Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kifejlett személyiség és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kifejlett személyiség és infantilizmus. Miért olyan ritkák az ilyen nők? /Vigyázat, hosszú (értelmetlen? ) szöveg! /

Figyelt kérdés

Először is tisztáznám, hogy mit értek kifejlett személyiség alatt. Nyilvánvalóan azoknak van kifejlett személyisége, akiknek már van valamiféle élettapasztalata, van egy (saját) világképe, mindenről véleménye, és még intelligens is. Ezek az alapjai, aztán erre kerül még rá sok személyes és társadalmi faktor, az egyén személyes preferenciái, etc.(abba nem mennék most bele, hogy szerintem mi van az unintelligens emberekkel - legyen elég annyi, hogy szerintem egy nem intelligens embernek az én mércém szerint nem lehet sosem teljes, kifejlett személyisége, ami a külvilág felé kimutatható).


Az infantilis személy véleményem szerint a még nem "kész személyiség". Aki valamilyen szempontból még nem biztos magában, még nem tudja, hogy igazából hova való, mit kezd magával, hol a helye, mit szeret, milyen emberekkel akarja körbevenni magát, etc.


És itt kezdődik valójában a kérdésem és a problémaköröm.

A problémám igazából nem is ezzel a két "kategóriával van", hanem az ezekhez kapcsolható korosztályokkal. A kifejlett személyiségek általában már felnőtt, 30-40 év körüli emberek - esetemben ezek közül az emberek közül jelenleg a nők az "érdekesebbek". Tehát a tág környezetemben élő nőknek általában ekkorra alakul ki egy stabil, már nem változó személyisége - ami számomra nagyon is vonzó (sőt, igazából az emberek döntő többsége a kifejlett személyiségeket preferálja kortól függetlenül, mert velük "könnyebb", nem kell magadat ismerned hogy rájöjj, hogy szereted-e. Egy kifejlett személyiséget lehet szeretni, meg nem szeretni. Egy infantilis sokkal bonyolultabb és problematikusabb, sokkal több türelmet igényel, tehát mondhatjuk, egy "nem biztosan megtérülő befektetés").

Nos valójában ezzel sincs semmilyen probléma, ha én magam nem 18 lennék, hanem szintén 40... de a korombeliek közt nincsenek "kifejlett személyiségek", döntő többségükben nincs meg az a tipikus "plusz", ami egy kifejlett, stabil, rutinos személyiségben megvan. Mindig is idősebb barátnőim voltak (ezidáig kettő; 9 és 6 év korkülönbséggel) - persze ezzel közel sem szeretném azt mondani, hogy én 18 évesen kifejlett személyiség vagyok, bár mégis úgy érzem fejlettebb személyiség vagyok, mint a legtöbb korombeli.


Néhány napja beszélgettem egy "hivatásos" nővel - nem abban az ügyben, mint ami először eszetekbe juthat. :) 40 körülinek tűnt, nyilvánvalóan sokféle és sok "minőségű" élettapasztalat állt már a háta mögött (talán azért is, mert nem a "társadalmi piramis tetejéről jött"), és ez meg is látszott rajta. Az írásán, mert csak írásban beszélgettünk -művészettörténetről, és bár 8 évig jártam művészetis általános iskolába, messze lepipálta a tudásomat. Persze ilyen lehet tizenévesek közt is (sőt, biztos is hogy van, mert annyira azért nem vagyok otthon a témában), de engem az fogott meg leginkább, ahogy ezt "előadta". Nőiesen és légiesen, nem egót vérig sértve (mint ahogy a mai ember szokta, ha rájön, hogy valamiben egy hajszállal jobb/több a másiknál), hanem úgy, hogy tényleg szívből meg lehessen köszönni neki a felhomályosítást.

A másik dolog pedig ez, ez a furcsa, alig néhány nőben meglévő légies, "nagyképű de vonzó", határozott és csipkelődő nőiesség, amit eddig úgy vettem észre, csak kifejlett személyiségű nőkben van meg. Kifejlett személyiségek pedig nincsenek a (szűk) korosztályomban. Arról van szó, hogy a kis magassarkúban csetlő-botló, halmozottan fiúbarátokkal ellátott, Marilyn Mansonig kikent-kifent, infantilis, cél nélküli kislányok egyáltalán - egyáltalán! - nem vonzanak, ellenben a jóval idősebb nők személyisége, kisugárzása, hozzáállása, (de nem teste!) pedig igen, és a fiatalos test-öreg lélek kombinációt (csak hogy igazán jungi magasságokba törjek :)) nem találom sehol.

Vagy talán rossz helyen keresek?



2013. dec. 29. 00:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

Te egy nagykepu kisfiu vagy, aki azt hiszi, hogy tapasztalt, hogy a te szavadiddal eljek, "kifejlett szemelyiseg", holott a kozeleben nem vagy. 5-6 ev mulva kineveted magad ugyanezert, amit itt leirtal.

A 18-9 eves lanyoknak ugyanugy megvan a velemenye a dolgokrol, az, hogy te nem erted oket, a te szegenysegi bizonyitvanyod. Nem az uresfeju libakat kene kergetni, bar meg azoknak is van hatarozott velemenye mindenrol.

Ez idovel, tapasztalattal valtozik. Ahogy nalad is fog, semmivel nem vagy tobb egy korodbeli lanynal.

