keresi a milliókat, akkor a férfi simán ülhetne otthon és takaríthatná a házat, barkácsolhat a kertben, stb. Mert miért ne? Munkamegosztás. Miért más dolog megszerelni a villanykörtét, meg a szekrényeket, felmeszelni a falat, mint kitakarítani a vécét? Egyikhez sem kell akkora fizikai erő, hogy csak kizárólag férfiak tudnának szekrényt szerelni.


Most meg, mi nők is dolgozunk, sokszor így is ugyanazért a munkáért kevesebbet kapunk. Emellé még elvárják, hogy mi csináljuk meg a lakást, mosogatást, meg mindent? Szolgát akartok akkor pasik, ennyi az egész, nem egy társat.

Vagy menjetek el egy jobban fizető állásba, és fizessetek bejárónőt, akinek _tényleg az a dolga_ hogy házimunkázzon.

Semmi másról nincs itt szó, mint begyöpösödött, idejétmúlt szokásokról. Vannak népek, ahol meg a nehéz fizikai munkát a nők végzik, azok kapálnak, művelik a földet. Úgyhogy még azt se lehet mondani, hogy azért, mert ti erősebbek vagytok.

Köszöntem.


u.i. ha sok férfi elfogadná, hogy a nő nem rabszolga, akkor nem menne tönkre annyi házasság.

2010. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

előző vagyok: a rabszolgás dolgot kifejtem jobban: régen, mivel a nők nem dolgoztak, nem tudták volna eltartani magukat, így kénytelenek voltak mindent lenyelni, amit a pasi csinált! Kénytelenek voltak az ő kényére-kedvére tenni, hiszen nélküle mit csináltak volna? Na, most már képes egy nő egyedül is létezni, tehét miért fogadná el ezt a butaságot, hogy ő csináljon meg mindent? :)


Én az egészséges, egyenlő arányú munkamegosztás híve vagyok. Ha én főzök vacsorát, akkor ő mosogasson, vagy ha én főzök+mosogatok, akkor néhanapján ő is főzzön és mosogasson. A kádat, mosdókagylót, tükröt letakarítani ő is tudja, ahogy porszívózni is...

Ó, nem is mondtam, hogy a férfi ingek kivasalása is milyen fantasztikus meló :D


Nem arról van szó, hogy nem gondoskodik a párjáról az ember, hanem arról, hogy mindent csak az egyik csináljon meg, mert az "női munka"...

2010. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló,szívemből szóltál :)
2010. ápr. 7. 23:06
 40/48 anonim ***** válasza:
52%

én reménykedem benne, hogy a mostani Párom, akivel 2 éve vagyok együtt, majd a háztartásban is arányosan részt vesz. 180-at kap kézhez. Azt mondta, mindene az enyém lesz, a pénze, az ideje mindene, viszont nekem is kell dolgoznom a jó élet érdekébe. Nem csak azért megyek el dolgozni mert ne keljen otthon mosni, főzni, egyszerűen muszáj nekünk is keresni pénzt. Ráadásul lehet, hogy ez a pénz csak saját magam eltartására lesz elég, vagyis a Párom pénze megy rezsire.. egyszerűen a megélhetés irtó gázos... nálunk pénz miatt váltak el szüleim, és Párom szülei is...

Úgy beszéltük meg Párommal, hogy aki előbb haza ér az főz és az kezdi el a házimunkát.

Persze, azért ne felejtsük el... vannak hárpia nők, akik kihasználják férjük jó indulatát és tojnak a közös munkára... az ilyeneket nem szabad eltartani! Minden nő álljon a talpára, persze ez a pasikra is vonatkozik!

Remélem a férfi uralom nem fog sokáig tartani :P :)

18/L

2010. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!