Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás utáni túlélés....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás utáni túlélés. Hogyan tegyem könnyebbé?

Figyelt kérdés
Több, mint egy évig voltam együtt a barátommal. 2 napja lett vége. 21 éves vagyok, és előtte soha nem voltam még szerelmes. Soha ilyen jól nem éreztem magam senkivel, tökéletes páros voltunk. Ő is ugyanígy érzett, mondta, hogy velem 100x jobb, mint az előző barátnőjével, és hogy örökre együtt leszünk. Annyi mindent terveztünk ... és ő nemcsak a szerelmem volt, hanem a barátom is. Lelkitársak voltunk ... de pár hónapja kezdődött az egész, hogy én mindent megtettem érte, a kapcsolatunkért, ő pedig egyre kevesebb dolgot ... mintha csak a haverja lettem volna, úgy kezelt. Már nem mondta, hogy szeret. Próbálkoztunk egy szünettel, de kb. egyből megkerestük egymást. 2 napja muszáj volt kimondanom, hogy szakítsunk ... borzalmas volt ... sírtunk mindketten, nagyon nehéz volt ott hagyni. Beszéltünk azóta, azt mondta, hogy neki idő kell ... meg hogy később el tudja velem képzelni a jövőt, de hát mégsem várhatok rá örökre. Teljesen összeomlottam ... azt írta, hogy írjak bármikor, de én inkább töröltem a közös fotóinkat, töröltem őt is facebookról. De képtelen vagyok feldolgozni ezt az egészet, borzalmasan fáj, mert még mindig szeretem. Adjatok kérlek tanácsokat, hogyan lehet túllépni valakin? Mert én még mindig úgy érzem, hogy összetartozunk.
2014. febr. 8. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Na szóval az egész amit leírtál egy általános sztori, a megszokott érzésekkel a végén, és nekem az ütöttem meg a szemem, hogy azt mondja a csávó: "neki idő kell ... meg hogy később el tudja velem képzelni a jövőt" Na erről nekem egy dolog jutott eszembe: még dugni akar össze vissza, de ha nem talál nálad jobb csajt, majd visszajön.

Szóval ezt tudatosítsd magadban, aztán több esélyt ne kapjon.

És nincs ennek semmi extra módja. Ha valóban könnyebbé akarod tenni a dolgot, akkor sportolj minden nap, vagy két naponta, mindig foglald el magad, pl. sütéssel, takarítással, barátokkal, hobbikkal. Ne hallgass olyan zenét, ami szerelmi bánatról szól, ne nézz olyan filmet, ami szerelmi bánatról szól. Beszélgess azokkal, akik szeretnek, de ne beszélgess más pasival akinek bejössz, hogy aztán majd vele vigasztalódj. Először heverd ki a dolgot.

Ja és azt sem árt tudatosítanod magadban, és ezt is megélte mér több millió ember, ahogy a fent leírtakat is, szóval hidd el: most azt hiszed ő volt a tökéletes lovag, de majd ha túl leszel a szenvedéstörténeten, jön valaki aki még jobb lesz, és azt fogod mondani, ez így volt jó. Volt egy év tapasztalatod, boldog voltál, de ezt nem csak egy emberrel teheted meg.

2014. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A történeted az érzelmek síkján játszódik. Ezen az oldalon csak az értelemmel, vagy annak hiányával szembesülhetsz. Bármit is olvasol itt, nem fog rajtad segíteni, mert a probléma nem oldható meg racionálisan.
2014. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, csak én egy 3 éves kapcsolatot tértam le. Igyekszem elfoglalni magam, hogy minél kevesebbet gondoljak rá. A face-ről való törlés azért volt okos döntés (bár én nem tettem meg), mert folyton azt lesnéd, mikor van fent, mikor ír, meg hasonlók Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld elfoglalni magad, munkával, tanulással, új hobbival. Ami éppen jól esik azt tedd, az is hasznos, ha van egy jó barátod, akinek a vállán kisírhatod magad és ha panaszkodnod kell, akkor meghallgat.
2014. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igazából én is tudom, hogy miket kéne tennem, hogy eltereljem a gondolataimat. Nagyon nehéz... Csak bánt, hogy többet nem tudok már tenni azért, hogy jól alakuljanak a közös dolgaink. Én alapból az a típus vagyok, aki kerüli a konfliktusokat, gyűlölök rosszban lenni egy emberrel. És végül is nem váltunk el haraggal, de nyilván megszoktam, hogy mindennap beszéltünk, sokat találkozunk, és felemészt a gondolat, hogy többé nem fogunk ... meg sokkal sokkal könnyebb lenne, ha már nem lennék szerelmes ... tudom, hogy nagyon általános probléma ez, és nem is akarom senki idejét rabolni, de úgy éreztem ez is egy kis lépés afelé, hogy jobban legyek. :(
2014. febr. 8. 15:26
 5/21 A kérdező kommentje:
Fel sem tudom fogni, hogy képesek az emberek túllépni ... programokat csinálni ... próbálom lefoglalni magamat, de nem megy, mert minden gondolatom ő. Remélem pár nap alatt már lesz kedvem mást is csinálni, nemcsak az ágyban feküdni és sírni.
2014. febr. 8. 15:33
 6/21 anonim ***** válasza:
Zeneterápia?
2014. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon zenés vagyok, úgyhogy lehet be kéne iktatnom egy koncertet is. De most már az összes kedvenc zenekaromról ő fog eszembe jutni, mert mindig eljött velem a koncertekre ... cseszett egy dolog ez. :/
2014. febr. 8. 15:41
 8/21 anonim ***** válasza:

ezen túllépni lehet és elfogadni,.


A lényeg, hogy nem ő volt az igazi aki neked lett teremtve ezt fogd fel így!


mert ha ő lett volna melléd/neked teremtve ő lett volna másképp az igazi akkor vele is lennél most is. De nem így van.

2014. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nincs ra modszer , el kell foglalni magad valamivel ,amivel fizikailag is annyira le tudsz faradni,hogy nem lesz erod elmelkedni. Lehetoleg soha ne maradj egyedul a gondjaiddal ,ha van olyan baratod,aki kello empatiaval viseltetik a problemaid irant,akkor vele beszeld ki mindig ,az segit. Ha nincs es tenyleg nagyon meg vagy keseredve,akkor keress fel egy kineziologust vagy pszichologust ,ez nem gyengeseg ,segit tullepni rajta (nem elfelejteni,azt sosem fogod) . Jah es meg egy dolog : ne hibaztasd magad soha miatta !
2014. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát nem is hibáztatom magamat ... tényleg 110%-ot beletettem a kapcsolatunkba. Még mindig nem tudom elképzelni, hogy egy hét múlva vagy még később jobban leszek ... hiszen hogy lehet olyan valakit elfelejteni, akit szeretünk?
2014. febr. 8. 17:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!