2013. dec. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem értem egyesek miből következtetnek arra, hogy esetleg nagy egóm lenne. :) Bár érdekes, hogy ez minden kérdésemnél felmerül, mint lehetséges faktor.



Kedves utolsó,


Mint azt a kérdés szövegében is leírtam (és ez már a te szegénységi bizonyítványod egyik ékes érdemjegye - a szövegértés hiánya mellett), közel sem gondolom magamról, hogy kifejlett személyiség lennék. Sok minden változik bennem is, akár hétről hétre, de ezen a változások már nem gyökeresek. Nem akarok egyik héten űrhajós, a másikon pilóta lenni, ellenben mondjuk néhány osztálytársammal. Ez pedig az én mércém szerint egy lépés az általam meghatározott "kifejlett személyiség felé". Messze vagyok a kifejlett személyiségtől, de keresem és kutatom, hogy hogyan válhatnék azzá - abban viszont biztos vagyok, hogy a kortársaim többségét megelőzöm. Ez nem vélemény, hanem a saját szememmel látott, saját bőrömön érzékelt tény, illetve másoktól kapott visszajelzés.

A kommented többi része egyszerűen nonszensz.

2013. dec. 29. 01:51
 13/17 anonim ***** válasza:

Èn iskeresem az utam a kifejlett személyiség felé..

Ès van életcélom.. mégha akkor le is tagadtam..

2013. dec. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Nem értem egyesek miből következtetnek arra, hogy esetleg nagy egóm lenne. :) Bár érdekes, hogy ez minden kérdésemnél felmerül, mint lehetséges faktor.



- Nem véletlenül. Egy öntelt kis

vagy.

2013. dec. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia! Tökéletesen megértelek. Én lány vagyok, és gimiben végig szenvedtem, mert találtam olyan barátokat, akikkel rendesen el lehet beszélgetni. Senkinek nem volt kialakult véleménye, politikai nézete, csak hülyéskedni, és pletykálni lehetett az osztálytársaimmal, ami egy idő után nagyon zavart. Én eléggé érzékeny ember vagyok, bánt, ha mások nem veszik észre, hogy a világ rossz felé halad, hogy majdnem mindenki csak a telóját nyomkodja, és szarik a történelemre, a politikára, a társadalmi problémákra. Két év kellett, hogy nagyon elkezdjen zavarni engem ez a felszínesség. Szerencsére a barátom olyan, akivel bármikor lehet beszélgetni ha nem is feltétlenül a kedvenc témámról, a történelemről meg hasonlókról, de simán észreveszi, és mondja is, miben kéne a világnak másképpen működnie. Az a fontos, hogy az ember meglássa az élet összefüggéseit, gondolkodjon és legyen véleménye. Én sem szeretem az olyanokat, akik egyszer ezt mondják, másik héten meg az ellenkezőjét.

Egyetemen aztán sikerült összebarátkoznom egy csajjal, akinek szintén hasonló véleménye volt, mint nekem. Sok mindenkivel jól elbeszélgetek, de azt vettem észre, csak azokkal érdemes, akikben ott van az a kis plusz, hogy ő másképp szemléli az életet, és ki meri mondani, hogy ő nem érzi jól magát abban, hogy mindenki ennyire a látszatnak él. Ilyen lányt én konkrétan hármat ismerek, mindannyian az én korosztályom, huszonhárom évesek. Rajtuk kívül más barátaim nincsenek, egyszerűen nem éri meg másokkal azért találkozni, hogy csak pletykáljunk.

Néha egyébként nehéz meglátni másokban, hogy ők különbözőek mint az átlag, mert én is sokszor előítéletes voltam. Lehet, van a környezetedben olyan lány, aki nem egy elfajzott plázakur.va, hanem van véleménye a világról. Csak ők általában csendben vannak, lehet hogy esetleg ezért nem veszed észre őket. Amúgy nyugodtan keresgélj az idősebb lányok között, mert akik olyanok, akiket te keresel, értékelni fognak egy ilyen srácot.

Szerintem megérte végigolvasni amit írtál. Egyszer valaki azt mondta nekem, hogy nekem nem lesz könnyű az élet, hát lehet, neked sem, de csak meg kell találni a megfelelő embereket.

2013. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy alapból a kérdésed elég szerencsétlenül van megfogalmazva, és utána még leírtad a Háború és békét.

"Kifejlett személyiség és infantilizmus. Miért olyan ritkák az ilyen nők? /Vigyázat, hosszú (értelmetlen? ) szöveg!" Tehát miért ritkák a kifejlett személyiségű, ugyanakkor infantilis nők? Azért mert a két dolog gyökeresen ellentétes egymással.

Helyes legyen Neked pár évvel idősebb barátnőd, mint Te, de szerintem ennyi. Lehet hogy a kortársaidnál érettebb vagy, de nem vagy érett. Egyetértek valamelyik korábbi válaszolóval, menj egyetemre/fősulira, valszeg szeretni fogod. ;)

Amúgy ez a "nagyképű de vonzó" is fura. Biztos erre gondoltál? Mert nekem az hogy valaki "nem egót vérig sértve...hanem úgy (adja elő a véleményét) hogy tényleg szívből meg lehessen köszönni neki a felhomályosítást" és a nagyképű eléggé kizárja egymást. Nem csak magabiztos és vonzó?

2013. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Költőnő? ***** válasza:

"szeresd magadban a gyermeket, mert helyetted nem teszi senki":)

BUÉK! :)

2014. jan. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!