Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan nő, aki egy nála...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan nő, aki egy nála "gyengébb" személyiségű férfival jár és jól működik a kapcsolatuk? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon sokáig kerestem azt a srácot, aki végre-valahára megfelelt azoknak a kulcskritériumoknak, amiket a korábbi tapasztalataim, értékrendem és a saját személyiségem alapján meghatároztam magamnak.

A fenti mondat valószínűleg azt sugallja, hogy nem vagyok egy nagyon rózsaszín, álmodozós nő, ez így is van, a kapcsolataimban is elég racionálisan gondolkodom. Mindig is azt vallottam, hogy fontos, hogy szerelemre épüljön a kapcsolat, de még fontosabb, hogy mennyi energiát fektet bele az ember, úgyhogy semmit nem adok fel még egyelőre, de nem tudom, hogy min lehet változtatni, meg hogy van-e egyáltalán értelme...


Namármost... megtaláltam az "első blikkre" tökéletesnek tűnő férfiút. A szerelem viszont, ahogy az lenni szokott, huss elszállt viszonylag gyorsan és szembe találtam magam egy továbbra is szerethető, vicces, tündéri sráccal, aki ugyanakkor általában határozatlan, érzékeny, inkább az én igényeim körül forog és a sajátjait a háttérbe tolja, nálam jóval romantikusabb, álmodozóbb...

Biztos sokan mondanák, hogy "ez legyen a legnagyobb bajom", de valakitől azt hallottam, hogy 30-40 felé a nők a korábbinál sokkal jobban kezdik igényelni, hogy férfias férfi álljon mellettük... én pedig mivel mindig hosszú távban gondolkodom, amikor párt keresek, ezért felmerült bennem, hogy 5-10 év múlva nem fog-e sokkal jobban zavarni, az ami most még csak "kicsit" zavar, hogy a barátom, nagyon átadja nekem a vezetést és ahogy látom, ezen nem tud változtatni, mert már beszéltünk ilyenekről, nem ennyire direkt módon, de nekem az jött le, hogy ilyen a személyisége és nem nagyon lehet mit tenni...

Igazából a családi hátterünk is olyan, hogy tőlem mindig azt várták el, hogy tegyek le valamit az asztalra, akkor érek valamit, így nekem erővel kell leállítani magam, hogy ne akarjak állandóan versenyezni, bizonyítani.. de nem állítom, hogy el fogom tudni nyomni magamban a vezetői ambíciókat. Ő pedig inkább egy nőiesebb közegből jött, apa nélkül nőtt fel, nagyon ért a gyerekekhez és a szabadidős tevékenységei, hobbijai is elég nőiesek.


Szóval lehet fölöttem pálcát törni, hogy ilyen törtető nő mellett nehéz férfinak lenni... én is tudom, hogy nehéz, szenvedek is tőle... de az érdekelne, hogy Nektek mik a tapasztalataitok, ha minden stimmel, csak a szerepek nem, attól még működhet a kapcsolat, vagy előbb-utóbb keresek majd valakit, aki nem felel meg a "kulcskritériumoknak", ellenben árasztja a tesztoszteront?


2014. márc. 8. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
nem a személyisége gyengébb csak nem vagytok egyformák.
2014. márc. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondanám, hogy nőiesebb. Mert szerintem valahol minden nő arra vágyik, hogy nála férfiasabb férfi legyen az oldalán és minden férfi egy nála nőiesebb nőre vágyik, vagy nem?
2014. márc. 8. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet.. valakinek megfelel ő is csak hát nem te vagy az a valaki,sztem hosszabb távon nem működhet pláne ha így megfogalmazódik benned ez
2014. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mióta vagytok együtt,ha lehet tudni?
2014. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fél éve
2014. márc. 8. 23:34
 6/8 kolosszus22 ***** válasza:

Tökéletesen szólhatna a történeted rólam is, csak fordítva mert én férfiként vagyok hozzád hasonló személyiség, a (ex)barátnőm pedig már ez az extra érzékeny, romantikus, "elnyomom a saját igényeim, hogy neked megfeleljek típus".

Hibába szeretem és hiába szeret ő is, egyszerűen annyira különbözünk számos lényeges tulajdonságban, hogy a legjobb jó szándék ellenére sem tudunk igazán zöld ágra vergődni. Nem hiszem hiszem, hogy működni fog ez köztetek, ahogy nekem sem működött. Szokták mondani, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de ez hülyeség, a hasonlóságok vonzzák egymást, persze nem arról van szó, hogy tök egyformának kell lenni, de ahol ekkora a difi érzelmekben és mentalitásban, abból csak kínlódás lesz, mert nem tudjátok soha igazán megérteni a másikat.

26F

2014. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aha, köszi... hát fogalmam sincs, hogy mi lesz ebből.. bár mi megértjük a másikat lelki síkon, azt gondolom. Az empátiából nincs hiány, csak értitek.. a szerepek visszásak kicsit..
2014. márc. 13. 00:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fog működni! Hasonló típusú nő vagyok!!! Alá fogja ásni az önbizalmat és keres egy olyan nőt, aki felnéz rá!!!
2018. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!