Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

BoGyo93 kérdése:

Vajon mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve van egy kapcsolatom. Minden teljesen jó. Vidámság, boldogság, szeretet minden ami kell megvan. SZeretek vele lenne, ő is velem. Ennek ellenére mégis van egyetlen "kis" gond. Egyetlen egy gond, amin egyszerűen nem tudunk tovább jutni.

Nagyon ritkán fordul elő, hogy valamin összekapunk, de olyankor aztán semmi jóra nem számíthatok. Most a legutolsó veszekedés után döntöttem el, hogy felteszem a kérdést, hátha egy kívülálló jobban tudja rá a választ!

Igazából nem a veszekedés a vita a lényeg. Hanem hogy a vitás kérdések többségében teljesen más oldalról közelít ő és közelítek én. Amikor próbálom elmondani neki, hogy mi a problémám, akkor magára veszi, és úgy gondolja megint őt okolom, mindig ő a hibás. Ha inkább nem is mondok semmit nehogy ismét ez legyen, akkor pedig kiakad, hogy miért nem vagyok képes vele megbeszélni semmit?! Ergo, mindig rossz amit csinálok adott helyzetben. Ez általában addig megy, amíg valaki el nem menekül, és napokig nem beszélünk. Aztán sosincs megoldás. Csak tovább lépünk, és folytatódik minden, mintha misem történt volna.

Komolyan nem értem mi lehet a gond?! Mert alapból a kapcsolat tényleg jó, csak amikor valamiben nem értünk egyet, ott kezdődik a baj. És ráadásul ez nem olyan sűrűn van, mégsem tudom mit tegyek.


Tényleg komoly válaszokat várok, ha csak hülyeséget akarsz írni, azt tartogasd máshova! Köszi!


2014. febr. 24. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Megmondom neked őszintén,amit leírtál,az valójában egy nagy és komoly probléma.Hiszen az értékrendetek különböző,és ez hosszútávon nem sok jóra vezet.Igen fontos alapköve egy kapcsolatnak a hasonló gondolkodásmód,életfelfogás,és ha ez nincs meg,dől a vár.Valószínűleg azért is veszekedtek,mert bizonyos dolgokat nem egyformán láttok.Ha ilyenkor képesek vagytok annyira összeveszni,hogy napokig nem kommunikáltok egymással,az baj.Ez az egyik legfőbb kapcsolatgyilkos.

Hogy ezen hogy lehetne segíteni,azt nem tudom,de érzésem szerint talán nem is illetek igazán össze.Ez viszont idővel mindenképpen ki fog derülni,ahogy komolyodik a kapcsolat.Csak kérdés,addig kibírjátok-e,mert az ilyen vérre menő viták tudnak csak igazán eltávolítani egymástól.Tapasztalatból beszélek,tehát tudom,miről van szó.

2014. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A problémák nem az adott pillanatban vannak megbeszélve, ezért eszkalálódnak, tehát eltolódnak időben, és apróságokon - aminek valójában semmi köze a valódi gondokhoz - robban szét a lufi. Legyetek őszinték magatokkal, és javítsatok a kommunikáció minőségén, akkor az adott pillanatban meg tudjátok beszélni, mi a gond. Ha nem, akkor lesz egy pár órás mosolyszünet, aztán megbeszélitek, meg hogy ki mit érzett ezalatt. Azért vitákra szükség is van, mert így tudtok fejlődni a kapcsolatban, viszont maradjatok letisztultak, ne süllyedjetek állati szintre soha!
2014. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!
2014. febr. 24. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kisebbrendűségi érzése van, azért veszi személyesre a problémát. Próbáld meg egy kicsit "becsomagolni" a mondandódat, hátha nem fog megsértődni. Például kezd mindig valami pozitívval, dicsérettel, így egy kicsit elveszed az élét a vitának. Ezek szerint ő "porcelánból van", ha szereted, ezt figyelembe veszed.
2014. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!