Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom alkoholista, amit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom alkoholista, amit a napokban be is ismert maga előtt. Teljesen össze van törve. Hogy tudnám kezelni a helyzetet?

Figyelt kérdés

úgy gondolom az első és legnagyobb lépés egy probléma megoldásában a probléma felismerése. ez néhány napja megtörtént az én szerves segítségemmel, magától még hónapokba került volna, mire rájön, milyen irányba halad. az alkoholizmusa természetét csak annyiban részletezném, hogy minden nap ivott otthon, és ha eljut valami kocsmába, akkor korlátlanul, nagyon be szokott rúgni, agresszív lesz, kötekedik, rombol, egyszer hasba is vágott (télikabát volt rajtam, így nem igazán éreztem).


az a probléma, hogy rengeteget foglalkozik a témával, ami nem baj, én szívesen beszélgetek vele róla. viszont ha én hozom fel esetleg, mert szeretném megtudni valamiről a véleményét, akkor el vagyok küldve a francba, hogy ne cseszegessem már. oké, mondom magamban, hogy akkor nem cseszegetem, akkor meg az volt a probléma, hogy miért teszek úgy, mintha misem történt volna.


nagyon örülnék, hogyha valaki tudna velem tapasztalatot megosztani. küzd a dolog ellen, és annyira nem súlyos a helyzet, hogy emiatt ott kéne hagynom. viszont annyira leköti a dolog, hogy mióta ezt beismerte magáról, azóta magába van roskadva, nem keresi a társaságom ()pedig együtt élünk), szinte alig beszél, rosszkedvű, minden felkapja a vizet, és már szexuális életünk is nulla.


hogyan kezeljem a helyzetet? szeretem, segíteni szeretnék neki. habár azt sem tudom, ő szeret e... kiderült, hogy mindig, mikor hozott nekem apróságokat a boltból, hogy meglepjen, nem is az volt az elsődleges cél, hanem hogy alkoholt vegyen.



2014. febr. 18. 12:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvosi vagy egyéb szakértö segítséget kell keresnie, mert egyedül nem fogja tudni abbahagyni.


Az, hogy egyelöre nincs életetek, el kell fogadni, elöször rendbe kell jönnie. Az már nagyon nagy lépés, hogy felismerte, hogy baj van, most már "csak" le kell küzdenie a problémát. Állj mellette, és segíts neki, mégha nem is lesz sem egyszerü, sem könnyü.

2014. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
utolsó: ha adódik valami gondja a párodnak, ami rossz hatással van a te közérzetedre, akkor rögtön kidobod, oldja meg maga egyedül? gratulálok, szép szeretet/szerelem. nem óhajtom örökké tűrni a dolgot, de látom benne az akarást, ezért akarok neki segíteni. szerintem ha valakinek gondja van a párkapcsolatban, segíteni kell neki, ezért PÁRkapcsolat és nem szexkapcsolat.
2014. febr. 18. 12:59
 13/24 A kérdező kommentje:

bocsi 11. válaszadó, nem neked szántam az előzőt, hanem az előtted lévőnek.


orvosi segítséget nem fog igénybe venni, mivel ő maga is orvos...

2014. febr. 18. 12:59
 14/24 anonim ***** válasza:
orvosnak is segíthet orvos, volt ilyen a környezetemben, én írtam a privit :)
2014. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

tudom, hogy segíthet, a legjobb barátjával beszélt erről, aki mondjuk sebész, de hát arról a kapcsolatról inkább ne beszéljünk... ha egyikük gyilkos lenne, a másik azt is elnézné neki, és nem szólna neki, hogy nem kéne. így ő nem fog tudni segíteni.


még a bőrbetegségével sem képes orvoshoz fordulni, nem hogy ezzel... ő úgy gondolja, hogy ezt neki kell megoldania, és egyszer azt mondja, hogy egyedül akarja megoldani, máskor meg azt, hogy segítsek...

2014. febr. 18. 13:12
 16/24 anonim ***** válasza:
De mellette maradnék, mert imádom a párom...DE Ő NEM ÜT MEG!!!!!!!!
2014. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hívj házhoz egy szihiátert egyik nap! Meglepetés szerüségbe várja otthon a szihiáter. Addig te elmondod hogy mi a baj. Ha ott van a házban a szihiáter nem fog tudni mit kezdeni. Kénytelen lesz le ülni és beszélni!
2014. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
de az csak egyszeri alkalom lenne... utána tuti nem lenne hajlandó elmenni hozzá többször. plusz ezzel csak azt érném el, hogy teljesen bezárkózik. igazából bízom benne, hogy meg tud ezzel birkózni, mivel tényleg látom benne az akarást. csak azt nem tudom, hogyan kezeljem, ha semmi nem jó neki, amit teszek.
2014. febr. 18. 13:30
 19/24 A kérdező kommentje:
Urahara Kisuke, nem volt még dolgod alkoholistával. ez egyszeri alkalom volt, és ez is kellett ahhoz, hogy észbe kapjon. nem emlékezett rá, de mikor elmeséltem neki, akkor nézett először igazán magába. ez nem jelenti azt, hogy el fogom neki nézni, ha ez mégegyszer megesik. de ez most kicsit olyan, mintha lenne egy fertőző tüdőgyulladásos beteg a családodban, és soha többet nem állnál vele szóba, illetve nem segítenél neki (pedig lehet, hogy te vagy az egyetlen) csak mert letüsszentett, és ezzel kitett téged a megfertőződés kockázatának.
2014. febr. 18. 13:32
 20/24 anonim ***** válasza:
EZ nem olyan. Az agresszív alkoholisták a lepránál is rosszabbak. Rátelepednek az életedre és halálodig nyomorítanak testileg, lelkileg. Velük keményen kell bánni, mert nem tanulnak semmiből. Ha nagyon akarod a kapcsolatot, akkor dobd fel neki az elvonót ultimátumként...
2014. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!