Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért szülnek gyereket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szülnek gyereket a 20-as éveiben járó fiatal nők?

Figyelt kérdés

Volt osztálytársaim, ismerőseim több mint a fele szült már gyereket. De se munkája, se anyagi háttere nincs. Az apukák jobb esetben segédmunkások, közmunkások. Még az iskolát sem fejezték be. Így hogyan lehet gyereket vállalni?


Ennyire erős lenne az anyai ösztön, vagy csupán viszket nekik?


2014. jan. 2. 19:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem az anyai ösztön, hanem a társadalmi nyomás. A lányoknak/nőknek már kb. 18 éves kortól kezdik rendszeresen mondogatni a családok, ismerősök, hogy ideje komoly kapcsolat után nézni, illetve kérdezgetik, mikor házasodnak, mikor vállalnak gyereket, stb. Nem egyszer voltam ennek fültanúja. Sok szülő a gyerekeivel még "el is szokott beszélgetni", és szimplán közli, hogy most már itt az ideje az utódlásnak.
2014. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
igen
2014. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Zakathol ***** válasza:

Mert őket ez teszi boldoggá. Van, akit nem a pénz tesz boldoggá, hogy hajkurássza a jobbnál jobb cuccokat, meg minden évben lecserélje az iphone-t.

Unokatestvérem is gyárban dolgozik, 12 órázik, a feleségével most született a 3. gyerekük és boldogok, pedig nem élnek fényűző életet. Ennyi.

2014. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
"nem élnek fényűző életet. " = alapvető dolgokban hiányt szenvednek, és bármilyen apróbb anyagi kár, baleset egész életükre nyomot hagyna.
2014. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Mert akkor idális egeszségügyileg, nem 30 felett, mint manapság szokás.

Az megint más, hogy nincs egzisztenciájuk, és szomorú, hogy így is vállalják.

De én speciel 30 fellett már nem szülök, vagy előtte, vagy nem lesz gyerekünk...( persze ez én vagyok, nem kell egyetérteni vele)


A 20-as évei közepére elvileg az embernek egy alap egzisztenciajának kellene lenni, így reális is a gyerekvállalás (nem 21-22re gondolok)

Tehát az iskola után, és rá1-2 év munkára

2014. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

26 évesen szültem, de csak azért, mert nem jött össze, amikor szerettem volna...


21 évesen, 1 év házasság után akartunk gyereket. Szerettük egymást, mindketten dolgoztunk, egyetemünk egyikünknek sincs. Csak szerettünk volna egy gyereket, ennyi... és egyetlen percig sem bántam meg. :)


Ha valaki 30-35 évesen dönti el, akkor lehet, hogy az egzisztenciáját megalapozza addig, viszont 50 év felett egy kamaszhoz korántsem biztos, hogy lesz elég türelme...


Ez az anyai ösztön, és a karrier közötti, a szív, és az agy közötti belső harc... kinél mi az erősebb...

2014. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Mert ma már nem is gondolkodnak az emberek azért.

Én mondjuk biztos anyagi háttér nélkül nem szülnék gyereket, ahhoz kell h legyen pár év bejelentett munkahelyem különben szart sem fogok kapni. És hát a páromnak is dolgoznia kell ugye.


De azt mondják boldogok még ha nehéz is az élet. Noss nem tudom én előbb az alapokat szeretem felállítani. hogy egy biztos helyre kapcsolatba szülessen meg a gyerek.

2014. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
meg sem lep, hogy a lepontozók nem is magyarázzák meg, hogy mi az az ordenáré nagy hiba az írásomban. nem csalódtam a gyk-s színvonalban...
2014. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Utolsó...

Pl "leellett" ?


WTF?

2014. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szüleim 19-20 évesek voltak, mikor születtem.

Nem voltunk gazdagok, de mégsem "kutyaként" nőttem fel, hanem egy boldog családban. Megvolt mindenem, amire szükségem volt, és az nem az ájfon és heti 500eFt zsebpénz.


22F

2014. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!