Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom alkoholista, amit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom alkoholista, amit a napokban be is ismert maga előtt. Teljesen össze van törve. Hogy tudnám kezelni a helyzetet?

Figyelt kérdés

úgy gondolom az első és legnagyobb lépés egy probléma megoldásában a probléma felismerése. ez néhány napja megtörtént az én szerves segítségemmel, magától még hónapokba került volna, mire rájön, milyen irányba halad. az alkoholizmusa természetét csak annyiban részletezném, hogy minden nap ivott otthon, és ha eljut valami kocsmába, akkor korlátlanul, nagyon be szokott rúgni, agresszív lesz, kötekedik, rombol, egyszer hasba is vágott (télikabát volt rajtam, így nem igazán éreztem).


az a probléma, hogy rengeteget foglalkozik a témával, ami nem baj, én szívesen beszélgetek vele róla. viszont ha én hozom fel esetleg, mert szeretném megtudni valamiről a véleményét, akkor el vagyok küldve a francba, hogy ne cseszegessem már. oké, mondom magamban, hogy akkor nem cseszegetem, akkor meg az volt a probléma, hogy miért teszek úgy, mintha misem történt volna.


nagyon örülnék, hogyha valaki tudna velem tapasztalatot megosztani. küzd a dolog ellen, és annyira nem súlyos a helyzet, hogy emiatt ott kéne hagynom. viszont annyira leköti a dolog, hogy mióta ezt beismerte magáról, azóta magába van roskadva, nem keresi a társaságom ()pedig együtt élünk), szinte alig beszél, rosszkedvű, minden felkapja a vizet, és már szexuális életünk is nulla.


hogyan kezeljem a helyzetet? szeretem, segíteni szeretnék neki. habár azt sem tudom, ő szeret e... kiderült, hogy mindig, mikor hozott nekem apróságokat a boltból, hogy meglepjen, nem is az volt az elsődleges cél, hanem hogy alkoholt vegyen.



2014. febr. 18. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
kezdjen el sportolni napi 1 óra kemény edzést/tornát.
2014. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%
Ha letört vegyél neki egy jó üveg páleszt attól majd jobb kedve lessz.
2014. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Valamennyire megértelek, mi 5 éve vagyunk együtt, hetente 2x iszik,de nem ugy h bulizik, hanem munka után jól bebaszik, a pénzt elveri, elhagyja a dolgait, énis már próbáltam mindent, ő még csak kezdni beismerni, azért nem iszik többet, mert fél h kidobom, engem is érdekelne a jó megoldás, mi ott tartunk, hogy pszichiáter segítségét kértük, mert gyerekkori trauma aprobléma oka. Sokat próbálok segíteni neki, de neki kell akarni, ő is magába van roskadva, szégyennli magát, de csak ideig óráig tudja megállni :S
2014. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

2. válaszadó: nagyon köszönöm az építő jellegű választ, inkább idd magad detoxig, minthogy mások problémáján viccelődsz.


1. válaszadó: tevrezi, tervezi, de mindig csak tervezi. kemény sportot nem nagyon tud csinálni, mivel cigizik is, az is mindig tervben van, hogy leteszi. annyira beszűkült az érdeklődése, hogy hiába beszéljük megy, hogy elmegyünk sétálni, színházba, akárhova, hogy sosem lesz belőle semmi. én meg nem akarom teljesen ráerőltetni ezeket, mert ha nem éri magát közben jól, akkor meg megint én leszek a hibás meg a vádolt fél (megjegyzem eddig a beszűkülése miatt is engem okolt... több hónapon keresztül. csak most jött rá, hogy nem miattam volt.)

2014. febr. 18. 12:48
 5/24 anonim ***** válasza:
Első, az a baj, h hiába mondod neki, h sportolj, legalábbis páromnaka dobolástól kezdve edzésig mindent mondtam, semmi, csak a haverok, mert a munkahelyen ivó cimbik vannak, csak az érdekli, nem megy el egyedül, könnyebb leülni haverokkal kikapcsolódni, mert ez neki kikapcsolódás, megkönnyebbülés, nincs gond addig, úgy félek h úgy járok, mint a kérdező
2014. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
3. válaszadó: a párom a munkáját ellátja, és a pénzzel sincsen baj, nem veri el, félre is tesz. egyszerűen a viselkedése aggaszt, mert neki a munkája miatt nem szabad rendőrségi ügybe keverednie, és az utolsó 2-3 alkalommal ez csak rajtam múlt, hogy én mentettem ki ebből.
2014. febr. 18. 12:50
 7/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor ugyanúgy vagy vele, mint Én, hobbi semmi, a szex katasztrófális, nem tudom meddig tartsak ki még, hány éves vagy?
2014. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ugyanígy van nálunk is, ver el pénzt, de a számlákra, megvan, még ha kell vmire tesz is félre, , a páromnak se szabadna semmi verekedést, ő is agresszív ha iszik, de neki is van már felfüggesztett meg ittas vezetés, meg megint felfüggesztett, nem tudom mi lenne a jó :S
2014. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
5. válaszadó: az én párom már a haverokkal sem jár el, mert otthon kényelmesebb inni, meg annyit ihat, amennyit haza tud hozni a boltból... ha választani kell a kultúráltan ivó kollégái (2-3 pohár bor, vagy 1-2 korsós sör) és a nagy ivók közül, mostanság mindig az utóbbit választja (ezért is engem vádolt, hogy én nem engedem el). kocsma, korlátlan italfogyasztás, és a haverjai, akik tisztelik, nem szólnak be neki. múltkor is voltunk 3-asban, és a másik srác, aki kinn volt, kultúráltan iszogatott, beszélgetett velem, míg a párom folyamatosan hozta magának a sört, elvonult, titokban itta a feleseket a pultnál, mert azt hitte, nem látjuk...
2014. febr. 18. 12:52
 10/24 anonim ***** válasza:
Csak sajnálni, és szánni tudom az ilyen nőket mint te kedves Kérdező. Ezt eltűrni, minek? Büdös alkohol szagú férfi. Fujj! És még meg is üt. Hagyd ott a francba. Szex nincs, érzelmileg nulla, iszik, kimaradozik, bánt. Teljesen tökéletes kapcsolat. Ha el akarod cseszni az életedet nyugodtan maradj vele, fogd a kezét...Istenem...
2014. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!