Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom majd szeretne gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom majd szeretne gyereket, én egyáltalán nem. Van így értelme folytatni?

Figyelt kérdés
Több, mint 8 éve vagyunk együtt, szinte gyerekként jöttünk össze. Most jutottunk el addig, hogy összeköltözés, majd eljegyzés, esküvő, gyerekek... Na és itt kezdődik a gond. Lehet, hogy hülyén hangzik, de én nem szeretem a gyerekeket. Még megfogni sem szeretem őket, azt meg el sem tudom képzelni, hogy bármikor sajátom legyen. Érdemes így összeköltözni, összeházasodni? Vagy mondjam neki, hogy ne pazarolja rám az idejét? Mit gondoltok?
2014. febr. 1. 20:21
1 2
 1/11 LazyJones ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem a legtöbb embernél így kezdődik a dolog. Azután idővel majd megváltozik. Mindenesetre ezt talán érdemes lenne inkább a pároddal megbeszélni, hogy ki mit és mikor szeretne, és mit nem szeretne egyáltalán. Ez kettőtök ügye, neki is el kell tudni döntenie, hogy így akarja-e a házasságot, vagy sem.
2014. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Költőnő? ***** válasza:

én is így voltam...

Bár konkrétan most sem akarok, sokat változott a hozzáállásom és már nem idegenkedem úgy a gondolattól, mint rég. Nem hiszem, h lesz, de nem is zárom ki a lehetőségét.

2014. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt mindenképpen tisztázd vele, hogy te nem akarsz gyereket - ha eddig még nem tetted. Ilyen kérdésekben nyílt lapokkal kell játszani, legyen tisztában azzal, mibe vág bele, ha persze ilyen feltételekkel is belevág. Egymásra erőltetni akaratot nem lehet, szóval vagy megoldjátok és nyilván neki kell lemondania a gyerekről, vagy elválnak útjaitok.
2014. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudja, hogy nem szereted a gyerekeket, és ennek ellenére is rá akar beszélni? Ha biztos vagy benne, hogy nem szeretnél sajátot, és emiatt ő menni akar, akkor engedd el.
2014. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem hangzik hulyen. Tok mindegy mik az indokaid es miert nem akarsz gyereket, egyreszrol kezeltesd a hulyeseged, masreszrol viszont ne tedd tonkre mas eletet.

Nekem a hazassagom ment tonkre attol, mert nem akart gyereket (az alakja miatt) :( Mai napig joban vagyunk, tartjuk is a kapcsolatot, de a hazassagunk szetment.

2014. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdemes erről beszélni vele, de nem úgy ahogy te gondolod. Én is gyerekfóbiás vagyok. De ez közös jövő. Mindketten változhattok, mert gondolom még fiatalok vagytok. Egy szeretetteljes kapcsolatban pedig könnyebb anyának lenni, ha párod támogató.


Beszélj a barátoddal az ez irányú félelmeidről, érzéseidről és döntsétek együtt hogyan tovább. Mondjuk az, hogy idegen gyerekeket nem szeretsz, még feltétlen jelenti azt, hogy te nem fogod a sajátod szeretni.


Szóval könnyebb lesz, ha ezzel a gonddal együtt küzdötök meg. Sőt a férfiak nagy része bele tudd törődni, ha a nő nem akar gyereket, de lehet, hogy beszélgetés által, feloldódnak a dolgok. Érdemes megpróbálni. Ha félsz a jövőről és aggályaid vannak azt beszéld meg vele, többször is. Utána tisztában látsz mindent, és nem is annyira félelmetes a jövő. :)

2014. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
8 éve vagytok együtt és ez csak most fogalmazódott meg benned?
2014. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokat változhat ám.

Főleg akkor ha teherbe esel, és anyaként kezdesz gondolkodni. És ég föld a kettő.

Én is baba ellenes voltam, és megváltozott, már szeretnék. Hugom is az volt, véletlenül lett terhes, de azóta igazi anya, el sem tudja képzelni, hogy ne az legyen. Szóval ez még egyáltalán nem eldöntött kérdés, bármennyire is azt hiszed :)

2014. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem azert valasztunk part magunknak, mert egyutt szeretnenk leelni az eletunket valakivel es azert szulunk gyereket, mert az eletut alatt szerzett bolcsesseget es anyagi javakat tovabb akarjuk orokiteni a jovo genereciojanak?
2014. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
29 vagyok. Nem csak most fogalmazódott meg bennem, csak gondoltam ez idővel változni fog, de most is ugyanúgy gondolom. Náluk a családban sok gyerek van és ő imádja őket, minden hétvégén náluk vannak a gyerekek, de én akkor inkább nem is megyek oda. Belőlem valahogy hiányzik minden anyai ösztön, nem lennék jó anya, olyan meg nem szeretnék lenni amilyen az enyém.
2014. febr. 1. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!